Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126789 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

stelios_STI έγραψε: Φιλε bobus ηθελα να σε ρωτησω αν απο την αρχη ειχες προβλημα με την εναυση ή εγινε καποια στιγμη αργοτερα;
Αναφερεις πιο πανω οτι αργουν να ζεσταθουν τα νερα. Το βρισκω απολυτα φυσιολογικο μιας και εχεις να ζεστανεις δυο σπιτια και επισης το να αντιγραψεις μια ρυθμιση εδω απο τα παιδια απο μηχανηματα 18-20-25 kw για μενα δεν ειναι σωστο μιας και το δικο σου ειναι τερας (ταπεινη μου γνωμη δεν χανεις τπτ να δοκιμασεις).
Τωρα ο ανεμιστηρας δεν νομιζω να εχει θεμα μιας και στο σβησιμο δουλευει αλλα και στο on μια χαρα.
Το να εχει προβλημα η πλακετα στα καλα καθουμενα ειναι σπανιο εκτος αν εχεις προβλημα με την ταση σου (εχεις προσεξει διακοπες ρευματος; )

Επισης αναφερεις οτι η καπνοδοχος ειναι 80/130.
130 ειναι απο το μηχανημα ή μετα τις γωνιες 45 μοιρων που εχεις;


Φίλε Στέλιο τα νερά αργούν γιατί έχω χαμηλή τροφοδοσία όπως έγραψα, δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθούμε με αυτό εδώ, η αιτία είναι προφανής και το πρόβλημά μου έιναι άλλο, οι εναύσεις.

Έγραψα αναλυτικά τους λόγους που με πείθουν πως έχω θέμα με ανεμιστήρα, δεν είναι δυνατόν να δουλεύει αυτός σωστά και εγώ να βλέπω/ακούω όσα περιέγραψα

Η καπνοδόχος ξεκινά κατευθείαν από την πλάτη του λέβητα ως 80/130, είναι δηλαδή μονωμένη σε όλο της το μήκος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126793 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Τι να σου πω ευχομαι να βρεις τη λυση συντομα.
Δες μηπως εχεις θεμα τον ελυσμο. Το 80 εσωτερικα μου φαινεται λιγο μιας οταν πηρα το δικο μου που ειναι 30αρι μου ειπαν απο την εξοδο αμεσως το κανω σε φ100

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126796 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Τα 80χιλ. είναι προδιαγραφή του εργοστασίου, τι άλλο να κάνω κι εγώ από αυτό... Τυχόν ζήτημα ελκυσμού θα επηρέαζε και τη γενικώτερη λειτουργία, εγώ έχω θέμα ΜΟΝΟ με την έναυση...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126808 από chris1
Απαντήθηκε από chris1 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Πράγματι η προβλεπόμενη διάσταση είναι 80. Το manual του κατασκευαστή αναφέρει τις ακριβείς λεπτομέρειες.

Οικονομική πολιτική σημαίνει: αν κινείται φορολόγησε το, αν συνεχίζει να κινείται ρύθμισε το νομοθετικά, αν σταματήσει να κινείται επιδότησε το. (Ρήγκαν Ρ.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126841 από lia77
Απαντήθηκε από lia77 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Καλησπερα σε ολους!Θελω τα φωτα σας γιατι αρχιζουν και σπαζουντα νευρα μου σιγα σιγα! Παω να την αναψω απο χτες και μου βγαζει alarm καθαρισμου της σχαρας ενω την εχω καθαρισει. Γιατί;;;;;; και το βγαζει και με τον θερμοστατη οταν εχω και παει να ανοιξει μονητης μπορει να μην ξανανοιξει γι αυτο το λογο! Παιζει ρολο ο αερας πρεπει να τον μειωσω; τον εχω σε +1
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126847 από lia77
Απαντήθηκε από lia77 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Παιδια και αλλη μια ερωτηση υπαρχει περιπτωση να μην τοποθετω το τασακι σωστα μετα τον καθαρισμο και γι αυτο να μου βγαζει alarm καθαρισμού; Με την τριτη προσπαθεια οταν εσπρωξα μεσα με δυναμη το τασακι τελικα αναψε :ohmy: :angry:
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ