Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127765 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

lia77 έγραψε: καλησπερα!! θα μου πειτε τι τιμες εχετε βαλει στη διαρκεια προεναυσης 1 και 2 και στην διαρκεια εν θερμω :unsure: :unsure:



Μενού Εναυσης
Θερμοκρ. καυσαερίων on > 60
Θερμοκρ. καυσαερίων off > 55
Διάρκεια προέναυσης 1 > 90 sec
Διάρκεια προέναυσης 2 > 150 sec
Διάρκεια προέναυσης εν θερμώ > 90 sec
Διάρκεια έναυσης > 1080 sec
Διάρκεια φλόγας ΟΝ > 240 sec

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127789 από scouter
Απαντήθηκε από scouter στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
αν έχω καταλάβει καλά πολύ λίγο επηρεάζουν αυτές οι ρυθμίσεις την λειτουργία της λεβητοσόμπας

διαβάζοντας και τις ρυθμίσεις των άλλων χρηστών οι διαφορές είναι άνευ σημασίας :S

αν πρέπει να εστιάσουμε σε κάτι ,αυτό είναι οι χρόνοι τροφοδοσίας και οι στροφές αέρα καυσαερίων !!

και όσο για τον φίλο "bobus" ας πιάσει από τα αυτιά αυτόν που του πούλησε την μονάδα του, ώστε να την κάνει να δουλέψει όπως πρέπει, γιατί όσο καλή διάθεση για βοήθεια να έχουμε όλοι μας (και σίγουρα έχουμε μπόλικη) διάγνωση από απόσταση δεν είναι δυνατόν να γίνει ... :blush:

αλλά 25,4 τρις $ gross value σε OTC και άλλα περίπου 50 τρις $ notional σε exchange traded futures και options. Η έκθεση μέσω exchanges γίνεται cleared κάθε μέρα με mark-to-market και margining ενώ πολλά OTC παράγωγα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127860 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

scouter έγραψε: και όσο για τον φίλο "bobus" ας πιάσει από τα αυτιά αυτόν που του πούλησε την μονάδα του, ώστε να την κάνει να δουλέψει όπως πρέπει, γιατί όσο καλή διάθεση για βοήθεια να έχουμε όλοι μας (και σίγουρα έχουμε μπόλικη) διάγνωση από απόσταση δεν είναι δυνατόν να γίνει ... :blush:


αυτή είναι μια προφανής επιλογή που όμως δεν νομίζω πως θα με πάει πουθενά, αυτή τη στιγμή το εργοστάσιο έχει στείλει για μένα καινούριο "εγκέφαλο" ή κατι τέτοιο, αυτόν δεν μπορεί να τον σετάρει ο μαστοράκος του μαγαζιού που αγόρασα τη μονάδα, ο οποίος φυσικά δεν έχει ποτέ εκπαιδευτεί πάνω στη συγκεκριμένη μονάδα, άρα ναι νομικά η κίνηση στέκει αλλά τεχνικά, δεν νομίζω...

το εργοστάσιο δεν μου έχει δώσει πόρτα, απλά με καθυστερεί πολύ, δεν αισθάνονται καμία πίεση να με βοηθήσουν, δεν έχουν την επαγγελματική ευσυνειδησία να πουν "ρε παιδιά κρίμα είναι, έχει πάρει δικό μας μηχάνημα ο άνθρωπος και τραβάζει τα πάνδεινα, ας σπεύσουμε να τον βοηθήσουμε"...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127983 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
bobus ,
1)εάν βρης το πρόβλημα να μας ενημερώσεις , έχει φίλος μου το ίδιο πρόβλημα,με άλλη σόμπα(burnit)
2) o εγκέφαλος-πλακέτα ο καινούργιος τι υποτίθεται ότι 8α κάνει??

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127984 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
1. εννοείται
2. δεν ξέρω προς το παρόν

απόψε πήρε μόνος του, χωρίς το σβήσιμο/ξανάναμμα από μένα, αυτό συμβαίνει για τρίτη φορά εδώ και κάνα μήνα, όλες τις άλλες φορές έκανα το παραπάνω "κόλπο" για να πάρει

κατέβασα τη θερμοκρασία-ΟΝ στους 35, θέλω να πιστεύω πως κάνω μόνο καλό έτσι (δηλαδή επιταχύνω τη μετάβαση στην υψηλή ισχύ ώστε να ζεσταίνεται το νερό ταχύτερα), θα ήθελα να το κατεβάσω κι άλλο αν δεν υπάρχει κάποια αντένδειξη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128091 από lia77
Απαντήθηκε από lia77 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
καλησπερα παιδια. ακομα εχω προβλημα με την εναυση. george σημερα θα δοκιμασω τις ρυθμισεις σου. χειροκινητα αναβει μονης της εχει το προβλημα. εβαλα προεναυση 1 110 προεναυση 2 200 και εν θερμω 190 και δεν πετυχε. τωρα θα δοκιμασω του george. ελπιζω να μην εχει προβλημα. :( :(
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by theoilia. Αιτία: πεζά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.253 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ