Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142481 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Re:Λέβητας Thalia 20 kW
Η περιγραφή που έκανα είναι για τον ΜΑ. Αυτός έχει έλθει σε μένα, δύο φορές μόνος του και μια με τον μικρό μαζί του.

Τον οποίο έχω ακούσει δύο φορές να μιλά στο τηλέφωνο με τον μηχανικό του εργοστασίου και του μιλούσε σαν να ήταν κολλητάρια.

Την τελευταία φορά μου είπε "εγώ έχω σημειώσει πως αν δεν γίνουν κάποια πράγματα εδώ δεν θα δουλεψει ποτέ σωστά το μηχάνημα". Όταν ελάχιστα λεπτά αργότερα του ζήτησα να μου πει ποια είναι αυτά που πρέπει να γίνουν, μου είπε ενοχλημένος πως του βάζω λόγια στο στόμα και δεν το είπε ποτέ αυτό, και οταν του είπα "ωραία πες μου λοιπόν τι όντως είπες" αρνήθηκε να απαντήσει σε στύλ "δεν θα μπω σ' αυτή τη συζήτηση". Δεν έχω συναντήσει πιο προβληματικό τεχνικό, έχω καλέσει σπίτι μου υδραυλικούς, μπογιατζήδες, ηλεκτρλόγους, καυστηρατζήδες, πιο δύστροπο και σπαστικό και μη συνεργάζιμο άνθρωπο δεν έχω συναντήσει ποτέ, με διαφορά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142492 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Re:Λέβητας Thalia 20 kW
Η καμινάδα λοιπόν είδα πως είναι εντάξει, έκανα σήμερα μια δοκιμαστική με την τάπα στη θέση της, πήρε μια χαρά και μάλιστα σε λιγώτερο από λεπτό.

Συμπέρασμα: το μόνο πρόβλημα που είχε το μηχάνημα ήταν το πλαστικό της αντίστασης που ο τεχνικός δεν έβγαλε ή ίσως κανείς δεν του είχε πει να βγάλει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142564 από lia77
Απαντήθηκε από lia77 στο θέμα Re:Λέβητας Thalia 20 kW
μπραβο bobus. καλες καυσεις λοιπον ευχομαι και απο εδω και περα κανενα προβλημα. το μονο προβλημα ειναι αυτος ο τεχνικος που ειναι ο πλεον ακαταλληλος και ασχετος και επικινδυνος για τις σομπες μας . εγω ειχα παραπονεθει στην εταιρεια τοτε. ειναι και αγενεστατος. βρηκα ευτυχως εναν εξαιρετικο απο τον πετριδη που αγορασα την σομπα και αν θελεις σου στελνω το τηλ του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142565 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Re:Λέβητας Thalia 20 kW
Δεν θα αισθανθώ ποτέ σίγουρος μ' αυτό το μηχάνημα, όλο κάτι του φταίει, πρέπει να είναι όλα στην εντέλεια για να ανάψει. Αν δεν κάνει καμιά 10αριά εναύσεις χωρίς πρόβλημα δεν θα μου πέσει η πίεση.

Αν ο τεχνικός που έχεις βρει τα ξέρει αυτά τα μηχανήματα και δεν ψάχνει τρόπο να φορτώσει στον πελάτη το πρόβλημα αλλά πασχίζει να το λύσει ο ίδιος ναι τον θέλω κι εγώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142702 από lia77
Απαντήθηκε από lia77 στο θέμα Re:Λέβητας Thalia 20 kW
οχι ειναι αριστος και το ξερει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142830 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Re:Λέβητας Thalia 20 kW
Εντάξει, όποτε θέλεις μου στέλνεις όνομα και τηλέφωνο.


Χθες έκανε την 3η και 4η έναυση αφότου το πρόβλημα έκρινα πως λύθηκε.

Η 3η έναυση απέτυχε. :( Δεν ήμουν παρών, το άναψε η αδελφή μου. Εγώ το βρήκα με το γνωστό σφάλμα Α01.

Όταν το άναψα εγώ, πήρε ομαλά.

Όπως φαίνεται ποτέ δεν θα ησυχάσω μ' αυτό το μηχάνημα. Ποτέ. Σε κάθε έναυση θα πρέπει να είμαι από πάνω να επιβεβαιώσω αν άναψε ή όχι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.136 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ