Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Ημέρα πριν #134665 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

lia77 έγραψε: :cheer:καλησπερα σε ολους και καλο καλοκαιρι!!! εχω ερωτηση απο εδω και περα και μεχρι την εναρξη του νεου χειμερινου ετους την κλεινω την σομπα απο το πισω τροφοδοτικό κουμπι της ωστε να μην παιρνει καθολου ρευμα ή δεν παιζει ρολο;;;;;;;
οσον αφορα για την ερωτηση σου gregori κι εγω θα προτεινα νερου σομπα. Εγω εχω την Ιολη 27KW μοιαζει με την Τhalia.


Καλησπερα,

Δεν υπάρχει λόγος να παίρνει ρεύμα η σόμπα, κλείσε τον διακόπτη της ή και την ασφάλεια απο τον πινάκα (αν υπαρχει ξεχωριστη) που της δινει ρευμα. Αυτο θα προστατέψει και το τροφοδοτικό της απο τις οποίες διακυμάνσεις ρεύματος μπορει να έχουμε το καλοκαίρι απο τα air-condition!

Καλό καλοκαίρι :)


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": lia77

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134741 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Έχω μια ερώτηση περί απόδοσης, τώρα ποιος θα απαντήσει Μάη μήνα τέλος πάντων

η φλόγα, είναι καλό να μπαίνει μέσα στους αυλούς 5εκ ας πούμε;

ρωτώ γιατί ίσως αν μπαίνει τόσο μέσα διαρκώς, ζεσταίνονται κατά κύριο λόγο αυτοί μόνο οι 2-3 αυλοί, ενώ αν βρίσκεται από κάτω, παίρνουν καυσαέρια όλοι οι αυλοί...

άρα μπορώ να ρίξω τον αέρα για να χαμηλώσει η φλόγα και να το πετύχω αυτό... βέβαια ξέρω πως αν χαμηλώσω τον αέρα θα πέσει η Θ καυσαερίων, κι αυτό δε μου αρέσει

τι λέτε;
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134814 από lia77
Απαντήθηκε από lia77 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Επειδή μερικές φορές ακούω τα νερά στο καλοριφέρ και στη σόμπα μήπως πρέπει να κλείσω και την βάνα νερού;; Είναι φυσιολογικό να ακούγεται κυκλοφορία νερών;;
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137331 από lia77
Απαντήθηκε από lia77 στο θέμα Re:Λέβητας Thalia 20 kW
καλησπερα σε ολους. ποτε αναβετε; μαθαμε τελικα αν εβγαλε μανταμενιο τασακι η εταιρεια;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137336 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Re:Λέβητας Thalia 20 kW

lia77 έγραψε: καλησπερα σε ολους. ποτε αναβετε;

Το αναμα εχει σχεση με την περιοχή. Εγω αναψα εδω και αρκετές ημέρες ή μαλλον οχι εγω μια και ο λεβητας ηταν ανοιχτός ολο το καλοκαίρι λογω 3πλης ενεργειας ΖΝΧ και επειδη είναι ολα αυτόματα με την αντιστάθμιση εχω καψει 4 σακκια pellet μεσα στον Σεπτεβρη.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137356 από scouter
Απαντήθηκε από scouter στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
καλησπέρα
με θερμοκρασίες χώρου 21 με 22 βαθμούς (έπεσαν και στους 20 στα κρύα), περιοχή Μελισσοχώρι Θεσσαλονίκης, ακόμα αντέχουμε :)

θα δούμε πως θα μας πάει φέτος αλλά όπως και να έχει αν πέσουμε 19 θα ανάψουμε σίγουρα !!

αλλά 25,4 τρις $ gross value σε OTC και άλλα περίπου 50 τρις $ notional σε exchange traded futures και options. Η έκθεση μέσω exchanges γίνεται cleared κάθε μέρα με mark-to-market και margining ενώ πολλά OTC παράγωγα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.139 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ