Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127613 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Να υποθέσω ότι ακόμη δεν έχει έρθει κανένας τεχνικός ή δεν τους ειδοποιείς πλέον, ελπίζοντας ότι με τα ποστ θα βρεθεί λύση. Έχεις Hardware πρόβλημα και αφήνοντάς το μόνο μεγαλύτερο πρόβλημα δημιουργείς !!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127620 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
πολυ γρήγορα το έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν το κυνηγώ με τους τεχνικούς...

η πραγματικότητα είναι ότι:

τον τοπικό τεχνικό δεν τον βρίσκω με τίποτε και όταν αφήνω μήνυμα δεν με παίρνει τηλέφωνο, και θυμίζω πως είχε αρνηθεί να μου δώσει το κινητό του, μου είπε πρώτα να μιλάω με τον εργοστάσιο, ΕΝΤΕΛΩΣ παράλογη τακτική, ΑΥΤΟΣ πρέπει να μιλάει με το εργοστάσιο για 3rd level support, και να μου παρέχει ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ 2nd level support ως τοπικός τεχνικός, αλλά είναι ερασιτέχνες οι άνθρωποι

ο μηχανικός στο εργοστάσιο μου είπε πως έχει στείλει διάφορα πράγματα με μεταφορική και μεταξύ αυτών κάποιο φλασάκι για μένα, και ΟΤΑΝ με το καλό έλθει, ΤΟΤΕ θα ασχοληθεί με την ταπεινότητά μου ο τοπικός τεχνικός

αφού λοιπόν μου τα είπε αυτά προχθες το πρωί, του παραπονέθηκα πως ένα μήνα τώρα δεν έχουμε κάνει ούτε ένα βήμα μπροστά, μου είπε πως με καταλαβαίνει, και κλείσαμε, και τον κάλεσα ξανά το βράδυ δύο φορές για να με συμβουλεύσει τι πέλετ να προτιμήσω, και τις δύο φορές δεν το σήκωσε βλέποντας τον αριθμό μου προφανώς... του έστειλα χθες το πρωί SMS να με καλέσει αν θέλει να μου πει τι πέλετ να πάρω, δε με κάλεσε...

οπότε κάνεις λάθος, το κυνηγάω όσο με παίρνει, αλλά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127682 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

georgepap31 έγραψε: Κυκλοφορητής στους 0 βαθμούς? Δηλαδή δεν κλείνει ποτέ? Bobus, αφού ο κυκλοφορητής είναι μέσα στο λέβητα και ρυθμίζεται απο το μενού πότε θα ανοίξει και πότε θα κλείσει, τι καλώδιο έξω και θερμουδραυλικό λες? Το στοιχείο της αντίστασης σου που κάνει την έναυση, είναι σίγουρα σε καλή κατάσταση?

Γιώργο προσπάθησα να αλλάξω την τιμή και δεν άλλαζε. Εσύ το έχεις αλλάξει? αν ναι πως ??? :blink: :( :(

Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by george_kont.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127692 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

bobus έγραψε: η φωτιά νωχελική. Άλλη μια, πιστεύω, απόδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά με την παροχή αέρα. Δεν επαρκεί για την έναυση, δεν επαρκεί και για την καύση.
Απελπισία...

μήπως παίρνει αέρα ΚΑΙ από κάπου αλλού?
πχ: από την πόρτα? κτλ?

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by andreas72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127699 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Η πόρτα είναι πάντα κλειστή, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς

ΧΘες έδωσα αέρα ισχύος +3 από μηδέν που ήταν και έκαψε καλύτερα στην ΟΝ φάση με τροφοδοσία 1.3

Αλλά αν ανεβάσω τροφοδοσία στα 3 που είναι μια καλή τιμή για πλήρη ισχύ, είμαι βέβαιος πως δεν θα μπορεί να το κάψει, θα συσσωρεύεται πάλι το πέλετ στο τρυπητό.

Και φυσικά στην έναυση, πάπαλα ως συνήθως. Μόνο με χειρωνακτική μετάβαση σε "σβήσιμο" παίρνει. Ως τότε, μπόλικος καπνός και τίποτε περισσότερο.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by bobus.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127721 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

bobus έγραψε: Η πόρτα είναι πάντα κλειστή, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς


Ο Ανδρεας εννοει μηπως εχει φυγει κανα κομματι απο το υαλοκορδονο απο την πορτα ή απο καποιο αλλο μερος εσωτερικα και παιρνει παραπανω (ή ξεφευγει απο καπου και εχεις λιγοτερο) αερα

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ