Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141792 από spaga
Απαντήθηκε από spaga στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
καλησπερα giokaspart ειμε και εγω απο κιλκις και εχω εδω και 2χρονια παω στον τριτο την thalia plus 25 kw να θελεις να βρεθουμε να μιλησουμε για τον λεβητα να ανταλαξουμε αποψεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141812 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Σήμερα ήλθε η απόλυτη καταστροφή.

Μετά από 3 περίπου ομαλές εναύσεις, δηλαδή όλες τις εναύσεις που έχω κάνει φέτος, χθες ενόσω ήδη έκαιγε προσέθεσα μια σακούλα καρυπίδης σε άδειο σιλό, και αργότερα έβαλα και δύο σακιά golden nugget που κανονικά καίω. Οπότε πλέόν είναι μικτό. Εϊναι η πρώτη σακούκα καρυπίδης που βάζω ποτέ, την πήρα πέρυσι για δοκιμή, την έβαλα χθες.

Ε λοιπόν σήμερα δεν άναβε ΜΕ ΤΙ-ΠΟ-ΤΕ

Μιλούσα με το εργοστάσιο για μιαμιση ώρα, δοκιμάσαμε τα ΠΑΝΤΑ, δεν άναβε ούτε καν κάπνιζε. Πρέπει να έκανα περί τις 10 εναύσεις σύνολο.

Μα είναι δυνατόν να είναι ΤΟΣΟ κακό το καρυπίδης που σε αναλογία 1 προς 2 να καταστήσει αδύνατη την έναυση;;; Δεν το δέχομαι, απλά. Το μόνο παράπονο που έχω διαβάσει γι' αυτό είναι πως αφήνει αρκετά κατάλοιπα στο τασάκι. Σφραγισμένο στη σακούλα του ήταν, σε στεγνό περιβάλλον, δίπλα στον καυστήρα. Και χθες που έκαψε ήταν και πολύ ισχυρό όπως έγραψα κι εδώ.

Α-ΠΕ-ΛΠΙ-ΣΙ-Α
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by bobus.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141815 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Λέβητας Thalia 20 kW
Ρωταω το αυτονοητο .... Το τασακι το καθαρισες ;
Συνεχιζω να το καιω ανακατεμενο και καθαρισμα καθε τρεις μρερες χωρις να ειναι απαραιτητο .... Ανακατεμα ομως σε κουβα πρωτα αν και δεν ειχα ποτε προβλημα εναυσης ενω ειχα με γκολντεν αλλα αυτο συμβαινει που και που ....


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141816 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Re:Λέβητας Thalia 20 kW
Εννοείται ότι το τασάκι σε κάθε προσπάθεια καθαριζόταν σχολαστικά.

Το πέλετ έφεγγε από τη θερμοκρασία καθώς ολοκληρωνόταν η προέναυση δύο. Με άλλα λόγια, ζεσταινόταν πολύ. Όταν όμως ερχόταν ο αέρας της έναυσης, από πολύ χαμηλός που δοκιμάσαμε ως full blast, το πέλετ δε χαμπάριαζε, απλά.

Ενώ ως χθες, έφεγγε στην αρχή, αλλά μετά γρήγορα έβγαζε καύτρες και μετά άναβε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141823 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

spaga έγραψε: καλησπερα giokaspart ειμε και εγω απο κιλκις και εχω εδω και 2χρονια παω στον τριτο την thalia plus 25 kw να θελεις να βρεθουμε να μιλησουμε για τον λεβητα να ανταλαξουμε αποψεις


ΟΚ. Επικοινώνησε στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141824 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

bobus έγραψε: Σήμερα ήλθε η απόλυτη καταστροφή.

Μετά από 3 περίπου ομαλές εναύσεις, δηλαδή όλες τις εναύσεις που έχω κάνει φέτος, χθες ενόσω ήδη έκαιγε προσέθεσα μια σακούλα καρυπίδης σε άδειο σιλό, και αργότερα έβαλα και δύο σακιά golden nugget που κανονικά καίω. Οπότε πλέόν είναι μικτό. Εϊναι η πρώτη σακούκα καρυπίδης που βάζω ποτέ, την πήρα πέρυσι για δοκιμή, την έβαλα χθες.

Ε λοιπόν σήμερα δεν άναβε ΜΕ ΤΙ-ΠΟ-ΤΕ

Μιλούσα με το εργοστάσιο για μιαμιση ώρα, δοκιμάσαμε τα ΠΑΝΤΑ, δεν άναβε ούτε καν κάπνιζε. Πρέπει να έκανα περί τις 10 εναύσεις σύνολο.

Μα είναι δυνατόν να είναι ΤΟΣΟ κακό το καρυπίδης που σε αναλογία 1 προς 2 να καταστήσει αδύνατη την έναυση;;; Δεν το δέχομαι, απλά. Το μόνο παράπονο που έχω διαβάσει γι' αυτό είναι πως αφήνει αρκετά κατάλοιπα στο τασάκι. Σφραγισμένο στη σακούλα του ήταν, σε στεγνό περιβάλλον, δίπλα στον καυστήρα. Και χθες που έκαψε ήταν και πολύ ισχυρό όπως έγραψα κι εδώ.

Α-ΠΕ-ΛΠΙ-ΣΙ-Α


bobus μην απελπίζεσαι. Άλλαξε τις ρυθμίσεις έναυσης ανάλογα με το πέλλετ. 10 αποτυχημένες σημαίνει ότι οι ρυθμίσεις σου είναι τελείως εκτός ορίων. Δες και το σωλήνα της αντίστασης. Απ΄τότε που τον άλλαξα όπως είπα τελείωσαν τα βάσανα. Και μιλάμε για 4-5 εναύσεις κάθε μέρα τουλάχιστον.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.136 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ