Υγροποιήσεις

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166215 από mariostso
Απαντήθηκε από mariostso στο θέμα Υγροποιήσεις
Έχω ακούσει από πολλούς παράπονα για το θέμα αυτό. Καίγεται μια χαρά και το υγρό ξύλο χωρίς υγροποιήσεις.Απαιττούνται:
1. Πολύ καλά μονωμένη καμινάδα (διπλή με μόνωση ενδιάμεσα)
2. Σε περίπτωση υγρών ξύλων (40 % πχ υγρασία) ανέβασμα της ταχύτητας ροής αέρα από τον ροοστάτη)
3. Οπωσδήποτε δεύτερος μικρός κυκλοφορητής ανακυκλοφορίας του νερού στο καζάνι ώστε να δημιουργεί στην αρχή ζεστή επιφάνεια των τοιχωμάτων που δέχονται τα κρύα επιστρεφόμενα.Παίρνει εντολή από δικό του θερμοστάτη επαφής που ρυθμίζεται να ξεκινάει στους 30 βαθμούς και λειτουργεί μετά συνέχεια. Η προσθήκη αυτήπλέον είναι εργοστασιακή σε πολλές εταιρίες ύστερα από παράπονα πολλών πελατών.Δεν θα ξαναδείτε ποτέ πίσα σε μορφή νερού ακόμη και αν βάζετε υγρά βρεγμένα καιαπό βροχή ξύλα. Μπορείτε να ρίξετε μια ματιά εδώ στο σημείο που κάνω αναφορά για το θέμα αυτό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166216 από mariostso
Απαντήθηκε από mariostso στο θέμα Απ: Υγροποιήσεις
Εχω τον ίδιο 6 χρόνια κανένα πρόβλημα.Εννοείται ότι έχεις βάλει δεύτερο κυκλοφορητή ανακυκλοφορίας με θερμοστάτη δικό του στους 30 βαθμούς.Τον προτείνει το ίδιο το εργοστάσιο. Απορώ που πολλοί εγκαταστάτες δεν έχουν αυτήν την πληροφόρηση.Δεν είστε ο πρώτος που το ακούω για την μάρκα αυτή είτε είναι ξύλου είτε ξύλου-πέλλετ. Εννοείραι επίσης διπλή μονωμένη καμινάδα.Ρίξτε μια ματιά εδώ να καταλάβετε τι εννοώ.Θ σας φανεί πολύ χρήσιμο.Τον έχω Αλεξανδρούπολη από το 2012. Τον κυκλοφορητή αυτό τον έβαλε το εργοστάσιο το 2012 γι' αυτό στον δικό μου τουλάχιστον έχει εξωτερική (όχι από την ίδια πρίζα) ηλεκτρική τροφοδοσία τα 220 v.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ