Κοντή καμινάδα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47379 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Απ: Κοντή καμινάδα;

DOOM_NX έγραψε:

DIMITRIS38 έγραψε: κοίτα 3 κομμάτια μπουρί είχαν να βάλουν αν και αυτό το ξεχάσαν κανε κανένα ευχέλαιο μπας και ηρέμηση λίγο είσαι απο κακοτυχία σε αναποδιά και το αντίθετο

Εξορκισμό θα κάνω όχι ευχέλαιο! Αντί για αντιδιαβρωτικό θα ρίξω ένα λίτρο αγιασμό στο λέβητα και θα καίω μίξη πελλετ με λιβάνι 66,6% - 33.3%! :evil:


:silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47386 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Απ: Κοντή καμινάδα;
Δημήτρη ελπίζω να μην παρεξήγησες που πήρα το θάρρος για αστειάκια . Εννοείται άν σε ενοχλεί το κόβω και κανένα πρόβλημα . :)

Παναγιώτη νομίζω πως επειδή προσέχεις πάρα πολλές λεπτομέρειες (εννοείται και καλά κάνεις) έχεις βρεί τα προβλήματα εν τη γενέσει τους . Άλλος θα είχε εγκαταστήσει το λέβητα και κατά το Φλεβάρη στα χοντρά τα κρύα θα είχε πρόβλημα . Άλλος θα είχε παραγγείλει το 1ο πέλλετ που έβρισκε μπροστά του , ενώ εσύ το έψαξες διεξοδικά .

Θέλω να πω ,πως είσαι όντως άτυχος που εμφανίστηκαν προβλήματα,αλλά είσαι τυχερός που έχεις το χαρακτήρα να ψάχνεις την ατέλεια πρίν γίνει αδιέξοδο.
Τέλος ένα κλισέ : καλύτερα να προλαμβάνεις , παρά να διορθώνεις ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47412 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: Κοντή καμινάδα;

Sp4wN έγραψε: Παναγιώτη νομίζω πως επειδή προσέχεις πάρα πολλές λεπτομέριες (εννοείται και καλά κάνεις) έχεις βρεί τα προβλήματα εν τη γενέσει τους . Άλλος θα είχε εγκαταστήσει το λέβητα και κατά το Φλεβάρη στα χοντρά τα κρύα θα είχε πρόβλημα . Άλλος θα είχε παραγγείλει το 1ο πέλλετ που έβρισκε μπροστά του , ενώ εσύ το έψαξες διεξοδικά .

Θέλω να πω ,πως είσαι όντως άτυχος που εμφανίστηκαν προβλήματα,αλλά είσαι τυχερός που έχεις το χαρακτήρα να ψάχνεις την ατέλεια πρίν γίνει αδιέξοδο.
Τέλος ένα κλισέ : καλύτερα να προλαμβάνεις , παρά να διορθώνεις ;)

Έτσι είναι, Νίκο... Αλλά δε θα έρπεπε να γίνεται αυτό. Είναι βασικά πράγματα. Α, Β, Γ. Τα γράφει το manual στα ελληνικά που έχει πολύ καλύτερη μετάφραση από το αγγλικό.

Πήρα τηλέφωνο και δεν το σήκωσε. Πφφφ... Δεν έχω καμία όρεξη να τους κυνηγάω ρε σεις.

Τώρα αναρρωτιέμαι αν αξίζει να την αλλάξω με μονωμένη ή απλά η προσθήκη των κομματιών που λείπουν θα αρκέσει. Καμιά ιδέα;
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47534 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Απ: Κοντή καμινάδα;
Πριν σου δώσουμε ιδέα, σου συνιστώ να ενημερωθείς περί των τιμών, καθώς οι μονωμένες είναι πανάκριβες.

Σαφώς και είναι ότι καλύτερο, αλλά...

Ε, αλλιώς κανείς δε θα έβαζε μονού τοιχώματος...

Οπωσδήποτε πιάσε το οριζόμενο ύψος και αν μπορείς οικονομικά, κάντο με 2πλού.


Ακόμα στα πετρέλαια...
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by GT.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47538 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: Κοντή καμινάδα;

GT έγραψε: Πριν σου δώσουμε ιδέα, σου συνιστώ να ενημερωθείς περί των τιμών, καθώς οι μονωμένες είναι πανάκριβες.

Σαφώς και είναι ότι καλύτερο, αλλά...

Ε, αλλιώς κανείς δε θα έβαζε μονού τοιχώματος...

Οπωσδήποτε πιάσε το οριζόμενο ύψος και αν μπορείς οικονομικά, κάντο με 2πλού.

Εμμ... Γιαυτό το λέω. 45 ευρώ το μέτρο για μονωμένη, 15 για αμόνωτη. Διαβάζω σε παλιότερα ποστ ότι σε τζάκια έχει περισσότερη σημασία, σε λέβητα λιγότερη. Δεν ξέρω, διαβάζω, διαβάζω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51455 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: Κοντή καμινάδα;
Εντάξει... Ψήλωσε...

Συνημμένο αρχείο:


:sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ