Στάχτη στην καμινάδα

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51456 από DOOM_NX
Στάχτη στην καμινάδα δημιουργήθηκε από DOOM_NX
Είναι λογικό σε 3 βδομάδες χρήσης, να ανοίγω την τάπα στο ταφ καθαρισμού της καμινάδας και να βρίσκω 1 κιλό στάχτη μέσα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51467 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Απ: Στάχτη στην καμινάδα

DOOM_NX έγραψε: Είναι λογικό σε 3 βδομάδες χρήσης, να ανοίγω την τάπα στο ταφ καθαρισμού της καμινάδας και να βρίσκω 1 κιλό στάχτη μέσα;


Δε νομίζω...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51478 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Απ: Στάχτη στην καμινάδα
Γιατί σού φαίνεται περίεργο;Όταν η στάχτη γίνεται πούδρα,και για να καεί το πελλετ θέλει αέρα,σε αναλογία με τον ελκυσμο της καμιναδας,που θα πάει η στάχτη,όχι όλη,αλλά ενα μικρό ποσοστό;Άλλωστε για αυτό βάζεις ταφ καθαρισμού.Εγώ έχω περίπου 1 μέτρο οριζόντια καμινάδα με κλίση προς τα επάνω,και όταν την χτυπήσω βγάζει πούδρα.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51489 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Απ: Στάχτη στην καμινάδα
Ισως ευθυνεται και το πελλετ(αν εχει φλοιο μεσα)!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51496 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Απ: Στάχτη στην καμινάδα

terisds έγραψε: Γιατί σού φαίνεται περίεργο;Όταν η στάχτη γίνεται πούδρα,και για να καεί το πελλετ θέλει αέρα,σε αναλογία με τον ελκυσμο της καμιναδας,που θα πάει η στάχτη,όχι όλη,αλλά ενα μικρό ποσοστό;Άλλωστε για αυτό βάζεις ταφ καθαρισμού.Εγώ έχω περίπου 1 μέτρο οριζόντια καμινάδα με κλίση προς τα επάνω,και όταν την χτυπήσω βγάζει πούδρα.


Εγώ που έχω περίπου 1, 5 μέτρο οριζόντια καμινάδα χωρίς κλίση τί θα έχει μέσα;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51497 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Απ: Στάχτη στην καμινάδα

georgebest έγραψε:

terisds έγραψε: Γιατί σού φαίνεται περίεργο;Όταν η στάχτη γίνεται πούδρα,και για να καεί το πελλετ θέλει αέρα,σε αναλογία με τον ελκυσμο της καμιναδας,που θα πάει η στάχτη,όχι όλη,αλλά ενα μικρό ποσοστό;Άλλωστε για αυτό βάζεις ταφ καθαρισμού.Εγώ έχω περίπου 1 μέτρο οριζόντια καμινάδα με κλίση προς τα επάνω,και όταν την χτυπήσω βγάζει πούδρα.


Εγώ που έχω περίπου 1, 5 μέτρο οριζόντια καμινάδα χωρίς κλίση τί θα έχει μέσα;;;

Μια δοκιμη θα σε πεισει. :woohoo: :woohoo:

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ