Καπνός από καυστήρα πυρήνα

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52311 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Απ: Καπνός από καυστήρα πυρήνα

manosvitacar έγραψε: Καλησπέρα εδω και ενα μήνα έχω αγοράσει έναν λεβυτα βίο μάζας και καιω πυρηνοξηλο ο καπνός που βγάζει θεωρο ότι ειναι φυσιολογικος έχω ενα γείτονα όμως που μου εχει παραπονεθεί ότι καπνιζει και τον ενοχλεί και ερωτώ υπάρχει κάποιος τρόπος για μείωση του καπνού ( καπνοσυλεκτης) και αν εγω είμαι κατοχειρομενος νομικά για την χρήση πυρηνας;
Σας ευχαριστω


Οταν έκανες την κατασκευή του σπιτιού σου έγινε μελέτη εγκατάστασης λέβητα - λεβητοστασίου. Απο την στιγμή εκείνη και μετά τίποτα και κανένας δεν μπορεί να σου πει τίποτα όσο και αν τον ενοχλεί. Το είδος του καυσίμου που χρησιμοποιείς είναι νοστιμότατο και δεν χρήζει καμίας άδειας.Αν και ο καυστήρας που χρησιμοποιείς είναι εγκεκριμένος με πιστοποίηση τότε άσε τους όλους να χτυπιούνται. Το πολύ πολύ να ψηλώσεις την καμινάδα σου λίγο παραπάνω σαν ένδειξη καλής γειτονίας.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52319 από manosvitacar
Απαντήθηκε από manosvitacar στο θέμα Καπνός από καυστήρα πυρήνα
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις ο λεβητας που έχω είναι αυτός εδώ

OPTIMUS BIO
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52517 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Απ: Καπνός από καυστήρα πυρήνα
Αν έχεις τον 40000 kcal βάλε τον αέρα στο 3 και το κλαπετο στο μισό ... Θα δεις μεγάλη διάφορα στα καυσαέρια .
Επίσης δοκίμασε την τροφοδοσία στο 2" τροφοδοσία 37 αναμονή για να δεις αν έχεις διάφορα στην καύση .. Μήπως στις ρυθμίσεις που έχεις τώρα σου μένει πολύ ακαφτο υλικό που καπνίζει περισσότερο ;; Ο λεβητας αυτός έχει CE ( έχω το πιστοποιητικό) και 3 χρόνια εγγύηση . 5 χρόνια εγγύηση αν είναι εγκατεστημένο με ανοικτό δοχείο διαστολης....

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52564 από manosvitacar
Απαντήθηκε από manosvitacar στο θέμα Καπνός από καυστήρα πυρήνα
Εμένα ειναι 60000kcal

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ