Αποσταγμένο νερό στην εγκατάσταση θέρμανσης

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67963 από androutso
Ρε παιδία ο άνθρωπος δεν είναι επιστήμονας. Πρώην υδραυλικός είναι και τώρα ασχολείται με κατασκευή μηχανημάτων CNC και φοτοβολταικα. Και μου είπε ότι καλό είναι να είναι αποσταγμένο το νερό.
Με 4% που χρειάζεσαι για να βάλεις μέσα στην εγκατάσταση από το ιδικό υγρό θέλω κάπου στα 50 λίτρα. Αυτό το Γερμανικό ιδικό υγρό έχει 15ευρο τα 4 λίτρα. Όποτε θέλω 13 δοχεία Χ 15ευρο =195 εύρο.
Με το να πάρω το νεράκι που ρίχνει ο θεούλης και να το βάλω στην εγκατάσταση μου για να την προστατέψω δεν το θεωρό τραγικό. Απλά θα χρειαστεί μια διαδικασία, αρκετή δουλεία και καθόλου λεφτά.
Με αυτή την λογική μας έκαναν να μην παράγουμε τίποτα. Πλέων πρέπει να εκμεταλαβομαστε τον πλούτο που μας δίνει η χώρα μας. Έχουμε πολύ πλούτο ανεκμετάλλευτο!!!!

ATMOS DC32S
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by androutso.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67980 από kosmidis80
Εγω στο ξαναλεω, αν θελεις σου στελνω με δικα σου εξοδα αποστολης την ΑΟ την συνδεεις σε μια βρυση, βγαζεις τα λιτρα νερου που θελεις και μου την ξαναστελνεις πισω με δικα σου παλι εξοδα αποστολης. Δηλαδη με 20-30 ευρω θα κανεις την δουλεια σου, γρηγορα και χωρις να κουραστεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67982 από Gdevil
Ααααν (λέω εγώ τώρα) αν έχεις γνωστούς που δουλεύουν αιρκοντίσιον τότε το νερό που τρέχει από αυτά είναι απεσταγμένο νερό (μία επιβεβαίωση σε αυτό καλό θα ήταν να υπάρχει πριν και άμα το ξεκινήσεις)
Ουσιαστικά το νερό που τρέχει από τα αιρκοντίσιον είναι υδρατμοί που συμπυκνώθηκαν, οπότε άλατα γιοκ
Αααν λοιπόν έχεις όρεξη δώσε στους φίλους που δουλεύουν αιρκοντίσιον από 2 δοχεία και σιγά σιγά θα μαζέψεις το νερό που χρειάζεσαι.
(αυτό με το αιρκοντίσιον βασικά με το είπε βενζινάς. Γιατί μου λέει να βάζεις στις πιτσιλίθρες απλό νερό ή αγορασμένο απεσταγμένο? Βάζε αυτό που τρέχει από το αιρκοντίσιον σου).
Edit: Την ώρα που έγραφα αυτό το μνμα δεν είχα δει την επανάληψη της προσφοράς που σου έκανε ο kosmidis. Η αντλία όσμοση είναι ο πιό εύκολος τρόπος να πετύχεις αυτό που θες. Τσακ μπαμ.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Gdevil.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67991 από παλτακης
Λιγο υπερβολικο νομιζω να μπεις σε τετοια διαδικασια ...για παραδειγμα στο σπιτι της γυναικας μου οι σωληνωσεις της θερμανσης ειναι λιγο παραπανω απο 40 χρονων και ολα αυτα τα χρονια ετσι λειτουργει με νερο δικτυου δεν υπαρχη κανενα προβλημα απολυτως .Και τα σωματα δε μαντεμενια ...σε αριστη κατασταση ...τωρα πλεον τα εχω διακοσμητικά :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68006 από androutso
Ρε παιδία δεν θα αλλάξω τα νερά αν δεν υπάρχει πραγματικός λόγος. Αφού και έτσι όπως είναι τώρα μια χαρά δουλεύει και θα δουλεύει για αρκετά χρόνια. Ξέρω ότι το 99,99999% το εγκαταστάσεων έχουν νεράκι από την βρύση και δεν έχουν κανένα πρόβλημα.
Το θέμα είναι ότι που μπορούμε να βρούμε αυτό που θέλουμε δώρο από τον θεούλη. Παρουσίασα ένα θέμα και ένα ερώτημα από που μπορούμε να βρούμε νεράκι αποσταγμένο χωρίς κανένα κόστος.
Ευχαριστώ kosmidis80 για την πρόσφορα. Δεν θα το χριαστω
Παντός είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκω και βλέπω ανθρώπους που θέλουν να βοηθήσουν ο ένας τον άλλο με ανταλλαγή. Με πολύ εμπιστοσύνη ο ένας προς τον άλλο. Πέρυσι ένας φίλος αγόρασε κάτι σχέδια για μηχανή μπριγκέτας και τα έκανε διανομή σε πόλους εδώ μέσα. Χωρίς να πάρει μια για την αγορά του Πριν από λίγες μέρες έκανα μια ανταλλαγή με τον house σε κάτι μοτέρ για τζάκι χωρίς κανένα πρόβλημα και τώρα ο kosmidis80 μου στέλνει το μηχάνημα του για να κάνω δουλεία μου. :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :) :) :) :) :lol: :lol: :lol: :silly: :silly: :silly: :silly:

ATMOS DC32S
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by androutso.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68018 από DOOM_NX

androutso έγραψε: Το θέμα είναι ότι που μπορούμε να βρούμε αυτό που θέλουμε δώρο από τον θεούλη.

Με την ίδια λογική και οι ράβδοι χρυσού δώρο από το θεούλη είναι. Αλλά δε βλέπω κανέναν να κάνει μόνος του εξόρυξη, καθάρισμα, λιώσιμο και καλούπωμα...

Τι θέλω να πω. Αν ήταν τόσο εύκολο να βρούμε ποσότητες απεσταγμένου νερού χωρίς έξοδα ή κόπο, δε θα το πουλούσαν με το λίτρο.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ