Emma Plus σομπα πελλετ

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143576 από Αntonm
EMMA PLUS δημιουργήθηκε από Αntonm
Καλησπερα και καλες(ζεστες)γιορτες!

Εδω και 2 μηνες χρησιμοποιω μια Emma Plus αεροθεμη.Ενω γενικα την εχω φερει στα μετρα μου,εχω ακομα καποιες αποριες:
α.Ενω την εχω ρυθμισει,καποιες φορες εκκινει κανονικα, την τριτη φορτωνει ελαχιστο πελλετ και δεν εκκινει ενω χωρις αλλη ρυθμιση αλλη παλι φορτωνει υπερβολικη ποσοτητα και ξεχειλιζει
Οσον αφορα τα βεντιλατερ, αναφερει πως εχει δυο αλλα μονο το ενα "ακουει"
και τελος, ρυθμιζεται καπως και ο αερας της καυσης η μονο του χωρου?

ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143583 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα EMMA PLUS
Κάλως ορισες και καλες γιορτες.
Τι πελλετ χρησιμοποιείς και το manual της σομπας τι λεει σχετικα με το 2ο βεντιλατερ?,Εχεις μιλήσει επισης με τον αντιπρόσωπο (η εστω απο εκει που την πηρες) για να σου λησει τις απορίες?


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143587 από Αntonm
Απαντήθηκε από Αntonm στο θέμα EMMA PLUS
καλησπερα

τους μιλησα, χωρις να ειναι και πολυ σιγουροι μου λεει πως ενα ειναι μονο, ενω το manual λεει V1 και V2..
το σημαντικοτερο παντως ειναι που αλλοτε ξεχειλιζει πελλετ και αλλοτε ειναι ελαχιστο..
επισης μπορω να αυξησω την ενταση της αναφλεξης?

ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143606 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα EMMA PLUS
αν θυμαμαι καλα ηδη εχουμε απαντησει στα ερωτήματα σου ...η σομπα σου προφανως εχει ένα ανεμιστηρα αλλα το λογισμικο είναι κοινο για ολες τις σομπες της νορντικα και καποιες εχουν 2
οσο για τον αερα της καυσης ρυθμίζεται απ το κρυφο μενου αλλα μπορεις να δοκιμασεις αν είναι πολυς να βαλεις ένα ευκαμπτο αλουμινιο στην εισαγωγή και να του κανεις μια γωνια ... η και να στενεψεις λιγο την τρυπα του (του αλουμινενιου)
μια και εισαι ακομα όμως στην εγγυηση δοκιμασε κατ αρχην να πεισεις κανενα να ασχοληθεί
με προβληματιζει αυτό με το λιγο πελλετ που λες ... που δεν αναβει ...το πολύ το ξερω ,,,δυστυχως παλι μονο μεσα απ το κρυφο μενου ρυθμίζεται ...εναλλακτικα δοκιμάζεις άλλες μαρκες πελλετ ...πιο μαυρες μαλλον κι όχι τα ξανθα ...γενικα δοκιμες :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143636 από obelix
Απαντήθηκε από obelix στο θέμα EMMA PLUS
Εχω την ιδια, αν βγαλεις τα πλαινα κεραμικα αριστερα και δεξια, θα δεις οτι εχει 2 μοτερ αερα και ενα τριτο στην εξατμιση. Τα δυο βρισκονται κατω κατω, αριστερα και δεξια.
Εκει που βαζεις το πελλετ εχει δυο μοχλους αριστερα και δεξια. Αν ειναι πισω προς τη μερια της πορτας ειναι κλειστοι οι αεραγωγοι, αν ειναι μπροστα προς τη μερια της οθωνης ειναι ανοικτοι. Εχει και 50/50,δηλ να στελνει και μπροστα και πανω, δηλ αυτοι οι μοχλοι εχουν 3 θεσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143649 από Αntonm
Απαντήθηκε από Αntonm στο θέμα EMMA PLUS
ευχαριστω για το ενδιαφερον

πριν 5'την ξεκινησα, κανονικοτατη φορτωση πελλετ( 2/3 του μαγκαλιου) αλλα για 20' κανενα ιχνος σπινθηρα μεχρι που εγραψε no ignition..
και εχθες εκκινησε υποδειγματικα..
πως μπορεις να αυξησεις την δυναμη αναφλεξης?
(εχω προσβαση στο μενου)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ