ΒΟΗΘΕΙΑ- ΠΡΟΒΛΗΜΑ με σομπα πελλετ

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152324 από vagelakis19841
Αγόρασα πρόσφατα μια σομπα πελλετ veneta sthue valbella, σημερα μου εβγαλε ενδειξη warning,( Airflow sensor failure) τι φταιει ξερετε? και αν υπαρχει κανενας τεχνικος στο σουφλι ή στο διδυμοτειχο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152326 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καλημερα βαγγελη.επειδη το μανιουαλ δεν λεει και πολλα απο την ονομασια του αλλαρμ ειναι αισθητηρας ροης αερα.αν εχει καποιο αισθητηρα κοντα στις περσιδες η θελει καθαρισμα η αντικατασταση.εκτος αν για το αλλαρμ αυτο εννοει τον αισθητηρα υποποιεσης καμιναδας να εχει φραξει το σωληνακι(διαφανο) που παει απο τον αισθητηρα στην καμιναδα.θελει καθαρισμα τοτε και το σωληνακι και η υποδοχη (ακρο) που μπαινει στην καμιναδα(με ενα συρμα σπρωξε προς τα μεσα).αν διαβασεις για τους progetto pellet εδω μεσα θα δεις τι εννοω,κοιτα αυτα προς το παρον

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152385 από vagelakis19841
Λοιπόν μετά από πολύ ψάξιμο ο αισθητήρας αυτός είναι κάποιος αισθητήρα αισθητήρας στους ανεμιστήρες και συγκεκριμένα στον επάνω ανεμιστήρα, όταν ζεσταίνεται η μετά από 40 λεπτά η σόμπα τότε μου βγάζει αυτο το σφάλμα αν κεκλεισμένων τον επάνω ανεμιστήρα τότε σβήνει, αλλά και αν δε το σβήσω πάλι δουλεύει κανονικά λέτε να έχω πρόβλημα η να το αγνοήσω? μέσα στο μενού βρήκα και επιλογή να απενεργοποίηση αυτο τον αισθητήρα ...ευχαριστώ εκ των προταιρον για τη βοήθεια σας .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152386 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα ΒΟΗΘΕΙΑ- ΠΡΟΒΛΗΜΑ με σομπα πελλετ
απο την στιγμη που σομπα συνεχιζει να δουλευει και βγαζει προειδοποιηση και οχι αλαρμ μπορεις να συνεχισεις να την δουλευεις κανονικα αλλα με καποια προσοχη μπας και εμφανισει και κατι αλλο πιθανον ο αισθητηρας ναχει πιασει σκονη η κατι τετοιο και να θελει συντηρηση .
αυτο που ειπες ομως δεν το καταλαβα .... μπορεις να κλεισεις τον ανεμιστηρα που φερνει αερα στον χωρο ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152389 από vagelakis19841
Έχει δυο ανεμιστήρες ένα επάνω και έναν κάτω , εάν έχω τον κάτω ανοιχτό στο επίπεδο 2 πχ τον επάνω μπορώ να τον βάλω στο 0 και το αντίστροφο , αλλά όχι και τα δυο ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152391 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα ΒΟΗΘΕΙΑ- ΠΡΟΒΛΗΜΑ με σομπα πελλετ
εχει υποδοχη για καναλι?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ