Προβληματα με ενεργειακο ελληνικο τζακι-artfire

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155184 από Oct262
Καλημερα σας

Ευχαριστω θερμα που μου ανοιγεται τα ματια.
Την ιδια απορια εχω και εγω.αν πραγματικα αξιζει να ασχοληθω.
Χαλασμα κατασκευης που την κανανε ουτως η αλλως χαλια-σιδερα για να κανει μαγικα-αν τα κανει-που αμφιβαλω τουλαχιστον σε σχεση με αυτους που εχω δει εγω χωρις αυτο να σημαινει βεβαια οτι δεν υπαρχουν και τσακαλια.
κατω απο 500-600ευρω δεν βλεπω να γινεται δουλεια και το θεμα ειναι ΑΝ πετυχει και ΑΝ δουλεψει σωστα :unsure:
μπορειτε παρακαλω να ριξετε καμια γνωμη για καινουργιο τζακι???
164τετ σπιτι flat μονωκατοικια στην μεση του πουθενα εκτεθημενο απο παντου αλλα καλα μονωμενο-ευτυχως καινουργιο με 10 σωματα.(αυτος ειναι και ο λογος που δεν εχουμε κρυωσει βασικα παροτι που το τζακι υπολειτουργει στην ουσια και εχω μεσα στο σπιτι 22-23 στο σαλονι και γυρω στους 20-21 στα δωματια με -4 εως 1 περυσι το χειμωνα)
εγω απο μια γρηγορη αναζητηση ειδα αυτα τα 2-3 και θα ηθελα την γνωμη σας αν καλυπτουν τον χωρο.
η αν εχετε να προτεινετε καποιο εσεις...χωρις βεβαια να ξεφυγουμε οικονομικα μιας και αυτο που εχω το χρησοπληρωσα και τι καταλαβα.....?

ειδα τα nordpeis (σαν κατι πολυ καλο αλλα ακριβο)αλλα απο οτι καταλαβα δεν εχουν υδραυλικα τζακια και ετσι πως ειναι η διαρυθμιση του σπιτιου πρεπει να γινουν τρελες κατασκευες για να στελνει αερα στα δωματια.
Επισης αν εχετε να προτεινε καποιο οικονομικο-βουλγαρικο το οποιο εχει δειξει καλα σημαδια δεν ειμαι αρνητικος.Ειδα και το ελληνικο που πηρα.....

Φιλε μου savvas μπορεις να μου πεις ποιο τζακι εχεις εσυ που εισαι και ευχαριστημενος?

www.multiclima.gr/?section=2375&language...34=3334&detail1634=1

edilkaminhellas.gr/%CE%A4%CE%B6%CE%AC%CE...%CE%BF%CF%85-IDRO-50
Last edit: 7 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Oct262. Αιτία: συμπληρωμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155190 από Fokion
Θες ντε και καλα τζακι?

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155192 από Oct262

Fokion έγραψε: Θες ντε και καλα τζακι?


η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει η εικονα του τζακιου.
επισης οπως καταλαβαινεις εχω ολα τα υλικα-κυκλοφορητες κτλ οποτε αν αποφασει να αλλαξω την χαζομαρα που εχω θα ηθελα να ειναι οσο το δυνατον φυσικα plug and play.
αυτο δεν σημαινει οτι ειμαι αρνητικος σε κατι αλλο.
Δεν θελω pellet για καποιο λογο.
αυτο που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι ολα μου τα κυκλωματα κυκλοφορητες κτλ βρισκονται στο υπογειο του σπιτιου και δεν θα ηθελα να βγαινω εξω το απογευμα βραδυ με - βαθμους για να γεμισω κατι.
Εχει φιλος στην κατοχη του την παρακατω
www.mytherm.gr/sompes/monada-nerou-ksulo...erikou-xorou-vergina
το μεγαλο μοντελο.
Δεν την δουλευει την πηρε απο πελατη του (εχει μαντρα με ξυλα) ο οποιος δεν μπορουσε να τον πληρωσει.σχεδον καινουργια του κουτιου.αν οντως ειναι πολυ καλυτερη μπορω να την παρω αναπασα στιγμη.

αν παρολαυτα εχετε καποια προταση καλη ειμαι ανοιχτος.

Ευχαριστω πολυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155194 από Fokion
Κοιτα...
Ως κατοχος σομπας υδραυλικής ( δες το δευτερο λινκ της υπογραφης μου ) ότι ηδη εχεις από το τζακι θα χρησιμοποιηθεί...
Οκ θα εχεις 2 δοχεία διαστολής... αλλα όλα τα ασφαλιστικά ( που εχεις ) τα θες, τις σωληνώσεις νερου που ηδη εχεις κανει θα κουμπόσουν εκει...

Και δεν υπαρχει μεγαλυτερη μαγεια, από το κουμπακι ON και το χρονοδιακόπτη....
Σκεψου το....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155195 από Fokion
Ενοιειται το τζακι μενει ως "θεαμα" αλλα δεν εξαρτάσαι από αυτό...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155197 από Oct262

Fokion έγραψε: Κοιτα...
Ως κατοχος σομπας υδραυλικής ( δες το δευτερο λινκ της υπογραφης μου ) ότι ηδη εχεις από το τζακι θα χρησιμοποιηθεί...
Οκ θα εχεις 2 δοχεία διαστολής... αλλα όλα τα ασφαλιστικά ( που εχεις ) τα θες, τις σωληνώσεις νερου που ηδη εχεις κανει θα κουμπόσουν εκει...

Και δεν υπαρχει μεγαλυτερη μαγεια, από το κουμπακι ON και το χρονοδιακόπτη....
Σκεψου το....


Ειναι καλη περίπτωση.δεν λεω.και εγω τοσα χρονια με αεριο ημουνα και περυσι που μετακόμισα αρχησαν τα τζακια.δυστηχως στην παρουσα φαση δεν με περνει απο οικονομικης αποψης.οποτε θα ήθελα να παραμείνω στο τζάκι αν φυσικα αυτα που τα τζακια που εγραψα πριν με καλύπτουν χωροταξικά.επισης αν καποιος γνωριζη την συγκεκριμένη ξυλοσομπα που αφησα στο λινκ επανω και μου είπε οτι οντως ειναι πολυ καλύτερη απο τα τζακια που κοιταω και εκει θα το σκεφτώ Γιατί οπως ειπα ειναι παρατημένη και σκεπασμενη σε μια αποθήκη. Για τα 2 τζακια που ανεφερα πιο πανω εχει καποιος καποια αποψη?δυστηχως στην παρουσα φαση δεν με περνει για ακριβες επενδύσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ