Θερμοκρασία καυσαερίων - Καπνός από το τάμπερ

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155752 από dimlyk

697 έγραψε:

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Ο κατασκευαστης στο μανιουαλ το γραφει.στο δικο μου λεβητα λεει <<μεση θερμοκρασια καυσαεριων 165C>>.εγω οταν το βλεπω 175-180 και πανω καθαριζω καμινα τουμπο χωρο καυσης και πεφτει στα 135-150C.

. Στο μανουαλ δεν βκεοω τιποτε. Παρατηρω ομως οτι παιζουν αναλογα με την τριφιδοσια. Παντως παιζουν απο 155 εως 165. Τι κες κακα ειναι. Υπαρχει δθαφιρα απο κεβητα σε κεβητα? Οαιζει ροκι η καμιναδα?


διαφερει απο λεβητα σε λεβητα ...αλλοι κατασκευαστες λενε αλλοι οχι ...φυσικα διαφερει και με την τροφοδοσια ...τον αερα κλπ


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155755 από 697

dimlyk έγραψε:

697 έγραψε:

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Ο κατασκευαστης στο μανιουαλ το γραφει.στο δικο μου λεβητα λεει <<μεση θερμοκρασια καυσαεριων 165C>>.εγω οταν το βλεπω 175-180 και πανω καθαριζω καμινα τουμπο χωρο καυσης και πεφτει στα 135-150C.

. Στο μανουαλ δεν βκεοω τιποτε. Παρατηρω ομως οτι παιζουν αναλογα με την τριφιδοσια. Παντως παιζουν απο 155 εως 165. Τι κες κακα ειναι. Υπαρχει δθαφιρα απο κεβητα σε κεβητα? Οαιζει ροκι η καμιναδα?


διαφερει απο λεβητα σε λεβητα ...αλλοι κατασκευαστες λενε αλλοι οχι ...φυσικα διαφερει και με την τροφοδοσια ...τον αερα κλπ

φιλε. ξερεις από ρυθμισεις να μου πεις??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155756 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Βαλε φωτο το πανελ και ποιος ειναι ο λεβητας ολο και καποιος κατι θα ξερει εδω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155758 από 697

αυτος είναι ο λέβητας. αν ξερει κανεις για ρυθμισεις. (βαλτε τον καρσορα στη φοτο να δειτε τον τυπο του λεβητα) thanks in advamce.
λΟΙΠΟΝ..ΡΥΘΜΙΣΕΙς ΚΟΧΛΙΑ ΚΑΙ ΑΕΡΑ ΕΙΝΑΙ. ΑΠΟ 0 ΕΩς 5 ΚΑΙ ΑΠΟ -5 ΕΩς 0 ΠΑΛΙ.
ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ Π.Χ ΤΟΥ 4 ΜΕ ΤΟ -4 Η 3 ΜΕ ΤΟ -3. ????
Συνημμένα:
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by 697.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155762 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Ποια ειναι η μαρκα και ο τυπος του λεβητα και τα KW.

βαλε πιο κοντα το κοντρολερ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155795 από jamiespoursas
Αύριο το πρωί θα καθαρίσω την καμινάδα μου και θα πάρω και πληροφορίες εάν το σχέδιο της είναι σωστό (μήκος, ύψος, διάμετρος, γωνιές κλπ).
Μια ερώτηση: είναι να περάσω μια τρίοδη βάνα ανάμειξης των νερών του δοχείου αδράνειας με αυτά της επιστροφής από τα σώματα. Αυτή που πρέπει να τοποθετηθεί: α) ανάμεσα στο δοχείο αδράνειας και τον κυκλοφορητή ή β) ανάμεσα στον κυκλοφορητή και στην προσαγωγή των σωμάτων;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ