Σωστή λειτουργία σόμπας πέλλετ

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160824 από Γιωργος Αλεξανδροπουλος
Καλημερα παιδια. Δεν ειμαι ειδικος απλα σας γραφω τη λιγη μου εμπειρια με τις σομπες. Νομιζω οτι οι πιο μικρες κανουν λιγοτερο θορυβο. Εμενα ειναι 7kw και δεν ακουγεται σχεδον καθολου. Ισως να παιζει ρολο και η εγκατασταση και αν ζοριζεται η σομπα με πολλα μετρα σωληνες. Αυτη που εχω εγω ειναι η air one fire one απο leroy.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΔΑΣΚΑΛΟΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160827 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Σωστή λειτουργία σόμπας πέλλετ
Καλημέρα,μήπως την έχεις στην μεγαλύτερη ισχύ και πρέπει να κατεβάσεις σκάλα??
Ετσι θα δουλεύει πιό ήσυχα αλλά θα αργεί λίγο παραπάνω στη ζέστη.
Επίσης από ότι διάβασα πρέπει να την καθαρίζεις τακτικά.

Αν δεν έχεις το εγχειρίδιο χρήσης και μιλάμε πάντα γιά την ίδια σόμπα,ρίξε μιά ματιά παρακάτω όπου έχω βρει ένα εγχειρίδιο χρήσης ..

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59885&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160830 από ΔΑΣΚΑΛΟΣ
Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΣΚΑΛΑ ΣΤΟ 1.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΟΥΛΗΣΩ Κ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ..ΚΑΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΑΓΓΕΛΙΕΣ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160831 από ART
Απαντήθηκε από ART στο θέμα Σωστή λειτουργία σόμπας πέλλετ
καλημερα...θα σου γραψω και εγω τις δικες μου εμπειριες...ολες εχουν θορυβο καμια δεν ειναι αθορυβη τελειως.εχουν περασει απο τα χερια μου κινεζικη 6αρα σκοπια 6αρα και ιταλικη 10αρα.ολες ειχαν θορυβο λιγο παραπανω η μια στον κοχλια λιγο παρακατω στον αερα η αλλη αλλα καμια αθορυβη.ολες αποτελουνται απο μεταλλα και λαμαρινες λογικο ειναι να υπαρχει και ενας θορυβος.η συγκεκριμενη που εχεις βγαζει θορυβο πανω απο 55 ντεσιμπελ και ειναι σχετικα θορυβωδης.αθορυβη τελειως δεν υπαρχει σε οσα kwa και να πας αυτο ξερω εγω αυτο μου εδειξαν και οι 3 σομπες που περασαν απο τα χερια μου/απλα θεωρω οτι η ιταλικη εχει λιγοτερο θορυβο δουλευει πιο μαλακα πιο ανετα και κανει τον λιγοτερο θορυβο απο τις αλλες και στο αναμμα και στο σβησιμο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ