Πρόβλημα σε σώμα καλοριφέρ

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #163175 από louris1234
Καλησπέρα σε όλους στο σπίτι φέτος έβαλα θέρμανση με λέβητα ξύλου και σώματα splendid το πρόβλημα που έχω είναι ότι ένα σώμα στο σαλόνι 4.500 θερμηδες ζεστενει σχεδόν μέχρι την μέση και από εκεί και κάτω είναι χλιαρό έχω κάνει εξαερωση αλλά το πρόβλημα δεν διορθώθηκε, μήπως μπορεί να μου πει κάποιος την γνώμη του?

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #163176 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καλημερα αν δεν έχεις θέμα με αέρα δες 1ο.κοιτα το διακόπτη έχει μέσα ένα πλαστικό μήπως έχει θεμα,2ο ανέβασε σκάλα στο κυκλοφωριτη και δες.3ο δες αν είναι σωστά συνδεμένο 4ο είναι τέρμα ανοιχτός ο διακοπτης .κάποτε είχα ίδιο πρόβλημα σε 2 πάνελ και άλλαξα τα πλαστικά "τσουτσουνια" μέσα στο διακοπτη
Last edit: 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": louris1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #163178 από louris1234
Απαντήθηκε από louris1234 στο θέμα Re:Πρόβλημα σε σώμα καλοριφέρ

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Καλημερα αν δεν έχεις θέμα με αέρα δες 1ο.κοιτα το διακόπτη έχει μέσα ένα πλαστικό μήπως έχει θεμα,2ο ανέβασε σκάλα στο κυκλοφωριτη και δες.3ο δες αν είναι σωστά συνδεμένο 4ο είναι τέρμα ανοιχτός ο διακοπτης .κάποτε είχα ίδιο πρόβλημα σε 2 πάνελ και άλλαξα τα πλαστικά "τσουτσουνια" μέσα στο διακοπτη

Καλημέρα Πως βλέπω αν το τσουτσουνι έχει θέμα??

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #163179 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Πρόβλημα σε σώμα καλοριφέρ
Αυτες ειναι οι μ@λ@κιες που κανουν συναδελφοι υδραυλικοι...εκτος κι αν το συνδεσες μονος σου οποτε δικαιολογεισαι.
Οι 4500 θερμιδες σε ενα σωμα ειναι οριακες για ενα σωληνα φ16.
Αν δεν συνδεθει διαγωνια, δεν προκειται να παρεις ποτε την μεγιστη θερμοτητα που αποδιδει.
Εννοειται πως θελει απλους γωνιακους η ισιους διακοπτες.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": louris1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #163181 από louris1234
Απαντήθηκε από louris1234 στο θέμα Re:Πρόβλημα σε σώμα καλοριφέρ

χρηστος8 έγραψε: Αυτες ειναι οι μ@λ@κιες που κανουν συναδελφοι υδραυλικοι...εκτος κι αν το συνδεσες μονος σου οποτε δικαιολογεισαι.
Οι 4500 θερμιδες σε ενα σωμα ειναι οριακες για ενα σωληνα φ16.
Αν δεν συνδεθει διαγωνια, δεν προκειται να παρεις ποτε την μεγιστη θερμοτητα που αποδιδει.
Εννοειται πως θελει απλους γωνιακους η ισιους διακοπτες.

Υδραυλικός μου το συνδεσε αυτός μου λέει ότι μπορεί να είναι χαλασμένο το σώμα η να έχει χώμα στο πάτο να του πω να το βγάλουμε κ να συνδεθεί διαγώνια?? Γίνετε αυτό??

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #163186 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Φιλε και αυτα που σου ειπα και αυτα που σου λεει ο χρηστος8 ισχυουν .δες εδω ενα σωμα που εβαλα προσφατα σε ενα δωματιο στο σπιτι με δικια του γραμμη κατευθιαν στο κολεκτερ(σωμα και κολεκτερ 8 μετρα σχεδον ευθεια) Φ18Χ2 τουμποραμα και γωνιακους διακοπτες διαγωνια.το σωμα ειναι τριστιλο spledid www.stibetherm.gr/index.php?act=viewProd&productId=1207.γινεται τουμπανο δες τις φωτο


Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": louris1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.507 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ