Aurig 23kw problem EXHAUST

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165350 από nektarios 1973
Απαντήθηκε από nektarios 1973 στο θέμα Aurig 23kw problem EXHAUST
Ευχαριστώ και σ' εσένα που ασχολήθηκε και σε ολους τους φίλους!!!! Την σόμπα την εχω πάρει 2010-2011 και δεν εχει αυτο που δείχνει το πορτάκι στο βίντεο. Δούλεψε για 4-5 μέρες μια χαρά και εχτές έβγαλε νεο μήνυμα HOT EXHAUST. Εχω μια καλη ηλεκτρική σκούπα που ρουφάει, άλλα το καλύτερο που κάνει είναι που φυσάει. Δεν μπορείτε να καταλάβετε το τι έγινε στην περιοχή... τα έκανα όλα μαύρα απο την στάχτη που έβγαλε χαχαχχα . Το βράδυ που θα την ανάψω θα δω αποτελέσματα... αν και ο φίλος ο Κώστας με ενημερώνεσαι το καπάκι απο πάνω που άνοιξα και φύσηξα με κάποιον τρόπο βγαίνουν και τα σίδερα . ΒΛΕΠΩ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ !!!! ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ Σ΄ΕΥΧΡΙΣΤΩ!!!!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165353 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Aurig 23kw problem EXHAUST
Πρεπει να βγαζεις ολο το πλαινο..

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165355 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Aurig 23kw problem EXHAUST
Κανε αυτά που είπαμε στο τηλέφωνο και θα σου στείλω το βράδυ αργά φωτό.το αλάρμ αυτο που βγάζει ειναι οτι η ο αισθητηρας δεν δουλευει καλα η εχει αποσυνδεθεί και δίνει λάθος πληροφορίες στη κάρτα η η θερμοκρασία πολυ υψηλή πάνω απο 280C.μπες στο technical settings βαλε κωδικό Α9 πήγαινε factory settings δες τη 1η παράμετρο να ειναι 20-25 λεπτά και την 14 παράμετρο να ειναι 210-230C.κανε αυτά και μιλάμε παλι αλλα νομίζω οτι ο αισθητηρας τα εχει παίξει!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165970 από ΒΟΥΓΕΛΕΚΑ
Απαντήθηκε από ΒΟΥΓΕΛΕΚΑ στο θέμα Aurig 23kw problem EXHAUST
Καλησπέρα!
Έχω έναν Progetto Necia 24 (Ερμής) με controller IO 23_3 και δεν ανάβει, βγάζοντας μήνυμα PROBE EXAUST. Λογικά ελέγχω τα ίδια, δηλαδή εάν ο αισθητήρας είναι συνδεδεμένος, εάν ο χρόνος από start είναι μικρότερος από 20-25 min και εάν η ορισμένη θερμοκρασία καυσαερίων είναι 210-230. Διαφορετικά ο αισθητήρας είναι χαλασμένος, έτσι;
Ήρθε ο τεχνικός και τον απομόνωσε, άναψε, αλλά μετά έμπαινε σε φάση modulation και έσβηνε κάτι που τον μπέρδεψε εντελώς και το ψαχνει. Είπα μήπως βρω κι εγώ άκρη από την εμπειρία σας...
Ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165972 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Aurig 23kw problem EXHAUST

ΒΟΥΓΕΛΕΚΑ έγραψε: Καλησπέρα!
Έχω έναν Progetto Necia 24 (Ερμής) με controller IO 23_3 και δεν ανάβει, βγάζοντας μήνυμα PROBE EXAUST. Λογικά ελέγχω τα ίδια, δηλαδή εάν ο αισθητήρας είναι συνδεδεμένος, εάν ο χρόνος από start είναι μικρότερος από 20-25 min και εάν η ορισμένη θερμοκρασία καυσαερίων είναι 210-230. Διαφορετικά ο αισθητήρας είναι χαλασμένος, έτσι;
Ήρθε ο τεχνικός και τον απομόνωσε, άναψε, αλλά μετά έμπαινε σε φάση modulation και έσβηνε κάτι που τον μπέρδεψε εντελώς και το ψαχνει. Είπα μήπως βρω κι εγώ άκρη από την εμπειρία σας...
Ευχαριστώ!


Ποιόν αισθητήρα απομόνωσε ,καυσαερίων ή υποπίεσης (πρεσοστάτης) ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165974 από ΒΟΥΓΕΛΕΚΑ
Απαντήθηκε από ΒΟΥΓΕΛΕΚΑ στο θέμα Aurig 23kw problem EXHAUST
Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση... Δεν ξέρω όμως τι απομόνωσε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ