Α18 βλάβη ΙΟΛΗ 21

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169114 από alpan
Απαντήθηκε από alpan στο θέμα Α18 βλάβη ΙΟΛΗ 21
Το τηλέφωνο του Σαββα μου το έδωσε ο μηχανικός του εξ οικονομω που μου έκανε την εγκατάσταση. Προσπάθησα πάρα πολύ χωρίς απάντηση και τελικά έστειλα SMS με το πρόβλημα. Μετά από κάποιες ώρες με πήρε ο ίδιος τηλέφωνο. Η μαυρίλα τώρα εμφανίζεται στο ισόγειο που έχω τη σομπα, στα κουφώματα, στο γραφείο, κ.λ.π.Μαλιστα χθες το απόγευμα και ενώ ήταν το παιδί στο δωμάτιο και διάβαζε ξαφνικά έκανε ένα θόρυβο σαν να Ξεμπουκωσε και έβγαλε αρκετό καπνό από εκεί που βγάζει το ζεστό αέρα. Θα δοκιμάσω να αλλάξω το πελλετ, μήπως φταίει αυτό και θα προσπαθήσω να μιλήσω με την εταιρεία πάλι, τον Σαββα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169115 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Α18 βλάβη ΙΟΛΗ 21
Καθάρισε τα κρυφά σημεία καπάκια καταπακτές και βάλε υψηλής θερμοκρασίας όταν τα ξανακλεισεις να σφραγίσουν.ΣΧΕΔΟΝ ολα οφείλονται ΣΕ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΕΓΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΑΝΟΊΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169116 από alpan
Απαντήθηκε από alpan στο θέμα Α18 βλάβη ΙΟΛΗ 21
Επειδή δεν είμαι σχετικός με το θέμα και επειδή το βιβλίο οδηγιών αναφέρεται μόνο σε ρυθμίσεις των ηλεκτρονικών χωρίς να έχει κάποιο σχεδιαγραμμα της σομπας, εννοείς να την ανοίξω σε κάποια σημεία;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169118 από Still
Απαντήθηκε από Still στο θέμα Α18 βλάβη ΙΟΛΗ 21

alpan έγραψε: Το τηλέφωνο του Σαββα μου το έδωσε ο μηχανικός του εξ οικονομω που μου έκανε την εγκατάσταση. Προσπάθησα πάρα πολύ χωρίς απάντηση και τελικά έστειλα SMS με το πρόβλημα. Μετά από κάποιες ώρες με πήρε ο ίδιος τηλέφωνο. Η μαυρίλα τώρα εμφανίζεται στο ισόγειο που έχω τη σομπα, στα κουφώματα, στο γραφείο, κ.λ.π.Μαλιστα χθες το απόγευμα και ενώ ήταν το παιδί στο δωμάτιο και διάβαζε ξαφνικά έκανε ένα θόρυβο σαν να Ξεμπουκωσε και έβγαλε αρκετό καπνό από εκεί που βγάζει το ζεστό αέρα. Θα δοκιμάσω να αλλάξω το πελλετ, μήπως φταίει αυτό και θα προσπαθήσω να μιλήσω με την εταιρεία πάλι, τον Σαββα


...αρα, δεν μιλησες με την εταιρια... λεω κι εγω...
ειπαμε, το θεμα επικοινωνιας με την εταιρια αναγεται στη σφαιρα της βλακειας.
ο κ. Σαββας, ειναι ΕΝΑΣ τεχνικος για ολη την Ελλαδα και λογικο ειναι να τα'χει παιξει ο ανθρωπος,
αφου ολοι μας του τηλεφωνουμε σε καθε ευκαιρια... φυσικο να μη σηκωνει τηλεφωνα.

εμεις απο την αλλη, που εχουμε το προβλημα, πρεπει να γινουμε μάντες - υδραυλικοι - ηλεκτρολογοι - ηλεκτρονικοι.
τα εχουμε πει 100000 φορες... στην Ελλαδα το πελλετ ΔΕΝ εχει τεχνικη καλυψη
και οποιος λεει οτι αν αγορασετε απο εκεινον, θα σας καλυπτει σε καθε προβλημα, να τον βαζετε να υπογραφει.

οπως εχει πει 10000 φορες και ο κ. ΠΗΧΑΣ, τα παντα ξεκινανε απο το καθαρισμα και τη σωστη τοποθετηση.
ΑΝ εχεις αποφυγει τα πολλα οριζοντια τμηματα καμιναδας
ΑΝ εχεις ΤΑΦ καθαρισμου και το καθαριζεις
ΑΝ εχεις αποφυγει σπιραλ αλουμινιου ως καμιναδα
τοτε θα πρεπει να επικεντρωθεις στο κατω μερος της ΙΟΛΗΣ, που εχει κρυφο διαμερισμα
οπου συγκεντρωνει ολη τη σταχτη πριν αυτη φτασει στην καμιναδα.
διαθετει 3 (νομιζω) θυριδες εισοδου σε αυτο το μερος και με ενα 13αρι καρυδακι εφτασες και καθαρισες.

αυτο το διαμερισμα θελει καθε 15-20 μερες επισκεψη, αναλογως του πελλετ και της σταχτης που αφηνει,
αλλιως βουλωνουν τα παντα.

διαβασε καλα οσα εγραψα και τσεκαρε αν ειναι ολα ετσι.

εχω ΙΟΛΗ 27 υδραυλικη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169119 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Α18 βλάβη ΙΟΛΗ 21
Φερτε καποιους που κανουν καθαρισμους ΚΑΙ ΤΙς ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ η ζητηστε να σας στειλουν το μανιουαλ που πιθανον να τα γραφει ακομα και με φωτογραφιες συνηθως. καθως και εναν ελενχο στην εγκατασταση διοτι το θερμικο ασφαλειας που ενεργοποιηθηκε και βαση του αλλαρμ που οφειλεται σε υψηλη θερμοκρασια νερου ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΣΥΜΑΝΤΙΚΑ.ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΦΟΡΜΗ ΚΑΙ ΛΥΣΗ ΜΟΝΟ ΑΠΟ 65 ΤΟ ΠΗΓΕΣ 60 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΗ ΖΗΤΗΣΗ ΝΕΡΩΝ ΣΤΟ ΛΕΒΗΤΑ ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΟΡΙΟ 80 ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΝΕΙ Ο ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΒΡΑΣΜΟΥ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!ΘΕΛΕΙ ΕΛΕΝΧΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΟΤΑΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ΜΑΝΙΟΥΑΛ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ κ.α.
Last edit: 4 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169121 από alpan
Απαντήθηκε από alpan στο θέμα Α18 βλάβη ΙΟΛΗ 21
Ευχαριστώ πολύ, θα το ελεγξω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ