ERATO MARIO ME ΚΑΥΣΤΗΡΑ GP25+ 2Ης ΓΕΝΙΑΣ

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175725 από rendouan
Απαντήθηκε από rendouan στο θέμα ERATO MARIO ME ΚΑΥΣΤΗΡΑ GP25+ 2Ης ΓΕΝΙΑΣ
Ευχαριστω πολυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175750 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα ERATO MARIO ME ΚΑΥΣΤΗΡΑ GP25+ 2Ης ΓΕΝΙΑΣ
Καλησπέρα έχουμε κάνα νέο βρήκες άκρη φίλε μου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175755 από rendouan
Απαντήθηκε από rendouan στο θέμα ERATO MARIO ME ΚΑΥΣΤΗΡΑ GP25+ 2Ης ΓΕΝΙΑΣ
Μιλησα τηλεφωνικα με τεχνικο. Μου ζητησε να το ξαναπροσπαθησω με σπρει επαφον μπας και ζωντανεψει το τριμερακι και αν βρω να το αλλαξω. Αλλιως να στειλω την πλακετα σε αυτους να την στειλουν στην βουλγαρια για προσπαθεια επισκευης. Κατι εναλλακτικο δεν ηξερε και ο ιδιος.αν ο εξωτερικος διακοπτης θα μπορουσε να φταιε. Το θςρμικο οχι μου ειπε δεν θα δουλευε καν. Το φωτοκυταρρο οχι. Αν ομως ο εξωτερικος διακοπτης ειναι ο τελικος εντολεας τοτε θα πρεπει να αλλαζτει πρωτα αυτος. Για την ωρα ριχνω σπρει ξανα και ξανασδικιμαζω. Ψαχνω για τριμερακι και το αλλαζω. .ετα αλλαζω εξωτερικο διακοπτη. Αν τπτ δεν πετυχει στελνω την πλακετα η την αντικαθιστω. Μου ειπαν για 300 ευρω περιπου. Λογω ενος προσωπικου γεγονοτος οικογενειακου δεν μπορεσα να ασχοληθω αυτες τις μερες. Απο βδομαδα θα δοκιμασω ξανα κ θα ενημερωσω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175945 από rendouan
Απαντήθηκε από rendouan στο θέμα ERATO MARIO ME ΚΑΥΣΤΗΡΑ GP25+ 2Ης ΓΕΝΙΑΣ
Επανέρχομαι στο θέμα. Έχω μιλήσει με τεχνικό από αυτους που μου προταθηκαν από εδώ στο φόρουμ και ευχαριστώ τους συμφορίτες γιαυτό. Λόγω του ότι ενώ όλοι είναι πρόθυμοι για επικοινωνία και υποστήριξη αλλά η απόσταση δεν βοηθαέι θέλω να πω τα εξής : ¨Αλλαξα στην πλακέτα το ποτενσιόμετρο πλακέτας Ρ2 ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΣΕ ΤΟΠΙΚΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ. Για όποιον έχει τον ίδιο λέβητα καταλαβαίνει. ΔΙαφορά δεν είδα. Επίσης έβγαλα πάνω από την πλακέτα το εξωτερικό ποτενσιόμετρο (ψάχνωντας στο ίντερνετ για πλακέτα βρήκα ότι χρησιμοποείται και σε έναν σουηδικό καυστήρα η ίδια πλακέτα χωρίς τον εξωτερικό διακόπτη. Επίσης δεν είδα διαφορά. Εννόω δλδ δεν μπορώ να ξεπεράσω σε ισχύ τις 4 λάμψεις στο Ρ2. Επειδή θέλω να είμαι σίγουρος πριν αντικαταστήσω άδικα την πλακέτα η οποιά σε ηλεκτρονικο που πήγε την βρήκε οκ (θα τρελαθώ δλδ)
ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ; ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΕΒΗΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΤΑ ΕΞΗΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ
ΝΑ ΔΕΙ ΜΕ ΣΒΗΣΤΟ ΤΟΝ ΛΕΒΗΤΑ (ΔΛΔ ΣΕ STAND BY MODE) ΤΙ ΑΡΙΘΜΟ ΛΑΜΨΕΩΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ Ρ2 (ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΓΙΑ 2 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΑΚΙ ΤΗΝ ΔΙΑΔΟΧΗ ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΛΑΜΨΕΩΝ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΛΑΜΨΕΩΝ. ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΟΥΝ 2 ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΣΑ ΚΙΤΡΙΝΑ ΑΝΑΒΟΥΝ ΣΕ ΣΒΗΣΤΟ ΣΤΑΝΤ ΜΠΥΕ ΛΕΒΗΤΑ ΔΛΔ ΚΡΥΟΣ ΛΕΒΗΤΤΑΣ ΣΒΗΣΤΟΣ ΚΑΥΣΤΗΡΑΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΡΕΙ ΕΝΤΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ)
ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΣΒΗΣΤΟ ΚΑΥΣΤΗΡΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΙΣΧΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΙΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΙΣΧΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΙΣΧΥ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175946 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα ERATO MARIO ME ΚΑΥΣΤΗΡΑ GP25+ 2Ης ΓΕΝΙΑΣ
Μπορώ να ανεβάσω ένα βίντεο ποιο εύκολο θα είναι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175947 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Να σου πω τη γνώμη μου στο θέμα ηλεκτρονικά ΚΑΙ ΠΛΑΚΕΤΑΣ .ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΠΕΤΟΥΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΚΑΛΩΔΙΑ ΠΛΑΚΕΤΑ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ ΕΝΑ ΕΤΟΙΜΟ ΚΙΤ Η TIEMME η MICRINOVA η MASTER ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΒΡΙΣΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΆ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΠΟΤΕ!!! ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΠΛΗΡΕΣ ΚΙΤ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ 250-300 ΕΥΡΩ (ΥΛΙΚΑ ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΣΚΑΓΑ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΨΑΧΝΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΑΚΕΤΑ ΑΝ ΕΚΛΕΙΣΕ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΟΥ ΛΕΒΗΤΑ ΜΟΥ ΑΝ ΑΝ ΑΝ ..................!!!!! ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΙΤΩΝΕΣ ΜΑΣΤΟΡΙΚΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΙΑ ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΕΧΝΟΓΝΩΣΙΑ !!!!!ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΕΡΗ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΧΝΙΚΟΙ.
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ