Αντικατασταση αντιστασης αναφλεξης

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179218 από guider
Παιδια καλησπερα. Εδω και πανω απο 10 χρονια χρησιμοποιω εναν λεβητα πελλετ. Το προβλημα ειναι οτι χρονο παρα χρονο σε καποια εναυση μου βραχυκυκλωνει η αντισταση αναφλεξης με αποτελεσμα να ριχνει τον διαρροης ωστε ειμαι αναγκασμενος να ακουμπαω καθε φορα 120€ για αντικατασταση. Βλεποντας στο διαδικτυο διαπιστωσα οτι κυκλοφορουν διαφορες τετοιες αντιστασεις στη μιση τιμη απ οτι πληρωνω εγω. Μηπως καποιος γνωριζει με ποια κριτηρια μπορω να εγκαταστησω μια τετοια φθηνη και να μην πληρωνω ακριβα την γνησια? Ευχαριστω

Γιωργος Καβαλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179232 από dimlyk
υπαρχουν καταστηματα γι αυτο ,,, με τον τυπο του λεβητα αν ξερουν ... γενικα χαρακτηριστικα της αντιστασης ειναι η αντισταση σε ωμ η διαμετρος και η φλαντζα συνδεσης με τον σωληνα και το μηκος της χωρις να ειναι παντα κρισιμο μεγεθος ...και φυσικα το υλικο κατασκευης 
πες ομως τυπο λεβητα καποιος μπορει να ξερει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": guider

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179233 από guider
Χμμ..διαστασεις κλπ το φανταστηκα αλλα για την ωμικη αντισταση δεν πηγε το μυαλο μου, επειδη προκειται για αναφλεξη. Το αν χρειαζεται λιγοτερο η περισσοτερο χρονο να καψει δεν νομιζω να παιζει πολυ ρολο. Η δικια μου ερχεται ολοκληρη μαζι με τον σωληνα οπου ειναι πακτωμενη, οποτε προβλημα ταιριασματος στο σωληνα δεν εχουμε (εφ οσον παρω ιδιου τυπου). Την επομενη φορα θα ανεβασω και φωτο. Ο λεβητας ειναι Kostrzewa Fuzzy Logic 25ΚW. Σε καποιο απο τα ιντερνετικα μαγαζια που εβλεπα, ειδα μια σε φωτο που εμοιαζε με τη δικια μου, αυτες τις μερες θα ψαξω να βρω μια παλια να τη συγκρινω, εστω και με το ματι. Σε δευτερη φαση θα επικοινωνησω να ρωτησω λεπτομερειες. Βλεπω ακομη οτι κυκλοφορουν κεραμικες (η δικια μου ειναι απλη) που απ οτι διαβαζω εχουν πλεονεκτηματα. Θα δουμε..
Thanks.

Γιωργος Καβαλα
Last edit: 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν by guider.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179326 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΠΥΡΟΣΩΛΗΝΑ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΚΕΡΑΜΕΙΚΗ Η ΧΑΛΑΖΙΑ.ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΣΧΑΛΗ ΣΤΟ ΒΟΛΟ.ΕΠΕΙΣΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑ THERMIS S.A ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ ΟΤΙ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΘΕΣ ΜΕ ΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΕΙΣ !!!ΨΑΞΕ ΣΤΟ GOOGLE ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179338 από guider
Ευχαριστω. Στην thermis θα απευθυνθω αν θελω να τοποθετησω κεραμικη η χαλαζια η μπορω να κανω πατεντα μονος μου?

Γιωργος Καβαλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179349 από dimlyk
αν η thermis σου φτιαξει μια αντισταση πες το να ξερουμε 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ