Ενεργειακό τζάκι Θερμοζελ

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179329 από Chrisdimos84
Καλημέρα κύριοι.ειμαι κάτοχος εστίας Θερμοζελ αεροθερμοκαι θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση.Η τοποθέτηση έγινε περσι την άνοιξη και είχα ζήτησει να στείλουμε ένα κανάλι στο δίπλα δωματιο.Μια απόσταση το πολύ 1.5 μέτρο από την εστία.Φετος που το λειτουργώ κανονικά το τζάκι,βλέπω ότι στο δωμάτιο έρχεται ίσα ίσα λίγος χλιαρος αέρας.Ειδα ότι έχει ανοίξει την τρύπα στην εστία(την μια απ' τις δυο που έχει)αλλά δεν έχει τοποθετηθεί ΚΑΜΜΙΑ σωλήνα από εκεί μέχρι το δωμάτιο όπως έχω δει άλλου.Εχει φτιάξει απλά ένα κανάλι με γυψοσανίδα ψηλά μέχρι την τρύπα του τοίχου όπου τοποθέτησε το κανάλι.Ετσι έπρεπε να λειτουργεί;με λίγο χλιαρό αέρα;να πω εδώ,ότι το σπίτι δεν έχει ακόμα μόνωση.παιζει κάποιο ρόλο αυτό;Σαν τζάκι στον χώρο που το έχω είμαι υπέρ ικανοποιημένος.πολλες φορές δεν σε δέχεται κοντά απ' τη ζέστη.αλλα στο δωμάτιο φτάνει λίγος και χλιαρός ο αέρας.εχει γίνει λάθος στη τοποθέτηση;να πάω να τον φωνάξω η απλά αυτή είναι η λειτουργία και πρέπει να το δεχτώ ;Σας βάζω και δύο φωτό για να γίνω ποιο κατατοπιστικός.ευχαριστω για το χρόνο σάς.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.052 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ