OPOP BlackStar

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44745 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα OPOP BlackStar

Dimos78 έγραψε: Φιλοι μου καλησπερα..Εχω εγκαταστησει ενα black star opop 40 κ εχω προβλημα με την αναφλεξη.προσπαθει ν αναψει κανει δυo φορες προσπαθεια κ μετα μου βγαζει fault ignition..Τι μπορει να φταιει..καποιες λαθος ρυθμισεις η καποιο ελλατωμα?


Ή εκαψες αντισταση , ή βουλοσε ο καυστηρας λογο μαπα πελλετ , πες μου λιγο:

1.στα ποσα λεπτα κανει αυτοκαθαρισμο?
2.τι μαρκα πελλετ καις ?
3.σταθεροποιητη τασης εχεις ?
4.ποσο καιρο τον εχεις τον OPOP? εαν πανω απο ενα χρονο στο τελος τις σεζον καθαρισες τον φωτοαισθητηρα?
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by fotisbasm.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44765 από Dimos78
Απαντήθηκε από Dimos78 στο θέμα OPOP BlackStar
Τον καυστηρα τον εχω μολις ενα μηνα...με τον τεχνικο θα μιλησω το μεσημερι...Το προβλημα οπως καταλαβα ειναι οτι μαζευει στη σχαρα του καυστηρα σταχτη και οι οπες ειναι κλειστες με αποτελεσμα να μην μπορει να αναψει..Μολις το καθαρισα αναψε...Βεβαια το προβλημα ειναι πως το ειχα καθαρισει μολις πριν απο 3 μερες..Οποτε η το πλλετ ειναι μαπα... η ο χρονος αυτοκαθαρισμου δεν ειναι σωστος....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44768 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα OPOP BlackStar

Dimos78 έγραψε: Τον καυστηρα τον εχω μολις ενα μηνα...με τον τεχνικο θα μιλησω το μεσημερι...Το προβλημα οπως καταλαβα ειναι οτι μαζευει στη σχαρα του καυστηρα σταχτη και οι οπες ειναι κλειστες με αποτελεσμα να μην μπορει να αναψει..Μολις το καθαρισα αναψε...Βεβαια το προβλημα ειναι πως το ειχα καθαρισει μολις πριν απο 3 μερες..Οποτε η το πλλετ ειναι μαπα... η ο χρονος αυτοκαθαρισμου δεν ειναι σωστος....


Ωραια οποτε την αντισταση δεν την εκαψες , κατι και αυτο .

2 ερωτησεις ακομα : 1.μαρκα πελλετ που χρεισιμοποιεις 2.απο ποιον αντιπροσωπο το πηρες

Λοιπον προτεινω τα εξης μιας και απο οτι ειδα εισαι new με τον OPOP

1. αυτοκαθαρισμο καθε 6 λεπτα (εαν δεν ξερεις πως το ρυθμίζεις θα πεις στο τεχνικο σου να το κανει)
2. αλλαγη μαρκας πελλετ
3. βαλε καλου/κακου ενα σταθεροποιητη τασης , κατα 90% το προβλημα της αντιστασης οφειλετε εκει
4. καθαρισμα την σχαρα 1 φορα την εβδομαδα με σκουπα σταχτης (ευκολο ειναι απο επανω ανοιγεις το καπακι του λεβητα και ρουφας , δεν χρειαζετε να την βγαζεις την σχαρα)
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by fotisbasm.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44774 από Dimos78
Απαντήθηκε από Dimos78 στο θέμα OPOP BlackStar
Ευχαριστω για τις συμβουλες....Το πελλετ δεν ειναι καποια γνωστη μαρκα..Ειναι απο Ρουμανια κ ο αντιπροσωπος που μου το εδωσε ειναι φιλος κ το δουλευει ενα χρονο χωρις να εχει προβληματα...τουλαχιστον ετσι μου ειπε.. Αν εχεις να προτεινεις κατι εσυ, θα με βοηθουσες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44813 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα OPOP BlackStar
Δεν μου απαντησες στα αλλα να εχουμε μια ποιο πληρη εικονα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44838 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα OPOP BlackStar
Η ένδειξη του καυστήρα για τις ώρες λειτουργίας αφορά μάλλον τις ώρες που υπάρχει φωτιά
Έτσι όμως μου βγάζει πάρα πολύ μεγάλη κατανάλωση
34 ώρες, 180 κιλά
Κάνω κάπου λάθος;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ