OPOP BlackStar

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #53130 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Απ: OPOP BlackStar

fotisbasm έγραψε: μια παρακληση μπορει καποιος moderator να το αλλαξει τον τιτλο σε OPOP BlackStar ?

*επεισης να μεταφερει τα θεματα απο την ενότητα "λεβητες για μελη" στην κατηγορια "παρουσιαστε το λεβητα σας"

*οσα αφουν θεμα με λέβητα πελλετ


η αλλαγη ονοματος εγινε ...
το αλλο που αναφερεις ισως δεν καταλαβαινω ακριβως τι εννοεις ...αλλα να κολλησουμε 50 συζητησεις πανω στο παρον θεμα ... οπου αναφερεται κι αλλος λεβητας ...μαλλον θα χασει την ροη του


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #57656 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα OPOP BlackStar

perigatos έγραψε: 'Εχω πειράξει μερικές εργοστασιακές ρυθμίσεις όπως:
Θερμοκρασία νερών από 75ο σε 68ο (όλο το χειμώνα), το Μάρτιο σε 62οC,
Χρόνος καθαρισμού απο 20sec σε 15sec,
Πέλλετ υψηλό (100%) κατέβασα απο 70,7gr σε 70,0gr,
Πέλλετ χαμηλό (10%) κατέβασα απο 8,99gr σε 8,00gr,


Ερώτηση: τις ρυθμίσεις Pellet High & Pellet Low στις βαθμονομεί σε γραμμάρια;
Γιατί στο δικό μου μενού τις βαθμονομεί την εκατοσταβάθμια ποσόστοση (100%).
Κοίτα εδώ .

Κι επειδή θέλω να παίξω λιγάκι με τις ρυθμίσεις μου, αν ας πούμε το Auger Capacity είναι στα 750gr (που βγάζει το Biotherm) για να πετύχω στο περίπου τις δικές σου τιμές θα βάλω Pellet High= 9,7% (γύρω στα 70 γραμμάρια) και Pellet Low= 1,2% (γύρω στα 8 γραμμάρια), σωστά;

Τι αέρα του δίνεις όμως στην καύση; (εμένα το έχει στο μενού BLOWER) Αν μπορούσες να μου δώσεις τις τιμές που έχεις εκεί θα με βοηθούσε ιδιαιτέρως!

perigatos έγραψε: Έχω μειώσει την μέγιστη απόδοση αρχικά σε 70% και ανάλογα με τις εξωτ. θερμοκρασίες την ρυθμίζω απο 50% εως 75%(max).


Από που το πειράζεις αυτό;

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #57724 από man-3
Απαντήθηκε από man-3 στο θέμα OPOP BlackStar
καλημερα και απο μενα.επeιδη ειμαι και εγω κατοχος black star 30 pellet εδω και 2 μηνες θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ενδιαφερεται για να τον πουλησω.ο λογος ειναι οτι το σπιτι μου ειναι 250 τ.μ και 3,1 μ ταβανι οποτε δεν βγαζει αυτο που μπορει.οποιος θελει να συζητησουμε ας στειλει το τηλεφωνο του στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .το δουλευω επαναλαμβανω 2 μηνες σχεδον απειραχτος .η περιοχη που μενω ειναι κοντα στο κιλκις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #57728 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα OPOP BlackStar

Pri έγραψε:

perigatos έγραψε: Έχω μειώσει την μέγιστη απόδοση αρχικά σε 70% και ανάλογα με τις εξωτ. θερμοκρασίες την ρυθμίζω απο 50% εως 75%(max).


Από που το πειράζεις αυτό;


Αυτό το πειράζεις από το μενού CLEAN / POWER

MIN POWER 10%
MAX POWER 100%

Στις οδηγίες λέει να μην το πειράξεις αν δεν είσαι σίγουρος ότι ανεβάζεις πολύ γρήγορα θερμοκρασία
Αν προσέξεις τα στοιχεία του φίλου θα δεις ότι οι καταναλώσεις του είναι εξωπραγματικές και ίσως να οφείλονται σε άλλους παράγοντες που αφορούν το σπίτι και την μόνωση του
Εγώ δεν το πειράζω, ειδικά αυτές τις μέρες που έχει κρύο. Θέλεις να ζεσταίνεσαι γρήγορα κι ας κάψεις κάτι παραπάνω
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by petrosp13.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #57742 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα OPOP BlackStar

man-3 έγραψε: καλημερα και απο μενα.επeιδη ειμαι και εγω κατοχος black star 30 pellet εδω και 2 μηνες θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ενδιαφερεται για να τον πουλησω.ο λογος ειναι οτι το σπιτι μου ειναι 250 τ.μ και 3,1 μ ταβανι οποτε δεν βγαζει αυτο που μπορει.οποιος θελει να συζητησουμε ας στειλει το τηλεφωνο του στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .το δουλευω επαναλαμβανω 2 μηνες σχεδον απειραχτος .η περιοχη που μενω ειναι κοντα στο κιλκις




Εχεις προτερη ετησια καταναλωση πετρελαιου;;;

Μηπως ο λεβητας σε καλυπτει και εγινε καποιο λαθος στην τοποθετηση;;;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #57762 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα OPOP BlackStar

petrosp13 έγραψε: Αυτό το πειράζεις από το μενού CLEAN / POWER

MIN POWER 10%
MAX POWER 100%

Στις οδηγίες λέει να μην το πειράξεις αν δεν είσαι σίγουρος ότι ανεβάζεις πολύ γρήγορα θερμοκρασία
Αν προσέξεις τα στοιχεία του φίλου θα δεις ότι οι καταναλώσεις του είναι εξωπραγματικές και ίσως να οφείλονται σε άλλους παράγοντες που αφορούν το σπίτι και την μόνωση του
Εγώ δεν το πειράζω, ειδικά αυτές τις μέρες που έχει κρύο. Θέλεις να ζεσταίνεσαι γρήγορα κι ας κάψεις κάτι παραπάνω


Kαλά κι εγώ ενημερωτικά πιο πολύ ρωτάω. Ας καταλήξω πρώτα σε σωστές ρυθμίσεις καύσης, δηλαδή ποσότητα τροφοδοσίας πέλλετ και ποσότητα αέρα, και αργότερα και ΑΝ και ΟΤΑΝ θα παίξω μ' αυτά.

Ακόμα δεν έχουμε λύσει τα βασικά...

Υ.Γ.
Προς χρηστος8 , εκτός από εγκαταστάσεις έχετε ασχοληθεί καθόλου με ρυθμίσεις;

There is nothing more uncommon than common sense.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Pri.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ