OPOP BlackStar

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57882 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα OPOP BlackStar
Ερώτηση προς όλους.

Έχετε δει τέτοια εικόνα στην σχάρα του καυστήρα σας; (μάλιστα 6 ώρες μετά από φουλ καθάρισμα????)

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58516 από DSA
Απαντήθηκε από DSA στο θέμα OPOP BlackStar
καλησπερα
ειμαι νεο μελος, όμως παρακολουθώ τα σχόλια σας εδώ και λίγες μέρες επειδή έχω πρόβλημα με την κατανάλωση και τη σωστή καύση του πέλλετ. έβαλα πέρισυ τον opop blackstar 40 και καίω πέλλετ εκο ήφαιστος (το ίδιο έκαιγα και πέρισυ σε κάποια φάση). φέτος, μετά από ρυθμίσεις που μου έκανε ο τεχνικός μου με βάση το συγκεκριμένο πέλλετ, μου βγάζει σχεδόν κάθε μέρα "fault ignition" και πρέπει να καθαρίζω την εστία από τις "πέτρες" που δημιουργούνται. Ο τεχνικός που μου εγκατέστησε το μηχάνημα, λέει ότι το πρόβλημα οφείλεται στο "μάπα" πέλλετ που πήρα, όμως το ίδιο πρόβλημα, απλά όχι τόσο έντονο, το παρατήρησα και πέρισυ με πέλλετ alfa wood και άλλες δύο μάρκες που δε θυμάμαι.
Επίσης πρόσεξα, ότι κάθε φορά που ο τεχνικός μου αλλάζει τις ρυθμίσεις, οι διακοπές του καυστήρα είναι πιο συχνές (περ. κάθε 12 ώρες).
Όσον αφορά την κατανάλωση, παραθέτω ένα μικρό δείγμα:
στις 11/12 έβαλα 11 σακιά των 15 κιλών και φούλαρα το δοχείο(225Κ)
στις 13/12 έβαλα άλλα 5 σακιά (το δοχείο δεν γέμισε)
στις 14/12 έβαλα άλλα 11 σακιά (το δοχείο γέμισε)
Ζεσταίνω σπίτι 200 τ.μ. (100 + 100) και τώρα με το κρύο το καίω όλη μέρα γύρω στους 23 βαθμούς. Ποιά είναι η άποψη των ειδικών.
ευχαριστώ
υγ. σορρυ, δεν ήξερα ότι τα κεφαλαία δεν διαβάζονται...
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by DSA. Αιτία: μικρά γράμματα αντί κεφαλαία

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58524 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα OPOP BlackStar
Με μικρά σε παρακαλώ και όχι με κεφαλαία για να μπορούμε να σε διαβάσουμε

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58853 από DSA
Απαντήθηκε από DSA στο θέμα OPOP BlackStar
καλημέρα theoilia,
έκανα την αλλαγή που ζήτησες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58955 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα OPOP BlackStar

man-3 έγραψε: καλημερα και απο μενα.επeιδη ειμαι και εγω κατοχος black star 30 pellet εδω και 2 μηνες θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ενδιαφερεται για να τον πουλησω.ο λογος ειναι οτι το σπιτι μου ειναι 250 τ.μ και 3,1 μ ταβανι οποτε δεν βγαζει αυτο που μπορει.οποιος θελει να συζητησουμε ας στειλει το τηλεφωνο του στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .το δουλευω επαναλαμβανω 2 μηνες σχεδον απειραχτος .η περιοχη που μενω ειναι κοντα στο κιλκις


εννοεις οτι δεν σου φτανει για να ζεσταθεις και θελεις μεγαλητερο μηχανημα;

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64809 από vaggelis.alex1968
Απαντήθηκε από vaggelis.alex1968 στο θέμα OPOP BlackStar

Sp4wN έγραψε: Καλησπερα φιλε ο Blackstar opop ειναι λεβητας πελλετ γι αυτο και εχει τοσο υψηλη αποδοση αλλωστε (καπου 90-92 % ) .
Αν ενδιαφερεσαι ψαξε να τον παραγγειλεις η βρες και καποιον αλλο να το κανετε μαζι απο Τσεχια που ειναι και η χωρα κατασκευης του . Και επειδη η κατασκευαστρια εταιρεια θα σου αρχισει τα φουμαρα ,παρτο απο Ελλαδα και λοιπα , μιλα με εμπορους εκει . Στειλε emails και θα βρεις τιμες γυρω στα 2.700 για τον 30αρη . Αν τωρα μπορεσεις να τον φερεις η μονος η μαζι με αλλα 1-2 ατομα θα μοιραστειτε και τα εξοδα μεταφορας και θα σου βγει κοντα στο 3χιλιαρο ενω στους δικους μας ''τυπακους '' θα δωσεις 4 χιλιαρικακια σιγουρα !!

Στο λεω φιλικα και μονο ως πρωην ενδιαφερομενος . Εννοειται δε χρειαζεται να μ ακουσεις . Ψαξε ομως απο μονος σου !! Εγω το 40 % κερδος του εμπορου το θεωρω απατη . Οι εμποροι μαλλον το θεωρουν δικαιο !! Ποιος ειναι σωστος λιγο με ενδιαφερει παντως ...



φιλε sp4wNκ καλησπερα με ενδειαφερει και εμενα, αν θελειςγραψε ποιο αναλυτικα ευχαριστω
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by GT.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ