Novart Caria C23 by KOZ@NH

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125215 από panoss
Απαντήθηκε από panoss στο θέμα Novart Caria C23 by KOZ@NH
Για χαρα! Τοσυστημα καθαρισμου το εχω p20=1.O δικος μου περνει μπρος καθε 3 ωρες περιπου, αφου καθε φορα που ξεκινα καθαριζει,δεν θελω να διακοπτει για να κανει καθαρισμο και ξαναμανα να αναψει.Ειναι σπαταλη και ασκοπο νομιζω! Αν ο κοχλιας της σταχτης ηταν στο κεντρο μεσα σε σιλο θα εβγαζε ολη τη σταχτη αυτοματα :woohoo: Το αφηνουμε για πατεντα αργοτερα :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127047 από DimTsak
Απαντήθηκε από DimTsak στο θέμα Novart Caria C23 by KOZ@NH
Μπορεί καποιος να μου εξηγήσει τι κάνει αυτή η παράμετρος στο λέβητα;
"PM19 Ταχεία μεταβολή ισχύος με αντιστάθμιση θερμοκρασίας"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127079 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Novart Caria C23 by KOZ@NH
Από τις αρχές Δεκεμβρίου, εγκατέστησα κι εγώ τον Caria 23Kw με το μικρό σιλό και τον κοντό κοχλία, σε συνδυασμό με δοχείο αδρανείας 1.000λίτρα. Το δοχείο υπήρχε από τον ξυλολέβητα που αντικατέστησα. Το σπίτι μου είναι μεζονέτα 120τμ στα Καρδαμίτσια Ιωαννίνων με μόνωση ...αντιπαροχής.
Πέλλετ που καίω Scweighofer και Κεχίδης...Το βαλιτσάκι της στάχτης δεν γέμισε ακόμη. Δουλεύω με χρονοπρόγραμμα (4 περιόδους ημερησίως), σύνολο 10ώρες λειτουργίας.
Κατανάλωση με σταθερά 20-21βαθμούς 34κιλά το Δεκέμβρη, 27κιλά το Γενάρη.
Σε λίγο καιρό που θα ηρεμήσουμε από τη δουλειά, θα μεταφέρω τον Controller μέσα στο σπίτι, ώστε να εκμεταλλευτώ όλες τις δυνατότητές του.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127135 από panoss
Απαντήθηκε από panoss στο θέμα Novart Caria C23 by KOZ@NH
Πατωντας το p στον πινακα του λεβητα εμφανιζεται η ενδιξη [CH SL 65 δεν κατεβαινει πιο κατω στα μοντελα 2012 και μετα] Απο αυτην την θερμοκρασια και πανω με το p19 oριζεις τη θερμοκρασια που θα ξεκινησει το μοντουλεισον. Στον δικομου το εχω p19-15 [1,5 βαθμο] Μολις φτασει στο 67μπαινεισε διαβαθμιση. Θα ηθελα να ρωτησω, τον θερμοστατη χωρου, τον συνδεσατε στον πινακα του λεβητα? η στον κυκλοφοριτη? Εγω τον εχω στον κυκλοφοριτη. αναρωτιεμε μηπος χανω καπιες λητουργειες του λεβητα ετσι! Ο πινακας αν μεταφερθει στο σπιτι μπορει να δουλεψει και σαν θερμοστατης απο οτι βλεπω! Εχει pid, επισις του οριζεις μεγεθος θερμενομενου χωρου[build 1....10]καιτο[k reg 0,5.....6,5που δεν ξερω τι κανει]. Μαλον θελει και καπιον σενσορα για να μετραει την θερμοκρασια χωρου και ο λεβητας να δουλευει αναλογος! Οτι μαθενουμε ας το ανακοινονουμε εδω, καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127216 από mikel
Απαντήθηκε από mikel στο θέμα Novart Caria C23 by KOZ@NH
Η εταιρεια που το αγορασες δεν ξερει να σου τα εξηγησει ολα αυτα ? . Δλδ δεν εχει χρονο 45 λεπτων για να σου πει ολες τις λεπτομέρειες ? Το αγόρασες η σου το χάρισαν .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127224 από panoss
Απαντήθηκε από panoss στο θέμα Novart Caria C23 by KOZ@NH
Η εταιρια μου εδωσε το προσπεκτ στα αγγικα οταν το ΑΓΟΡΑΣΑ! Φετος μου το εστειλαν μεταφρασμενο. αυτα που ψαχνουμε ειναι στο υπομενου του κοντρολερ που το εχω αμεταφραστο! Φιλος που εχει τον ιδιο λεβητα και τους πηρε τηλ, μου ειπε δεν φενωταν ναξερουν πολλα για αυτα που ψαχναμε. Εσυ μπορεις να βοηθησεις σε κατι απ ολλα αυτα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ