Peletix eko / Dakon DOR 24kW / Bado Ecofire E1 by fillmore

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22146 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Peletix eko / Dakon DOR 24kW / Bado Ecofire E1 by fillmore

fillmore έγραψε: εχω όμως ένα σοβαρό πρόβλημα.

Στάχτη στη μπούκα!!!...Στάχτη στη μπούκα!!!...Στάχτη στη μπούκα!!!...Στάχτη στη μπούκα!!!...ΕΛΕΟΣ!!!!!..... :angry: :angry: :angry:

Δεν ξέρω πως να απαλλαχτώ από αυτό το φαινόμενο!!!!....κάθε 6 ώρες πρέπει να επισκέπτομαι το λεβητοστάσιο για να μην σβήσει ο καυστήρας από συσσωρευμένη στάχτη στην μπούκα του. Δεν βρίσκει διέξοδο η φλόγα δεν την βλέπει ο φωτοσένσορας και ξεκινάει συνέχεια να κάνει επανέναυσεις μέχρι να σβήσει εντελώς!!!!....έδινα τόπο στην οργή έλεγα πως καίει πολύ ο λέβητας επειδή κάνει κρύο, το AW έχει πολύ στάχτη κ. τ. λ. Το κρύο όμως υποχώρησε και το AW τελείωσε !!!!!.....το φαινόμενο όμως όχι. Δεν τολμάω να λείψω από το σπίτι ούτε μια μέρα!!!...έχω δοκιμάσει τα άπειρα πράγματα με τις ρυθμίσεις δεν γίνετε τίποτα!!!!!.....θα κάτσω να το συζητήσω με τα παιδιά από την αντιπροσωπία να το λύσουμε το θέμα γιατί δεν πάει άλλο!!!!!!......

fillmore έγραψε: ...θα τον ανοίξω να δω τι γίνετε μέσα, μήπως και συμβαίνει κάτι τέτοιο!!!!....από έξω βέβαια που τον έλεγξα ήταν καθαρός.


Τι κάνατε τελικά με τα προβλήματα που έβγαζε ο λέβητας με την στάχτη; Βρήκατε κάποια λύση κι αν ναι ποια;

Από που τον πήρατε; Δεν βρίσκω και πολλά στο google από Ελλάδα σχετικά με αυτόν.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23545 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Peletix eko / Dakon DOR 24kW / Bado Ecofire E1 by fillmore
Ποιός είναι ο αντιπρόσωπος για τον πάραπανω λέβητα ? Υπάρχει κάποιο link??

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23546 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Peletix eko / Dakon DOR 24kW / Bado Ecofire E1 by fillmore

vag1234 έγραψε: Ποιός είναι ο αντιπρόσωπος για τον πάραπανω λέβητα ? Υπάρχει κάποιο link??


Το βλέπεις παρακάτω αν είσαι μέλος
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...t=15&Itemid=53#22658

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by jnet.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37204 από GEO
Απαντήθηκε από GEO στο θέμα Peletix eko / Dakon DOR 24kW / Bado Ecofire E1 by fillmore
Εδώ και λίγο καιρό είμαι κάτοχος ενός PELETIX EKO 32kw. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την τεχνική υποστήριξη και από όλη τη συνεργασία με την εταιρεία.
Ακόμα δεν έχει ανάψει συνεχώς για κεντρική θέρμανση. Λειτουργεί για ζεστό νερό και κάποιες κρύες μερες. Επίσης κάνω δοκιμές για τις καλύτερες ρυθμίσεις. Θα ήθελα από όσους έχουν ίδιο λέβητα να αναφερθούν σε κάποιες ρυθμίσεις. Χρόνος Ignition, extiction, high power (αέρας-πελλετ), τιμη φωτοσένσορα σε πληρη φλόγα. Επίσης αν κάποιος υπολόγισε σε πόση ώρα ανεβάζει θερμοκρασία. Από τους 20 στους 65 βαθμούς περίπου.
Ευχαριστώ και θα ενημερώσω για εντυπώσεις και κατανάλωση σε πλήρη καύση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": STAMKON

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39192 από STAMKON
Απαντήθηκε από STAMKON στο θέμα Peletix eko / Dakon DOR 24kW / Bado Ecofire E1 by fillmore
φιλε GEO εχω και εγω τον ιδιο.Απο που εισαι?Για ανταλλαγη αποψεων αν θες.Εγω θεσ/νικη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39264 από GEO
Απαντήθηκε από GEO στο θέμα Peletix eko / Dakon DOR 24kW / Bado Ecofire E1 by fillmore

STAMKON έγραψε: φιλε GEO εχω και εγω τον ιδιο.Απο που εισαι?Για ανταλλαγη αποψεων αν θες.Εγω θεσ/νικη


Είμαι από β. Χαλκιδική. Μπορούμε να ανταλλασουμε αποψεις και άλλα σχετικά με τον λέβητα. Τον έχεις λειτουργήσει πέρσι ή είναι καινούργιος. Μπορείς να αναφέρεις τις ρυθμίσεις που έχεις; (Χρόνος Ignition, extiction, high power (αέρας-πελλετ), τιμη φωτοσένσορα σε πληρη φλόγα).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ