Βaumyl Energy 40 kW λέβητας ξύλου & pellet by Kosmidis80

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105366 από kosmidis80
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εισαι απιστευτος!!!! πεθανα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118595 από kosmidis80
Μετα απο την συμβιωση 4 μηνων με το καυστηρα και με τα πρωτα κρυα εδω και μερες στην περιοχη, μπορω να πω οτι ειμαι 100% ευχαριστημενος!

Με τα κρυα των τελευταιων ημερων ειπα να μετρησω την καταναλωση, η οποια ειναι αρκετα κατω των 3 σακιων την ημερα με θερμοκρασιες 20 ο επανω (υπνοδωματια), 21,5 ο μεσαιος και το ιδιο και ο κατω οροφος. Οι θερμοστατες σταθερα εκει, χωρις ανεβοκατεβασματα.

Την ακριβη μετρηση καταναλωσης θα την ξερω τις επομενες μερες, καθως στις 28 του μηνα στις 7 το απογευμα εβαλα στο σιλο 9 σακια πελλετ και περιμενω να τελειωσουν.

Σε οτι αφορα το καθαρισμα : Ο λεβητας απ οτι φαινεται θα πρεπει να καθαριζεται δυο φορα την σεζον απο σταχτες και ισως και μια (αν δουλεψει καλο πελλετ). Η μπουκα του καυστηρα ελεγχεται παρ ολα αυτα τακτικα και καθαριζεται μια ή δυο φορες την εβδομαδα(καιω και δικο μου πελλετ).

Προβλημα κανενα, αλαρμ ναι αλλα οταν εκαιγα ενα περυσινο Δελτα φορεστ και σε μερικα δικα μου - που πειραμτιζομουν με προσμικτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118643 από stoikon
Μπράβο Θόδωρε!!! καλές καύσεις να έχει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118661 από PRIMUS 45

PRIMUS 45 έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Δεν εχω ιδεα ποσο και αν τους πουλαει :) Οταν ξαναπαω θα ρωτησω και θα σου πω. Τι Φ τουμποσωληνα εχεις?

60

Καλησπερα !!!!!!!!!!!!
Με ξεχασες !!!!!!!!!!!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118670 από kosmidis80

PRIMUS 45 έγραψε:

PRIMUS 45 έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Δεν εχω ιδεα ποσο και αν τους πουλαει :) Οταν ξαναπαω θα ρωτησω και θα σου πω. Τι Φ τουμποσωληνα εχεις?

60

Καλησπερα !!!!!!!!!!!!
Με ξεχασες !!!!!!!!!!!


Εχεις mail ;) Sorry αλλα οντως το ξεχασα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118924 από avato-pantou
Αν και είναι ακόμη νωρίς απο θέμα κρύου εχω μια ερώτηση.Είσαι ευχαριστημένος απο την μετατροπή σε πέλλετ;και απο κατανάλωση και απο απόδοση του λέβητα.

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ