Starfire Maxi 30

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64906 από Gepetto
Απαντήθηκε από Gepetto στο θέμα Starfire Maxi 30
Ο λέβητάς μου είναι αυτός που φαίνεται στο παρακάτω βίντεο. Από το 0:25 λεπτό μέχρι το 0:30, φαίνεται ο πίνακας ελέγχου. Πάγωσε την εικόνα και θα δεις τη διάταξη των πλήκτρων.
!

Επίσης στο παρακάτω εγχειρίδιο στην ενότητα 9.0, "Περιγραφή και λειτουργίες του ηλεκτρονικού κέντρου ελέγχου", θα δεις τη διάταξη των πλήκτρων και τι κάνει το κάθε πλήκτρο ξεχωριστά.
www.k-evo.gr/sites/default/files/tekhnik...idio_maxi30_2012.pdf

Ελπίζω να βοήθησα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64908 από Gepetto
Απαντήθηκε από Gepetto στο θέμα Starfire Maxi 30

kiko73 έγραψε: Gepetto μπορεις να βαλεις φωτογραφιες απο τον λεβητα σου να δουμε τελικα αν ειναι ο ιδιος λεβητας ή διαφορετικος;
Μηπως τελικα τα προβληματα οφειλονται στους διαφορετικους πινακες ελεγχου και στις τυχον διαφορες του λογισμικου;


Πήγε κι εκεί το μυαλό μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64960 από πανος
Απαντήθηκε από πανος στο θέμα Starfire Maxi 30

Gepetto έγραψε: Ο λέβητάς μου είναι αυτός που φαίνεται στο παρακάτω βίντεο. Από το 0:25 λεπτό μέχρι το 0:30, φαίνεται ο πίνακας ελέγχου. Πάγωσε την εικόνα και θα δεις τη διάταξη των πλήκτρων.

!

Επίσης στο παρακάτω εγχειρίδιο στην ενότητα 9.0, "Περιγραφή και λειτουργίες του ηλεκτρονικού κέντρου ελέγχου", θα δεις τη διάταξη των πλήκτρων και τι κάνει το κάθε πλήκτρο ξεχωριστά.
www.k-evo.gr/sites/default/files/tekhnik...idio_maxi30_2012.pdf

Ελπίζω να βοήθησα.

αυτος ειναι ο δικος μου φτου φτου μην τον ματιαξω :) :) :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64962 από πανος
Απαντήθηκε από πανος στο θέμα Starfire Maxi 30

Gepetto έγραψε:

dimlyk έγραψε: ολα μπορει κι ευχομαι να λυθουν αλλα το 1 προς δυο ξεχνα το γιατι απλα δεν υπαρχει :)

Το πρώτο πράγμα που σου λένε όταν ρωτάς για την κατανάλωση πέλλετ σε σχέση με το πετρέλαιο είναι "1 προς 2". Να σου πω την αλήθεια δεν το πολυπίστεψα γιατί ξέρω ότι οι έμποροι "τα κόβουν λίγο μεγάλα". Διάβασα σε κάποιο site ότι είναι "1 προς 2,2".
Πέρυσι έκαψα 2 τόνους πετρέλαιο. Αν βγάλω το χειμώνα με 5 τόνους πέλλετ θα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

προσοχη ομως για να γινει συγκριση πρεπει να ζητας τις ιδιες θερμοκρασιες οχι μεγαλυτερες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65083 από hoyo
Απαντήθηκε από hoyo στο θέμα Starfire Maxi 30
1) Για την έναρξη στη συνεδρία του προγράμματος:
- Κρατήστε πατημένα τα πλήκτρα 5 και 6 για περισσότερο από 5 δευτερόλεπτα, μέχρι να εμφανιστεί η ένδειξη 00 PR στην οθόνη.
2) Αναζήτηση εργοστασιακών και ρύθμιση νέων παραμέτρων:
- Με τα πλήκτρα 2 και 6 θα αναζητήσετε το σωστό πρόγραμμα (παράμετρο) και κατόπιν αλλάζετε την τιμή με τα πλήκτρα 4 και 5.
3) Επιβεβαίωση του σωστού προγράμματος:
- Επιβεβαιώνεται τη τιμή, πατώντας σύντομα το πλήκτρο νούμερο 3.
4) Έξοδος από το πρόγραμμα:
- Η έξοδος από το πρόγραμμα πραγματοποιείτε αυτόματα μετά από 10 δευτερόλεπτα ή πατώντας το πλήκτρο νούμερο 1.

βρε μπας και εδω εχουμε το προβλημα και δεν μας ανεβαζει θερμοκρασια το νεο μοντελο.?

μεσα σε αυτα τα μαγικα κουμπακια υπαρχει το μυστικο μενου.δεν μπορω να καταλαβο γιατι αυτο το μυστικο μενου να μην το εχω εγω στα χερια μου εφοσον τα εσκασα ζεστα ζεστα τα λεφτουδακια μου??/
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by hoyo.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65148 από betonly
Απαντήθηκε από betonly στο θέμα Starfire Maxi 30
Οι ρυθμίσεις γίνονται με τα κουμπάκια στο καντράν. Δεν τά ΄χω ψάξει τα υπόλοιπα, γιατί στο Potenza 3 και στους 65 β. ζεσταίνομαι καλά. Το έβαλα 2-3 φορές στο 68-70 β. και Potenza 5 από περιέργεια! Δεν δούλεψα καθόλου το turbo. υπαρχη και τουρμπο στο δικο σου θεοδοση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.103 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ