Starfire Maxi 30

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17447 από akis kyriakidis
Απαντήθηκε από akis kyriakidis στο θέμα Starfire Maxi 30
Στην θεσσαλονίκη όπως γνωρίζεις φίλτατε Τάκη και χρήστος8 υπάρχει η κεντρική αντιπροσωπεία του Starfire maxi 30 .

Επίσης θα πρέπει να γνωρίζετε ότι ο αντιπρόσωπος του είναι από τους πιο "σοφούς" στην αγορά του pellet αφού ασχολείται τουλάχιστον πάνω απο μια 10 ετία με τη συγκεκριμένη καύσιμη ύλη ( pellet ) .
Ελάχιστοι άνθρωποι ακόμη και απο την αγορά της Θέρμανσης έχουν αυτή τη τεχνογνωσία , πίστεψε με .

Η ενασχόληση μου με την αγορά των λεβήτων θέρμανσης ( είμαι και εγώ υιός πρώην λεβητοποιού ) και η συνεργασία μου με τον ΠΡΟΜΗΘΕΑ www.promitheas.org.gr μου δίνει τη δυνατότητα να έχω και να μοιράζομαι μαζί σας στατιστικά από την καύση όλων σχεδόν των λεβήτων καθώς και τα προβλήματα που αυτοί εμφανίζουν.

Απλά θεωρώ ότι στην εποχή που ζούμε και ανάλογα με το budget που διαθέτει ο κάθε καταναλωτής θα πρέπει να του προτείνουμε όλοι μας Αξιόπιστες , Δοκιμασμένες και Αριστες Λύσεις .

Άλλωστε δεν έχει όλος ο κόσμος το ποσό των 4.500 € για να επενδύσει στην αλλαγή του λεβητοστασίου του σήμερα .

Τέλος θεωρώ ότι η αγορά ενός προιόντος θα πρέπει να συνοδεύεται απο ένα άρτια οργανωμένο after sales και απο ένα σοβαρό επιχειρηματία που να έχει αφήσει τα διαπιστευτήρια του στην αγορά .

Αυτή είναι και η ασφάλεια που δίνεις στον τελικό καταναλωτή.

Είναι υπερβολή ότι το Schweighofer & το Αmeco ή το Αmeco & και το Schweighofer είναι Άριστα προιόντα καύσης ?

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση και το mail μου και το προσωπικό μου κινητό είναι στη διάθεση σας .

Άλλωστε με αρκετούς από το forum είχαμε επαφές χωρίς να γίνονται πωλήσεις μεταξύ μας .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , www.promitheas.org.gr
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ, χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21931 από fiwi
Απαντήθηκε από fiwi στο θέμα Starfire Maxi 30
Ευχαριστώ τον κύριο Θεοδόση για το χρόνο που διέθεσε για να μου απαντήσει τα ερωτήματα μου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21966 από ionass
Απαντήθηκε από ionass στο θέμα Starfire Maxi 30
Μπράβο στον κύριο Θεοδοση καθώς ειναι απο τους λίγους που μας έδωσαν μια σχέση του τι έκαιγε και τι καιώ τώρα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22034 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Starfire Maxi 30
To biodom 27 ειναι το ίδιο με το starfire 30 ?? Υπάρχει και biodom 30 δηλ ή μόνο 27??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22035 από Gepetto
Απαντήθηκε από Gepetto στο θέμα Starfire Maxi 30
Θεοδόση, θα ήθελα τη βοήθειά σου. Πριν από περίπου 2 μήνες, αρχές Ιουλίου 2012, αγόρασα και εγκατέστησα το λέβητα STARFIRE MAXI30. Μέσα στο κατακαλόκαιρο αναγκάστηκα να κάνω αρκετές δοκιμές και διαπίστωσα τα εξής:

Ρυθμίζω τη θερμοκρασία νερού του λέβητα στους 70 βαθμούς και τη σκάλα τροφοδοσίας πέλλετ στο 5. Οι θερμοστάτες χώρου (για δύο διαμερίσματα, το δικό μου 100 τ.μ. και των γονιών μου 45 τ.μ.) και οι δύο στους 35 βαθμούς.

Με 2 κυκλοφορητές, με αντεπίστροφες βαλβίδες και ωρομετρητές και μετά από 2,5 ώρες συνεχόμενης λειτουργίας, ο λέβητας αδυνατεί να ανεβάσει το νερό στους 70 βαθμούς και καίει συνεχώς στη σκάλα 5 που σημαίνει τη μεγαλύτερη κατανάλωση. Η ανώτατη θερμοκρασία που έπιασε αυτό το χρονικό διάστημα ήταν 63 βαθμοί.

Μόλις κατεβάζω τη θερμοκρασία από τους 70 στους 65 βαθμούς, τότε αμέσως η τροφοδοσία πέφτει από τη σκάλα 5 στη σκάλα 3.

Πώς είναι δυνατό όλα τα σώματα να καίνε και ο λέβητας να μην μπορεί να πιάσει 70 βαθμούς. Πρέπει να ανησυχώ; Κι αν υπάρχει πρόβλημα πώς μπορώ να το λύσω;

Μπορεί εγώ να ζητάω μια παράλογη θερμοκρασία μέσα στο σπίτι (35 βαθμοί), αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ο λέβητας που δουλεύει στο φουλ δε μπορεί να ανεβάσει το νερό στους 70 βαθμούς. Και τότε γιατί η ανώτατη δυνατή ρύθμιση να είναι 85 βαθμοί. (Αυτό μου θυμίζει τα κοντέρ των αυτοκινήτων που γράφουν 240 χμ/ώρα και πιάνουν μετά βίας τα 170).

Ούτε το κατάστημα, ούτε ο εγκαταστάτης που μου έστειλε, μπόρεσαν να μου δώσουν ικανοποιητική απάντηση.

Τα σώματα και των δύο σπιτιών είναι κοντά στις 20.000 θερμίδες. Δεν έχω δοχείο αδρανείας, ούτε υπάρχει χώρος για εγκατάσταση.

Ο έμπορος από τον οποίο αγόρασα το λέβητα, επικοινώνησε τηλεφωνικά με τεχνικό της εταιρείας, ο οποίος με τη σειρά του μας συμβούλεψε να έχουμε τη θερμοκρασία του λέβητα στους 65 βαθμούς και να μην ανησυχώ καθόλου. Το χειμώνα λέει, που ο λέβητας θα δουλεύει πολλές ώρες, θα πιάσει και τους 70 βαθμούς και να μην συγκρίνουμε ένα λέβητα πέλλετ με ένα λέβητα πετρελαίου. Παρόλα αυτά εγώ ανησυχώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22039 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Starfire Maxi 30
Δεν ξέρω αν βοηθάει, αλλά και ο Kiturami πετρελαίου που έχω, αν του πεις θέλω 70, δουλεύει τόσο ώστε να έχω 70 να φεύγει και 63 βαθμούς να γυρνάει. Αν του πεις 75, τότε καίει ώσπου οι επιστροφές να πάνε 67 και πάει λέγοντας. Δεν είναι δυνατόν να έχεις πχ 70 να πηγαίνουν στα σώματα και 70 να γυρνάνε, οπότε όλοι οι λέβητες έχουν ΔΤ στην λειτουργία. Οπότε αν θες να δεις 70, μάλλον πρέπει να σετάρεις 77.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.106 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ