Starfire Maxi 30

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26858 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Starfire Maxi 30

Gepetto έγραψε: Αγαπητέ Τάκη, η ερώτησή μου ήταν συγκεκριμένη και απευθυνόταν στο Θεοδόση. Δε δυσφημώ κανένα μηχάνημα, δεν ξέρω πάρα πολλά από ποιότητες πέλλετ, ούτε κάνω τον ξύπνιο. To schweighofer το αγόρασα από κει που αγόρασα το λέβητα, το ahira από φίλο του αδερφού μου (εισαγωγέα) που το καίει στο σπίτι του και το παινεύει πολύ. Ο ίδιος εμπορεύεται και τις δύο μάρκες. Από του χρόνου που θα έχω την εμπειρία θα μπορώ να πω περισσότερα. Όλοι πειραματίζονται την πρώτη φορά και δε θέλω να τρελάνω, ούτε εσένα, ούτε κανέναν άλλο. Ξαναλέω λοιπόν, ότι τα σώματα ζεστάθηκαν. Δε θα παγώσω το χειμώνα. Ένας γνωστός μου που έβαλε πέρυσι λέβητα πέλλετ άλλης μάρκας και τον είχε στους 65 βαθμούς, ζεστάθηκε και με το παραπάνω. Τώρα, αν η κατανάλωση με αυτήν τη θερμοκρασία, είναι μεγάλη πέραν του αναμενόμενου (σε σχέση με το πετρέλαιο), ο λέβητας έχει και εγγύηση. Δε θα παραιτηθώ των δικαιωμάτων μου. Έχω την ελπίδα ότι αφού τα σώματα ζεσταίνονται , θα πιάνω εύκολα τη θερμοκρασία των 22 βαθμών που επιθυμώ μέσα στο σπίτι. Στη συνέχεια ο θερμοστάτης χώρου θα δίνει εντολή για παύση λειτουργίας του λέβητα και έτσι δε θα δουλεύει συνεχώς στο φουλ. Ο χρόνος θα δείξει.


Εγώ πέρισυ ζεστάθηκα με θερμοκρασίες νερών 60-65 βαθμούς, με άλλο λέβητα βέβαια. Καλό χειμώνα...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29485 από zoomanakos
Απαντήθηκε από zoomanakos στο θέμα Starfire Maxi 30
Ο ΛΕΒΗΤΑΣ MAX 30 PALAZZETTI ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΣ ΜΕ ΤΟΒ ΛΕΒΗΤΑ BIODOM 27 KAI ECO PLUS IDRO +30 ??????????
ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΤΙΜΗ!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29496 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Starfire Maxi 30
Μπα, σύμπτωση θα είναι...



















Οι διαφορές στην τιμή μπορεί να οφείλονται και στα έξοδα που έχουν τα βαφτίσια...


www.k-evo.gr/sites/default/files/untitled-1.pdf
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by fisikos50.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29527 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Starfire Maxi 30

fisikos50 έγραψε: Οι διαφορές στην τιμή μπορεί να οφείλονται και στα έξοδα που έχουν τα βαφτίσια...


...ξέρεις πόσο κοστίζουν την σήμερον ημέρα οι λαμπάδες κι οι μπουμπουνιέρες;;;;

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29647 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
Είτε Srarfire maxi 30, είτε BIODOM, είτε Palazzeti Caldaia Regina είτε Royal Idro plus τον βρεις, είναι ο ίδιος λέβητας, από Σλοβενία. Srarfire maxi 30 τον λένε στην Ελλάδα λόγω της Ελληνικής αντιπροσωπίας (Srarfire λέγεται). Caldaia Regina τον ονομάζει η Pallazzeti στην Ιταλία και Idro plus η αδελφούλα της Pallazzeti στην Ιταλία η Royal,και τέλος BIODOM είναι το εργοστάσιο στην Σλοβενία. Πάντως όλοι γράφουν BIODOM στο ταμπελάκι που έχει ο λέβητας τα στοιχεία του. Υπάρχει κι ένα μικρότερο μοντέλο στα 20 KW, αλλά δε συμφέρει (είναι ελάχιστα πιο φτηνός). Φέτος κυκλοφορεί και το νεο μοντέλο που είναι ίσιο στη φάτσα του ( η 1η φωτο στο παραπάνω σχόλιο) και η διαφορά του είναι πως το καζάνι του είναι μεγαλύτερο (140 λ. νερό αντί για 72 λ. - θα το βάλει ένας ξάδερφός μου). Αυτό είναι λιγο πιο ακριβό... Επίσης διαφορές στην τιμή έχουν αν έρθουν από Ιταλία κι όχι από Σλοβενία απ' ευθείας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29669 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Starfire Maxi 30
Το "νέο" μοντέλο κυκλοφορεί από το 2010 και αρχικά τα έφερναν και τα δυο με το κανονικό τους όνομα όπως φαίνεται στο αρχείο pdf παραπάνω.

Μετά το ...βάφτισαν και έφερναν μόνο το παλιό, αφού εδώ είναι ...Ελλάδα, πάρτε το παλιό και πολύ σας είναι.

Να έδειχνε και κανένας ΤΟΜΗ θα ήταν ακόμα καλύτερα, να έβαζαν και το βιβλίο οδηγιών κάπου, όχι μόνο βαφτίσια, βγάζουμε και κανένα κέρασμα ας πούμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ