Starfire Maxi 30

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4602 από sugarboy
Απαντήθηκε από sugarboy στο θέμα Starfire Maxi 30

ΠΑΠΑΣ έγραψε: Ωχ!Πριν απο λιγο ειδα οτι η τιμη του ειναι γυρο στα 4000 ευρω.Με εγκατασταση και υλικα θα παει στα 4500+.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι το οτι ενω ειναι μολις 33 KW στο φυλλαδιο λεει οτι ειναι καταλληλος για χωρους μεχρι 400τμ!!!Παντως η καταναλωση σου σε σχεση με το τι εκαψες περσι σε πετρελαιο φαινεται πολυ καλη.
Εγω θελω να δωσω οσο το δυνατον λιγοτερα χρηματα π.χ. Ferroli,ακομα και SLB. Επειδη ομως συχνα τα πολυ φθηνα τα πληρωνεις δυο φορες ο starfire φαινεται πολυ καλη περιπτωση και το ψαχνω.
Πιστευεις οτι μπορει να καλυψει τις 35000 θερμιδες που χρειαζομαι?Εδω μαλλον πρεπει να παω στο θεμα "ποσα KW λεβητα χρειαζομαι",αλα βλεπω οτι ειναι μικρος για μενα ο starfire.Μηπως ξερεις καποιον αντιπροσωπο στη θεσσαλια?



Πάντως και ο ferroli είναι "τίμιος" λέβητας χωρίς προβλήματα και συγκριτικά πολύ χαμηλώτερης τιμής. 2900 ευρω με 4000 ευρω είναι μεγάλη διαφορά. Νομίζω....

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4605 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε δύο διαφορετικά προϊόντα! Αυτή τη σύγκριση θα την κάνει μόνο ο χρόνος!
Γεροί νά 'μαστε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4611 από sugarboy
Απαντήθηκε από sugarboy στο θέμα Starfire Maxi 30

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε δύο διαφορετικά προϊόντα! Αυτή τη σύγκριση θα την κάνει μόνο ο χρόνος!
Γεροί νά 'μαστε!


Κι αυτό σωστό! Βοήθειά μας..... :lol:

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by sugarboy.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7932 από texnotzak
Απαντήθηκε από texnotzak στο θέμα Starfire Maxi 30
Γεια σας εχω εναν λεβητα μαχ 30 σε κατοικια 120 τετρ+60 τετρ=180 τετρ και τα 2 ισογεια χωρις πλακα τα 120 και τα 60 με γυψοσανιδα και σκεπη χωρις μονωση.τα ντουβαρια ειναι ολα εκτεθημενα.πριν 6 χρονια ειχα πετρελαιο και εκαιγα περιπου 5 τονους με 50 λεπτα=2500 ευρω.μετα την ανοδο του πετρελαιου εβαλα ξυλολεβητα.περυσι εεκαψα 2200 σε ξυλα και 300 πετρελαιο=2500 αλλα δεν ειχα ζεστη.τα νερα του λεβητα πηγαιναν το πολυ 55-60 βαθμους.τωρα με το πελλετ εχουμε 23 βαθμους με τα πολλα κρυα και καταναλωση απο 10-10-2011 εως σημερα 7,5 τονους πελλετ.πιστευω αυτο συμβαινει γιατι εχω πολλες απωλειες.ο λεβητας δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα.εδω και 1,5 μηνα η θερμοκρασεια ειναι μωνημος -3 εξω και καιω 5 με 6 σακια το 24ωρο.οκτωβριο-νοεμβριο 3 σακια το 24ωρο.δεκεμβριο 4 σακια το 24ωρο.πιστευω θα καψω περιπου 11 τονους.την επομενη χρονια ελπιζω να κανω θερμομονωση αν πανε ολα καλα και να εχω λιγωτερα καυσημα.παντως σαν λεβητας ειναι καλως χωρις προβληματα.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet. Αιτία: Πεζα γραμματα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7968 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
Εγώ μέχρι σήμερα έκαψα περίπου 5 παλέτες Alfa Wood (5150 κιλά για την ακρίβεια). Άναψα στις 9/10 και η κατανάλωση μεγάλωσε απ' τις 20/12 κι έπειτα. Αγροικία διόροφη περίπου 200 τ.μ. θερμοκρασίες υπό το μηδέν πολλές μέρες τώρα (βαρύς ο χειμώνας φέτος) και μέσα 22-23 β. όλη μέρα και τη νύχτα 20 β. συνεχώς. Κανένα πρόβλημα με το λέβητα, όλα καλά πλην της τιμής του πέλλετ σήμερα (και θα χρειαστώ 1-2 τόννους ακόμη)!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11636 από πανος
Απαντήθηκε από πανος στο θέμα Starfire Maxi 30
.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.106 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ