Starfire Maxi 30

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11681 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
1350 ευρώ + ΦΠΑ! Μάλλον θά 'χεις δυσκολίες στην τοποθέτηση κι αρκετά ανταλλακτικά (μπουριά - κυκλοφορητής - δοχείο διαστολής - χαλκοσωλήνες κλπ). Αλλιώς είναι πανάκριβα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11682 από klaz
Απαντήθηκε από klaz στο θέμα Starfire Maxi 30
θεοδοση,καταρχας τι μπουρια,αφου ο συγκεκριμενος λεβητας εχει μικρο μπουρι...φ80.δεν θα τρυπουσαμε κλπ να σηκωσουμε καμιναδα.ναι ενταξει δεχομαι,οτι κυκλοφορητης κλπ αναλωσιμα θα χρειαστουνε,αλλα δεν εχω περισσοτερο απο 1 μετρο εξτρα σωληνωσεων μεχρι τους υπαρχοντες σωληνες του λεβητα πετρελαιου.δηλαδη μιλαω για κουτσουλια συνολικο χωρο,οχι περισσοτερο απο 2χ2 μετρα....
και για να σου δωσω νΑ καταλαβεις για τι μιλαω,στον ιδιο επισημο αντιπροσωπο ζητησα προσφορα για σομπα λεβητα μονο για τον ενα οροφο των 60 τετραγωνικων.ασχετα λοιπον απο τη τιμη που μου εδωσε για τη σομπα,ακου κοστολογιο.απο εκει που μπαινουν οι σωληνες στον οροφο μεχρι εκει που ηθελα να βρισκεται η σομπα μου εβγαλε πως χρειαζομαι 13χ2 δηλαδη συνολικα 26 μετρα χαλκοσωληνα.
η τιμη τελικη για τη συνδεση της σομπας με τα σωματα που μου εδωσε ειναι 1400+ΦΠΑ!!!!!!!!!!!! και σε ερωτηση μου φανερα εκπληκτος για την τιμη του η απαντηση ηταν....''ξερεις φιλαρακο που εχει παει η τιμη του χαλκου''?οπως βλεπεις φιλε θεοδοση αρχικα τον αντιπροσωπο τον εφερα να μαθω για συνολικη προσφορα τιμη για εσωτερικη σομπα και στην συνεχεια η κουβεντα πηγε για εξωτερικο κανονικο λεβητα.....
μαλλον οι κυριοινομιζουν οτι βρισκομαστε σε εποχες παχουλων αγελαδων.....κριμα παντως γιατι μου αρεσε πολυ το συγκεκριμενο μηχανακι για τον χωρο μου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13786 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
Χθες μετά τα μεσάνυχτα, κατέβασα το γενικό διακόπτη του λέβητα. Τέλος για φέτος! Έκαψε 204 μέρες συνεχόμενα, απ' την αρχή της σεζόν, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, 24 ώρες το 24ωρο! Κατανάλωσα 7.600 κιλά πέλλετ (6400 Alfa Wood και 1200 σέρβικο Bioenergy Point). Περισσότερη στάχτη και σκόνη (τρίμματα) το σέρβικο, αλλά καιγόταν καλά, χωρίς προβλήματα. Πέρσι κατανάλωσα 3.300 λίτρα πετρέλαιο, αλλά σε 6 συνεχόμενες σεζόν που είχα στοιχεία κρατημένα, ο μέσος όρος σε πετρέλαιο ήταν 3.500 λίτρα. Επομένως φέτος θα χρειαζόμουν τουλάχιστον 3.500 λίτρα (πιθανόν και περισσότερο λόγω βαρύτερου χειμώνα). Για το πέλλετ πλήρωσα 1.750 ευρώ, ενώ για πετρέλαιο θά 'θελα 3.450 ευρώ τουλάχιστον. Η οικονομία που έκανα, λοιπόν, ανήλθε στα 1.700 ευρώ για φέτος. Αρκετά καλά πιστεύω!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet, XAALAARAA, giogud

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13834 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Starfire Maxi 30

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Χθες μετά τα μεσάνυχτα, κατέβασα το γενικό διακόπτη του λέβητα. Τέλος για φέτος! Έκαψε 204 μέρες συνεχόμενα, απ' την αρχή της σεζόν, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, 24 ώρες το 24ωρο! Κατανάλωσα 7.600 κιλά πέλλετ (6400 Alfa Wood και 1200 σέρβικο Bioenergy Point). Περισσότερη στάχτη και σκόνη (τρίμματα) το σέρβικο, αλλά καιγόταν καλά, χωρίς προβλήματα. Πέρσι κατανάλωσα 3.300 λίτρα πετρέλαιο, αλλά σε 6 συνεχόμενες σεζόν που είχα στοιχεία κρατημένα, ο μέσος όρος σε πετρέλαιο ήταν 3.500 λίτρα. Επομένως φέτος θα χρειαζόμουν τουλάχιστον 3.500 λίτρα (πιθανόν και περισσότερο λόγω βαρύτερου χειμώνα). Για το πέλλετ πλήρωσα 1.750 ευρώ, ενώ για πετρέλαιο θά 'θελα 3.450 ευρώ τουλάχιστον. Η οικονομία που έκανα, λοιπόν, ανήλθε στα 1.700 ευρώ για φέτος. Αρκετά καλά πιστεύω!

Θα μου επιτρεψεις Θεοδόση να σβησω τις φιρμες -και το υπόλοιπο κειμενο να το χρησιμοποιήσω σε επόμενη παρουσίαση που θα κανω σε ημερίδα ; (μαρτυρίες καταναλωτων σε φορουμ..)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13865 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30

Nasikas έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Χθες μετά τα μεσάνυχτα, κατέβασα το γενικό διακόπτη του λέβητα. Τέλος για φέτος! Έκαψε 204 μέρες συνεχόμενα, απ' την αρχή της σεζόν, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, 24 ώρες το 24ωρο! Κατανάλωσα 7.600 κιλά πέλλετ (6400 Alfa Wood και 1200 σέρβικο Bioenergy Point). Περισσότερη στάχτη και σκόνη (τρίμματα) το σέρβικο, αλλά καιγόταν καλά, χωρίς προβλήματα. Πέρσι κατανάλωσα 3.300 λίτρα πετρέλαιο, αλλά σε 6 συνεχόμενες σεζόν που είχα στοιχεία κρατημένα, ο μέσος όρος σε πετρέλαιο ήταν 3.500 λίτρα. Επομένως φέτος θα χρειαζόμουν τουλάχιστον 3.500 λίτρα (πιθανόν και περισσότερο λόγω βαρύτερου χειμώνα). Για το πέλλετ πλήρωσα 1.750 ευρώ, ενώ για πετρέλαιο θά 'θελα 3.450 ευρώ τουλάχιστον. Η οικονομία που έκανα, λοιπόν, ανήλθε στα 1.700 ευρώ για φέτος. Αρκετά καλά πιστεύω!

Θα μου επιτρεψεις Θεοδόση να σβησω τις φιρμες -και το υπόλοιπο κειμενο να το χρησιμοποιήσω σε επόμενη παρουσίαση που θα κανω σε ημερίδα ; (μαρτυρίες καταναλωτων σε φορουμ..)


Με μεγάλη μου χαρά, Κώστα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14854 από kiko73
Απαντήθηκε από kiko73 στο θέμα Starfire Maxi 30
Γεια σου Θεοδοση
Σημερα εδωσα προκαταβολη κι εκλεισα ενα λεβητα STARFIRE MAXI 30 σαν το δικο σου.
Μπορουμε να μιλησουμε στο τηλ.να σε ρωτησω καποια πραγματα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.105 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ