Starfire Maxi 30

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22076 από papg
Απαντήθηκε από papg στο θέμα Starfire Maxi 30
Στις 2,5 ώρες συνεχόμενης λειτουργίας ο λέβητας έκανε παύση ή δούλευε συνεχώς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22096 από giorgosmosxou
Απαντήθηκε από giorgosmosxou στο θέμα Starfire Maxi 30
1.μέτρησε την κατανάλωση του πέλλετ στην 5 σκάλα, πρέπει να είναι 6 κιλά την ώρα .
εαν είναι λιγότερη ρυθμίζεις τον κοχλία τροφοδοσίας, εαν είναι 6 κιλά την ώρα τότε ελέγχεις την καύση του καυστήρα (co, co2, περίσσια ο2, θερμοκρασία καυσαερίων , και βαθμό απόδοσης καυσης)
2. δοκιμάζεις κάποιο άλλο πέλλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22144 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Starfire Maxi 30
Να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου κάνοντας έρευνα αγοράς (άρα και ως πιθανός αγοραστής) όσους τον έχουν ήδη.

Τι σας προβλημάτισε σχετικά με τον λέβητα αυτό; Κανένα πρόβλημα δεν σας παρουσίασε; (έστω και κάτι μικρό)

Είχατε πρόβλημα με την αλλαγή της ποιότητας του πέλλετ; (αν είχατε αλλάξει ποιότητες φυσικά)

Υ.Γ.
Ξαναγράφω για να μην παρεξηγηθώ: αγοραστής είμαι κι όχι έμπορος που προσπαθώ να βγάλω στραβό το προϊόν για να πουλήσω κάτι άλλο δικό μου. Ίσα-ίσα που λόγω καλών κριτικών που διαβάζω εδώ είναι η πρώτη μου επιλογή μέχρι στιγμής.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22175 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
Είναι ακριβώς το ίδιο! Μάλλον το ένα εννοεί 30,000 θερμίδες και το άλλο 27 KW...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22178 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30

Pri έγραψε: Να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου κάνοντας έρευνα αγοράς (άρα και ως πιθανός αγοραστής) όσους τον έχουν ήδη.

Τι σας προβλημάτισε σχετικά με τον λέβητα αυτό; Κανένα πρόβλημα δεν σας παρουσίασε; (έστω και κάτι μικρό) Όλη την περσινή χρονιά, δεν έβγαλε κανένα πρόβλημα! 203 μέρες έκαιγε συνεχόμενα...
Είχατε πρόβλημα με την αλλαγή της ποιότητας του πέλλετ; (αν είχατε αλλάξει ποιότητες φυσικά) Έκαψα 6300 κιλά Alfa Wood και 1300 κιλά Bioenergy Point χωρίς πρόβλημα, αλλά το Bioenergy Point είχε πολή σκόνη και "ξυλάκια-τρίμματα" που καλό είναι να τα αποφεύγουμε. Ο καυστήρας αυτός είναι για καθαρό πέλλετ ξύλου...

Υ.Γ.
Ξαναγράφω για να μην παρεξηγηθώ: αγοραστής είμαι κι όχι έμπορος που προσπαθώ να βγάλω στραβό το προϊόν για να πουλήσω κάτι άλλο δικό μου. Ίσα-ίσα που λόγω καλών κριτικών που διαβάζω εδώ είναι η πρώτη μου επιλογή μέχρι στιγμής.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22181 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Starfire Maxi 30

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Όλη την περσινή χρονιά, δεν έβγαλε κανένα πρόβλημα! 203 μέρες έκαιγε συνεχόμενα...

Ευχαριστώ για την σύντομη απάντηση.

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Έκαψα 6300 κιλά Alfa Wood και 1300 κιλά Bioenergy Point χωρίς πρόβλημα, αλλά το Bioenergy Point είχε πολή σκόνη και "ξυλάκια-τρίμματα" που καλό είναι να τα αποφεύγουμε. Ο καυστήρας αυτός είναι για καθαρό πέλλετ ξύλου...


Πρόβλημα όμως (όπως π.χ. δεν ανάβει, κάνει πολύ κλινκερ, Θέλει κάθε μέρα ή κάθε 12ωρο καθάρισμα) πέρα από τα τρίμματα και την σκόνη δεν είχε;

Θα ήθελα και την εμπειρία και άλλων κατόχων αν διαπίστωσαν κάτι είτε με αυτό (την αλλαγή καυσίμου δηλαδή) ή και με κάποιο άλλο πρόβλημα (ή έστω προβληματισμό).

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ