Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42576 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Λοιπον γιωργο μετα το μπριζωμα που εφαγα ασχοληθηκα με την εταιρια αρκετα σοβαρα προκειμενου να δω τι ψαρια πιανουμε.
Χτες ηρθα σε επικοινωνια με τους τεχνικους προκειμενου να ερθουν απο το σπιτι και να δουν το λεβητοστασιο.
Αγγλοι στο ραντεβου τους τηρησαν το λογο τους και ηρθαν απο το σπιτι.
Τα παιδια ευγενικα και ετοιμα να απαντησουν σε καθε ερωτηση.Ενημερωμενοι καταρτιζμενοι και οφειλω να ομολογησω με καθυσηχασαν.Βεβαια στο τελος ξυριζουν το γαμπρο.

Ο λεβητας εχει την δυνατοτητα να ρυθμιστεί ειτε να κανει εναυση σβησιμο ειτε να δουλευει συνεχομενα.
Οσον αφορα την κεραμικη αντισταση εχει αντοχη 20000 αναματα και δυο χρονια εγγυηση.
Διαθετει θηρα εθερνετ με την οποια εχει την δυνατοτητα ο χειριστης να παρακολουθει το λεβητα απο το διαδυκτιο και να δινει εντολες απο το pc.
Καθαριζμα μια φορα την εβδομαδα ελεγχο της καμιναδας σε σημειο που θα υποδειξουν.
Γενικοτερα τα παιδια φαινοντουσαν πολυ σιγουροι για τον λεβητα.
Αντε να καψουμε το πετρελαιο να σας πω απο πρωτο χερι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42655 από bill069
Απαντήθηκε από bill069 στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
τελικα ας μας πει καποιος που τον εχει τον pelletech 25 αν εχει CE αν ειναι να τον παραγγειλω,περιμενω με ανυπομονυσια γιατι μ αρεσει ο λεβητας κ ελπιζω ναχει CE.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42669 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

erimitis έγραψε: Λοιπον γιωργο μετα το μπριζωμα που εφαγα ασχοληθηκα με την εταιρια αρκετα σοβαρα προκειμενου να δω τι ψαρια πιανουμε.
Χτες ηρθα σε επικοινωνια με τους τεχνικους προκειμενου να ερθουν απο το σπιτι και να δουν το λεβητοστασιο.
Αγγλοι στο ραντεβου τους τηρησαν το λογο τους και ηρθαν απο το σπιτι.
Τα παιδια ευγενικα και ετοιμα να απαντησουν σε καθε ερωτηση.Ενημερωμενοι καταρτιζμενοι και οφειλω να ομολογησω με καθυσηχασαν.Βεβαια στο τελος ξυριζουν το γαμπρο.

Ο λεβητας εχει την δυνατοτητα να ρυθμιστεί ειτε να κανει εναυση σβησιμο ειτε να δουλευει συνεχομενα.
Οσον αφορα την κεραμικη αντισταση εχει αντοχη 20000 αναματα και δυο χρονια εγγυηση.
Διαθετει θηρα εθερνετ με την οποια εχει την δυνατοτητα ο χειριστης να παρακολουθει το λεβητα απο το διαδυκτιο και να δινει εντολες απο το pc.
Καθαριζμα μια φορα την εβδομαδα ελεγχο της καμιναδας σε σημειο που θα υποδειξουν.
Γενικοτερα τα παιδια φαινοντουσαν πολυ σιγουροι για τον λεβητα.
Αντε να καψουμε το πετρελαιο να σας πω απο πρωτο χερι.


Ναι έτσι είναι και εγώ σου τα είχα πει ότι εχει 2 λειτουργίες. Η θύρα ethernet δεν υπάρχει σε μένα και θα πάρω τηλ αύριο να δώ γιατί λείπει.Την είδα και στο manual.Το καθάρισμα μια φορά μην είσαι και πολύ σίγουρος , από ότι κατάλαβα έχει να κάνει από το πόσο βγάζει το κάθε πελλετ. Δηλ εγώ με το alfa wood εχω πολύ στάχτη.Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο αλλά από ότι μου είπαν γνωστοί που το είδαν ,βγάζει αρκετή στάχτη.
Από ότι διαβάζω τώρα στο manual είναι προαιρετικό το modemπου συνδέεται στην θύρα ethernet και μπαίνει μέσα μια κάρτα sim για να δουλεύει με το κινητό τηλ.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by georgebest.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42675 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Μια φορα την εβδομαδα το μπουρι φιλε μεν μπερδευεσαι.
Οσον αφορα το αλφα γουντ θεωρω πως ακομα εισαι αρρύθμιστος φιλε.Το αλφα θεωρειται απο τα καλα πελλετ δηλαδη αμα καψεις βουλγαρικο τι θα γινει?και τι εννοεις πολυ οτι βγαζεις κανα τσουβαλι?Ειπαμε ο λεβητας ειναι καλος αλλα δεν ειναι και αυτοματος.
Μπα σε καλο σου ρε γιωργο εδωσες 3000 χιλιαρικα και κανεις λες και το εχεις μετανοιώσει.Μηπως θες να σου στειλω τον κιτουραμι με ενα τονο πετρελαιο που εχω να μοπυ στειλεις το πελλετεκ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42680 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

erimitis έγραψε: Μια φορα την εβδομαδα το μπουρι φιλε μεν μπερδευεσαι.
Οσον αφορα το αλφα γουντ θεωρω πως ακομα εισαι αρρύθμιστος φιλε.Το αλφα θεωρειται απο τα καλα πελλετ δηλαδη αμα καψεις βουλγαρικο τι θα γινει?και τι εννοεις πολυ οτι βγαζεις κανα τσουβαλι?Ειπαμε ο λεβητας ειναι καλος αλλα δεν ειναι και αυτοματος.
Μπα σε καλο σου ρε γιωργο εδωσες 3000 χιλιαρικα και κανεις λες και το εχεις μετανοιώσει.Μηπως θες να σου στειλω τον κιτουραμι με ενα τονο πετρελαιο που εχω να μοπυ στειλεις το πελλετεκ?


Μην με παρεξηγείς ρε φίλε. Ποιός είπε ότι το μετάνιωσα.Ακόμα καλά καλά δεν τον χάρηκα. Στο τέλος της σεζόν θα εκφέρω άποψη ολοκληρωμένη.Δεν εννοώ τόσο πολύ στάχτη...αλλά περισσότερο ας πούμε από τα αυστριακά.Αρρύθμιστος δεν νομίζω να είμαι γιατί δουλεύω με τα προγράμματα που είναι προρυθμισμένα.
Και όταν λες το μπουρί κάθε εβδομάδα τί εννοείς??
Και κάτι άλλο που με προβληματίζει είναι ότι συγκριτικά με τους άλλους λέβητες που διαβάζω εδώ μέσα, η τροφοδοσία είναι πιο συχνή και διαρκεί περισσότερο. Γιατί??
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by georgebest.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43034 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Γιωργο με το αναμα σβησε που κανεις δεν δουλευει σωστα ο λεβητας.Πρεπει να καταλαβεις οτι δεν ειναι πετρελαιο.
Ο λεβητας εχει προγραμματα εφοσον λοιπον το σπιτι και οι καιρικες συνθηκες το διαστημα αυτο δεν ζητουν το μεγιστο του λεβητα κατεβασε προγραμμα και ρυθμισε τα ζεστα νερα να ανοιγουν σε ποιο μεγαλες θερμοκρασιες.
Αυτη την στιγμη ζητας να παρεις 25 κιλοβατ και καθημερινα ζεσταινεις το νερο απο τους 15 βαθμους να το πας 55-60.Ε δεν θα εχεις σπαταλει ρε φιλε?
Συγνωμη αλλα πιστευω οτι η θα φερεις εκει το αντιπροσωπο να του πεις τι ακριβως θες ή θα κατσεις να διαβασεις το μανιουαλ ή θα περασεις ολη την χρονια και θα ανναρωτιεσαι τι γινεται.
Πηγες σε νεα μορφη ενεργειας την οποια θα πρπει να κατανοησης πως λειτουργει ειδαλως εχασες φιλε μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ