Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54812 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

erimitis έγραψε: περιμενα τηλεφωνο απο τους τεχνικους εδω σαλονικα για να μου πουν τιμη για την εγκατασταση στο λεβητοστασιο.Περασαν δυο μηνες ουτε φωνη ουτε ακροαση.

Αυτο που δεν καταλαβαν οτι οι εποχες που διναμε ετσι απλα τα ωραια μας λεφτουδακια περασαν.
Οποιος μαλακας με κοροιδεψει θα τον σουβλισω στην κυριολεξια.
Οποτε ο pelletech 25 απορριπτεται καθοτι αποδείχτηκε οτι τεχνική κάλυψη μηδέν aλλα και επιπλεον δύσχρηστος όσον αφορά το μενού και τις ρυθμίσεις.

Ζητω ο Mavilieros


Θα σε πάρουνε. Τον Απρίλιο που θα πέσουν οι δουλειές. Τώρα ασχολούνται με όσους ρωτάνε απλά πράματα, πόσο κάνει, πόσο καίει, φέρτον. Και μετά μπαίνουν στα φόρουμ να μάθουν πως να τον ρυθμίσουν, γιατί ο αντιπρόσωπος τους παράτησε στην μοίρα τους...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54848 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

mtsag έγραψε: Χαχα, πόσο δίκιο έχεις! Είχα κάποτε το κινητό του γιου του Σαμουκατσίδη, και κατάφερα να το χάσω :( Αυτό για το modulation που γράφεις, τι εννοείς με αυτό;


Mιλάω για την διαμόρφωση της καύσης που μπορεί να κάνει ο λέβητας, δηλαδή έναυση π.χ. στο 5, μετά σταδιακά μείωση της ισχύς ανάλογα την καύση, έτσι ώστε να έχεις όσο τον δυνάτο οικονομικότερη μα συνάμα αποδοτική καύση. Εγω πάντως συνεχίζω με τον pelletech καθαρά και μόνο λόγω του αντιπροσώπου του, διότι ο άνθρωπος είναι σπαθί απέναντί μου και είναι τύπος που την ψάχνει την δουλειά πάνω στην καύση του λέβητα. Αυτός είναι που μου είπε για το modulation και για ρυθμίσεις που πέρνει να κάνεις, ανάλογα με την ποιότητα του πέλετ, τον αέρα κ.α.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54867 από mtsag
Απαντήθηκε από mtsag στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

tzistsam έγραψε: Αυτός είναι που μου είπε για το modulation και για ρυθμίσεις που πέρνει να κάνεις, ανάλογα με την ποιότητα του πέλετ, τον αέρα κ.α.


Εγώ έχω τον Pelletech 50-110. ¨Οπως μου είχαν εξηγήσει, αυτός ο λέβητας μπαίνει σε modulation όταν η θερμοκρασία του νερού είναι 3 βαθμοί πριν από το όριο που έχεις ορίσει, πχ τους 65 βαθμούς. Αυτό είναι το ίδιο με αυτό που λες εσύ, ή περιγράφεις κάτι διαφορετικό;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54872 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
προφανώς το ίδιο θα είναι, απλά υπάρχουν όπως μου εξήγησε ο αντιπρόσωπος, διάφορες παράμετροι όσον αφορά τα πέλετ (σύσταση, θερμογόνος δύναμη, ποιότητα) τα οποία ο κατασκευαστής τα έχει ορίσει μέσα, αλλά δεν τα έχει συμπεριελάβει όλα, δηλ. άλλη θερμογόνο δύναμη δίνει το Schweighofer, αλλό π.χ. το ΜΑΚΗ και άλλη δύναμη κάποιο πελετ από βιομάζα. Ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι εισάγει και άλλες παραμέτρους (μέσω πειραματισμού πιο πολύ) για να πετύχει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Πχ μου είπε ό έστεισε ένα 25αρη και έβαλε κάποιες παραμέτρους για καύση 4600 θερμίδων, γιατί ο λέβητας ερχόταν εργοστασιακός στημένος με παραμέτρους για 4200-4400, άρα άμα έβαζες πολύ καλό πέλετ, προφανώς δεν θα εκμεταλευόταν στο έπακρο την θερμογόνο του δύναμη.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55184 από bill069
Απαντήθηκε από bill069 στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Μαλλον δεν τυχαιο που δεν εχει C.E.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55470 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
με τι ρυθμισεις το δουλευεις τι πελλετ χρησιμοποιεις καταναλωση και θερμοκρασιες μεσα εξω και νερα νερα λεβητα. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.122 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ