Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61270 από Jimbo
Απαντήθηκε από Jimbo στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

makis terzis έγραψε: μονο ενας αντιπροςωπος ειναι καταρτισμενος πανω στο λεβητα περισσοτερο κι απ αυτους που τον κατασκευαζουν.Θεσ/νικη

Και υπάρχει κάποιος λόγος που δεν αναφέρεται το όνομά του εδώ μέσα;
Απαγορεύεται;
Αν θέλεις στείλε μου mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61286 από Jimbo
Απαντήθηκε από Jimbo στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

Diplomatis έγραψε:

makis terzis έγραψε: Ο λεβητας μια χαρα ειναιαρμα μαχης φιλος

Λοιπόν ... μετά από 2 μήνες ψαξίματος τελικά χτες μπόρεσα να δω και να μελετήσω το λέβητα από κοντά. Βρήκα έναν αντιπρόσωπο ο οποίος είχε το λέβητα στο μαγαζί του. Ο λέβητας είναι πραγματικά άρμα μάχης και θα συμφωνήσω με τον συμφορουμίτη που το έγραψε. Επειδή είχα μαζί μου και κάποιον υδραυλικό φίλο, ο οποίος έχει κάνει πολλές εγκαταστάσεις μέχρι και πριν 3 μήνες (δεν εργάζεται από τότε λόγω ατυχήματος) και γενικά το γνωρίζει το αντικείμενο, δεν πίστευε ότι αυτός ο λέβητας κατασκευάστηκε στην Ελλάδα. Απ΄ ότι μου είπε ο αντιπρόσωπος και συμφώνησε απόλυτα και ο φίλος μου όλα τα παρελκόμενα του λέβητα (λαμαρίνα, κοχλίας, ηλεκτρονικά και άλλα που δε θυμάμαι) καθώς και η κατασκευή συναγωνίζονται άνετα πολλούς "ξένους" λέβητες σε αξιοπιστία και ποιότητα.
Μάλιστα ο φίλος μου μ' αυτά που είδε μου τόνισε πως άνετα ο συγκεκριμένος λέβητας θα πάρει πιστοποίηση. Θέλω να πω πως είδα και τη λειτουργία του αφού ο αντιπρόσωπος τον είχε συνδεδεμένο με ένα μικρό δοχείο αδράνειας και ζέσταινε μ' αυτόν το μαγαζί του. Επίσης απ΄ότι φάνηκε ο συγκεκριμένος αντιπρόσωπος είναι και απόλυτα καταρτισμένος επάνω στη λειτουργία του λέβητα. για μένα μετά από αυτά που είδα και άκουσα παίρνει ένα + (θετικό πρόσημο). Τώρα όσον αφορά την υποστήριξη όπως γράψαμε και πιο πάνω, ας ελπίσουμε ότι η εταιρία θα διορθώσει τα "κακώς κείμενα" και θα κερδίσει έτσι πελάτες.

Δημήτρη για λέγε, ποιο από τα δύο (mini bio ή Pelletech) σου άρεσε περισσότερο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61350 από Diplomatis
Απαντήθηκε από Diplomatis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

Jimbo έγραψε:

Diplomatis έγραψε:

makis terzis έγραψε: Ο λεβητας μια χαρα ειναιαρμα μαχης φιλος

Λοιπόν ... μετά από 2 μήνες ψαξίματος τελικά χτες μπόρεσα να δω και να μελετήσω το λέβητα από κοντά. Βρήκα έναν αντιπρόσωπο ο οποίος είχε το λέβητα στο μαγαζί του. Ο λέβητας είναι πραγματικά άρμα μάχης και θα συμφωνήσω με τον συμφορουμίτη που το έγραψε. Επειδή είχα μαζί μου και κάποιον υδραυλικό φίλο, ο οποίος έχει κάνει πολλές εγκαταστάσεις μέχρι και πριν 3 μήνες (δεν εργάζεται από τότε λόγω ατυχήματος) και γενικά το γνωρίζει το αντικείμενο, δεν πίστευε ότι αυτός ο λέβητας κατασκευάστηκε στην Ελλάδα. Απ΄ ότι μου είπε ο αντιπρόσωπος και συμφώνησε απόλυτα και ο φίλος μου όλα τα παρελκόμενα του λέβητα (λαμαρίνα, κοχλίας, ηλεκτρονικά και άλλα που δε θυμάμαι) καθώς και η κατασκευή συναγωνίζονται άνετα πολλούς "ξένους" λέβητες σε αξιοπιστία και ποιότητα.
Μάλιστα ο φίλος μου μ' αυτά που είδε μου τόνισε πως άνετα ο συγκεκριμένος λέβητας θα πάρει πιστοποίηση. Θέλω να πω πως είδα και τη λειτουργία του αφού ο αντιπρόσωπος τον είχε συνδεδεμένο με ένα μικρό δοχείο αδράνειας και ζέσταινε μ' αυτόν το μαγαζί του. Επίσης απ΄ότι φάνηκε ο συγκεκριμένος αντιπρόσωπος είναι και απόλυτα καταρτισμένος επάνω στη λειτουργία του λέβητα. για μένα μετά από αυτά που είδα και άκουσα παίρνει ένα + (θετικό πρόσημο). Τώρα όσον αφορά την υποστήριξη όπως γράψαμε και πιο πάνω, ας ελπίσουμε ότι η εταιρία θα διορθώσει τα "κακώς κείμενα" και θα κερδίσει έτσι πελάτες.

Δημήτρη για λέγε, ποιο από τα δύο (mini bio ή Pelletech) σου άρεσε περισσότερο;

Τώρα ρε φίλε τι να σου πω; Ωραίοι είναι και οι δύο :) :)
Αλλά ως εκεί ... κι εγώ όπως κι εσύ γνώσεις δεν έχω. Απλά εντυπωσιάστηκα από τον Ελληνικό ιδίως για τη στιβαρή κατασκευή (αυτό το διέκρινα και μόνος μου) και από τα πολύ καλά υλικά (αυτά τα διέκρινε το έμπειρο μάτι του φίλου που είχα μαζί μου).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61603 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
εγω πριν τον αγορασω ψαχτηκα πολυ και ειχα μιλησει με τρεις αντιπροσωπους σερρες αλεξανδρουπολη και θεσ/νικη τον κυριο καπανταη ecogroup αλλα και με το εργοστασιο.Τoν πηρα απο αλεξανδρουπολη αλλα οταν χρειαστηκα κατι για το λεβητα οι τεχνικοι του καπανταη με εξυπηρετησαν ο δικος μου ακομα τα τηλεφωνα σηκωνει αλλα και να το σηκωνε ποιο πολλα θα μαθαινε παρα θα βοηθουσε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61827 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Σε γενικές γραμμές και γω δεν έχω προβλήματα αν και δεν έχω δει άλλους λέβητες σε λειτουργία για να συγκρίνω.... Το μόνο που μου την έχει σπασει είναι η υποστήριξη. Επίσης κάτι που με χαλάει είναι το ότι τουλάχιστον στον δικό μου μετά από 2-3 μέρες χρήσης μου βγάζει στον χώρο στάχτη που επικαθεται στον λέβητα αλλά και σε όλα τα πράγματα που έχω στην αποθήκη μου με αποτέλεσμα μετά από 1 μήνα χρήσης κάτω στην αποθήκη να έχουν βρωμισει τα πάντα και να υπάρχει στάχτη παντού.Εσείς έχετε τέτοια θέμα ή είναι προβληματικός;;;
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by georgebest.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62006 από ΑΛΕΚΟΣ ΧΑΝΙΟΓΛΟΥ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ ΧΑΝΙΟΓΛΟΥ στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ , ΣΕ 150ΤΜ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΙΣΟΧΩΡΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΣΤΟΝ ΛΕΒΗΤΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΑΠΛΑ ΕΒΑΛΑ ΤΟΝ ΚΑΥΣΤΗΡΑ PELLTECH 30VA (30KW) , ΣΤΑ 150 ΤΜ ΠΑΕΙ ΚΟΥΤΙ, ΓΙΑ ΤΑ 200ΤΜ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΧΟΧΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΘΕΡΜΟΜΗΚΤΗΚΗ ΤΡΙΟΔΗ ΒΑΝΑ ΣΤΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.110 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ