BURNiT WBS Active 30kW by valsam

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89375 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Λες δεν παει αλλο με πετρελαιο θα βαλω λεβητα πελλετ η ξυλου,πρωτα ερχεται ο Ελληναρας που σου πουλαει το μηχανημα πολυ περισσοτερο απ'οτι πωλειτε στο εξωτερικο μετα ερχεται ο μαστορας που σου ζηταει για μια δυο μερες δουλεια ενα 500σαρικο και μετα ερχεται και το τελειωτικο χτυπημα του πελλετ που καθε μερα ανεβαινει κανοντας την επενδυση σου με τα λεφτουδακια που δεν εχεις και τα δανειστηκες να γινει του αγιου ουτσου!
Ενταξει και οι πιο πανω επαγγελματιες που αναφερω επενδυσαν χρηματα για την δουλεια τους ,και ο εμπορας και ο μαστορας και ο πελλετοεμπορας και ο ξυλας και ο πρατηριουχος με το υγραεριο ,αλλα γιατι να ειμαι εγω ο μ@λακας της ολης υποθεσης και αυτοι ολοι να κανουν αποσβεση στο τσατ μπαμ και να μπαινουν στο μελι-κερδος-υπερκερδος κατευθειαν και΄γω να περιμενω χροοοοοονια ολοκληρα για να αποσβεσω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89376 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Θα... βγουμε εκτός θεματος....

αλλα και παλι εν πολλοις εχεις δικιο...
οχι τελειως ομως...
( εδω ειναι κατι παραπανω απο 1 % :) :) :)

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89380 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Βρε και 10% να ξεφευγω παλι 90% δικιο μου μενει,μια χαρα ειναι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89381 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
ε καπου εκει εισαι..... :lol: :lol: :lol: :lol:

Απλά εχει - για μενα παντα - με το κατα ποσο καποιος ψαχνει ΠΡΙΝ την οποια αγορα τετοιου επιπεδου

εγω πχ γραφτηκα σε αυτο το φορουμ ΠΡΙΝ "ψωνισω" και το φορουμ με αποτρεψε απο την λαθος αγορα που πηγαινα να κανω, ΑΝΤΙ να βγω και να πω "πηρα αυτο και δε δουλευει βοηθεια χριστιανοι" οπως εκαναν πολλοι....
και σε συναρτηση βεβαια και με το τι ειχα να διαθεσω και τι υποχωρήσεις μπορουσα να κανω...
πχ οι 2 σομπες ειναι η αμεσως καλυτερη λυση που ειχα απο τον λεβητα που ομως δεν αντεχε η τσεπη μου...

οπως και για το αεριο βρηκα ΠΡΩΤΑ κατ' αρχην ενα ΟΛΟΙΔΙΟ αυτοκινητο που ειχε αεριο για 40.000+ χλμ και αφου ειδα τοτε πηρα το πιο συμφαιρον για μενα... ( θεωρησα οτι ειναι εξαιρετικά ηλιθιο να δωσω οσο εκανε ΟΛΟΚΛΗΡΟ το αυτοκινητο, απλά πηγα σε ΚΑΛΟ μαστορα...
και τα αλλα τα ξερεις...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89403 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Μονο που Σαμη καλως ή κακως αυτος ειναι ο καπιταλισμος και σε αυτην την κοινωνια μεγαλωνουμε και εργαζομαστε και οι ιδιοι!

Εγω συμφωνω μαζι σου, αλλα πρεπει να εχουμε στο μυαλο επισης οτι τα χρηματα που βγαζαμε και βγαζουμε μεχρι τωρα ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΑΝ, γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ! Ειναι δανεικα λεφτα και ο μισθος μόυ ή αν θελεις τα χρηματα σου ως ελευθερος επαγγελματιας δεν ειναι αυτα που επρεπε, μιας και πρωτογενη τομεα δεν εχουμε καθολου, δεν παραγουμε πλουτο! Αυτα τα χρηματα ομως εδειναν κινητηρια δυναμη σε ενα σκασμο επαγγελματα και μαγαζια μεχρι και το 2008! Και απο τοτε αρχισαμε να ζουμε την πραγματικοτητα που επρεπε να υπαρχει τοσα χρονια! Και μας φαινεται αδικο...

Ενα απλο παραδειγμα μιας και εισαι της οικοδομης : Πες μου ρε Σαμη ποσα χρηματα ζητουσε ενας ελαιοχρωματιστης για ενα σπιτι 80 τετραγωνικων? το ξεμπερδευευε λογικα σε δυο μερες δουλεια και ισως και σε μια. Ποσα λεφτα λοιπον ζητουσε? 300-400-500, θυμαμαι καλα? Χωρις αποδειξεις φυσικα, ε!

Πες μου λοιπον εναν σ αυτη την κωλοχωρα που δεν εφαγε λεφτα! Λεφτα που δεν του αναλογουσαν! Ο παγκαλος καλα ειχε πει οτι μαζι τα φαγαμε, δυστυχως.

Και φτασαμε στο 2013 να προσπαθουμε να μαζεψουμε απ οτι μπορουμε και φυσικα καποιοι να το εκμεταλλευονται ακομα...


Σαμη τα λεω εδω, οχι γιατι διαφωνω μαζι σου, απλα γιατι ειμαι σκασμενος γενικοτερα με την γαμωκατασταση τριγυρω μας!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89489 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
θοδωρε συμφωνω μαζι σου που συμφωνεις μαζι μου!
Το θεμα που με τρελαινει πραγματικα ειναι οτι παρα πολλοι Ελληναρες δεν το εχουν καταλαβει αυτο που λες και ειναι η πραγματικοτητα δηλ. οτι οτι τα χρηματα που βγαζαμε και βγαζουμε μεχρι τωρα ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΑΝ, γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ! Ειναι δανεικα λεφτα και ο μισθος μόυ ή αν θελεις τα χρηματα σου ως ελευθερος επαγγελματιας δεν ειναι αυτα που επρεπε, μιας και πρωτογενη τομεα δεν εχουμε καθολου, δεν παραγουμε πλουτο! Αυτα τα χρηματα ομως εδειναν κινητηρια δυναμη σε ενα σκασμο επαγγελματα και μαγαζια μεχρι και το 2008 γιαυτο και τα παραπανω γραφωμενα μου για τους πρατηριουχους τους υγραεριτζιδες τους ξυλαδες τους πελλεταδες κ.τ.λ που βρισκουν καθε απιστευτη δικαιολογια να δικαιολογισουν τα αδικαιολογητα για την αισχροκερδια τους κολημενοι στην παλια Ελλαδας του ψευτικου δανικου χρηματος και τις αποσβεσης καθε επενδυσης σε 6 μηνες,αμα διαβασεις στο θεμα με τα ξυλα θα δεις οτι ο ξυλας μου φετος για ενα μεροκαματο αντε 2 εβγαλε απο΄μενα τον αδελφο μου και την αδελφη μου 800 ευρω,φετος θα του πω 200 ευρω αν θελει αλλιος θα φερω απο Βουλγαρια,απο τωρα ομως γνωριζω την απαντηση του,σιγουρα οχι θα μου πει και το γιατι ειναι ευνοητο,ειναι απάυτους που σφυριζουν αδιαφορα και κανουν πως δεν καταλαβαινουν οτι υπαρχει κριση,ας παρουν ολοι απο Βουλγαρια και να μην πουλαει τιποτα και να σου πω μετα αν για ενα 2 μεροκαματα του δωσω 200 ευρω αν θαρθει η οχι!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ