Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75225 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Αύριο οι φωτογραφίες Φώτη από τις αντιστάσεις , που θα κατέβω για καθάρισμα ...

Το σωληνάκι δεν παρέχει τον αέρα της καύσης ,απλώς φυσάει και κινείται αριστερά - δεξιά να φεύγουν οι στάχτες .

Για καταναλώσεις ,άν και στην περιοχή αυτές τις μέρες δεν είχαμε ιδιαίτερα κρύα 9-16 οι θερμοκρασίες από δευτέρα έχω βάλει 12 τσουβάλια Ameco και ακόμη είμαι στο μισό σιλό .Βέβαια λείπω ώρες από το σπίτι και χρησιμοποιώ τις αυτονομίες κάθε ορόφου .

Αλλά μπορώ να πώ πως με βολεύει αφάνταστα να καίω τόσο λίγο και το χώρο που κάθομαι να τον έχω φουρνάκι!!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75285 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Νικο ο λεβητας εχει CE?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75294 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Λίγο που το έψαξα και στο Manual και στην εταιρεία δεν αναφέρει κάτι.
Θα ρωτήσω από Δευτέρα να σου πώ σίγουρα Δημήτρη !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75438 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Λοιπόν Φώτη και Γιάννη . Αυτός είναι ο χώρος καύσης .Αριστερά και δεξιά φαίνονται οι αντιστάσεις τοποθετημένες και έτοιμες για λειτουργία και στη μέση που υπάρχει το κενό ,βγαίνει το πέλλετ και ο αέρας και βρίσκεται και ένα κεραμικό σωληνάκι που στρέφεται αριστερά και δεξιά και ξύνει ουσιαστικά το χώρο από υπολείμματα στάχτης .


(Το σωληνάκι στη φωτό δεν υπάρχει ,τη βρήκα από το manual )Θα σας το βγάλω φωτογραφία μαζί με τις αντιστάσεις εκτός καυστήρα !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Sp4wN.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnpropoman

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75447 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN

Sp4wN έγραψε: Λοιπόν Φώτη και Γιάννη . Αυτός είναι ο χώρος καύσης .Αριστερά και δεξιά φαίνονται οι αντιστάσεις τοποθετημένες και έτοιμες για λειτουργία και στη μέση που υπάρχει το κενό ,βγαίνει το πέλλετ και ο αέρας και βρίσκεται και ένα κεραμικό σωληνάκι που στρέφεται αριστερά και δεξιά και ξύνει ουσιαστικά το χώρο από υπολείμματα στάχτης .



(Το σωληνάκι στη φωτό δεν υπάρχει ,τη βρήκα από το manual )Θα σας το βγάλω φωτογραφία μαζί με τις αντιστάσεις εκτός καυστήρα !!


Τέλειο το μηχάνημα Νικόλα. Θέλω κάποια στιγμή να τον δω από κοντά γιατί προτείνω στον κουμπάρο μου να τον αγοράσει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75449 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN

stoikon έγραψε: Τέλειο το μηχάνημα Νικόλα. Θέλω κάποια στιγμή να τον δω από κοντά γιατί προτείνω στον κουμπάρο μου να τον αγοράσει.


Σ ευχαριστώ Σταύρο .Περιττό νομίζω να πώ ,πως έχεις ανοιχτή πρόσκληση για καφέ ,μέ ή άνευ συζύγου,όποτε θέλεις και ότι θέλεις να μάθεις εδώ είμαι εγώ :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Sp4wN.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stoikon

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ