Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65591 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Γειά σου Νεκτάριε . Όχι φυσικά δε ρωτάς πολλά ,δε μου είναι δυσάρεστο να απαντώ σε οτιδήποτε.Ο καυστήρας στο συγκεκριμένο μηχάνημα είναι το δυνατό σημείο.Η συμβίωση μαζί του είναι ιδιαίτερα εύκολη μιάς και μέχρι τώρα έχω κάψει σχεδόν 5 μάρκες πέλλετ χωρίς κλίνγκερ και με δυνατή λαμπερή φλόγα με ελαφρές μεταβολές σε καύσιμο και αέρα .Είναι αυτοκαθαριζόμενος που σημαίνει πως έχει ένα κεραμικό σωληνάκι το οποίο θέλει ιδιαίτερη προσοχή όταν είναι ζεστό(εμένα μου έσπασε ήδη μιά φορά δεν κατάλαβα πως και θα το αλλάξω σύντομα ) και κινείται αριστερά δεξιά και φυσάει αέρα για να φεύγουν τυχόν υπολείμματα στάχτης από την περιοχή της καύσης .Το καθάρισμα είναι πανεύκολο μιάς και μπορείς να βάλεις τη σκούπα και να πάρεις όλα τα υπόλοιπα που δεν έχει καθαρίσει από μόνο του .
Κόστος μόνο του καυστήρα με τον κοχλία δε γνωρίζω να σου πώ ,μιάς και το πήρα όλο μαζί και δεν κατάλαβα γιατί θέλεις μόνο τον καυστήρα να σου πώ την αλήθεια .Μπορείς όμως να πάρεις τηλέφωνο τους αντιπροσώπους στην Ελλάδα να σου λύσουν την απορία.

Όσον αφορά τον αισθητήρα Λ δε νομίζω να δέχεται και φυσικά δε διαθέτει .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65604 από kappas
Απαντήθηκε από kappas στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Ευχάριστο για την άμεση απάντηση θα σου ήταν δύσκολο να μου στήλης ένα mail με κάποιους αντιπροσωπους στην βόρειο Ελλάδα γιατί είμαι από Σέρρες? Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65609 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Είσαι έτοιμος .Στο έστειλα ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65610 από kappas
Απαντήθηκε από kappas στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
ok να εισαι καλα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66949 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Το πελλετ Κεχιδης έκαψε μια χαρά οπως και καθε αλλο πελλετ που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα χωρίς προβλήματα κ κλινγκερ ,καλή θερμό γόνος δύναμη μιας και χρειαστηκε με την ιδια ποσοτητα πελλετ να μειωσω αερα και στο καθάρισμα σχεδόν τα ίδια αποτελέσματα με το ameco premium . Βέβαια η ποσότητα είναι μικρή και η εμπειρία μου ελάχιστη για ασφαλή και σίγουρα συμπεράσματα.Εκ πρώτης όψης όμως φαίνεται μια χαρά !

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70499 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Πάμε να παρουσιάσουμε και το καθάρισμα του λέβητα αναλυτικά :




Σβήνουμε το λέβητα και ξεκινάει τη διαδικασία αυτοκαθαρισμού για να διώξει τα καρβουνάκια και τις στάχτες από το χώρο της καύσης .



Φοράμε μάσκα για την αναπνοή της κάπνας , Γυαλία για προστασία των ματιών,Πρόχειρο μπουφανάκι και φόρμα ,Καπέλο γιατι η μαυρίλα από τα μαλλιά βγαίνει άστα να πάνε ,γάντια για υψηλές θερμοκρασίες εφαρμοστά

και ξεκινάμε !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ