Kiturami KF-35 Tuning

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116030 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Kiturami KF-35 Tuning
ghost
Εχεις E-MAIL?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116047 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Kiturami KF-35 Tuning
Ειμαι οντως λατρης της θεωριας και των επιστημονικων αποδειξεων...δεν εχω λογο να συνεχισω μια συζητηση που δεν βγαζει πουθενα.
Λυπαμαι που αμφισβητεις την γνωση της θερμομηχανικης...πανω σε αυτη οι ανωτερω (και οχι μονο) εταιριες βασιζουν την εξελιξη των προιοντων τους...και με συνδιασμο χρονιων δοκιμων σε εργαστηρια πριν βγουν σε μαζικη παραγωγη...αυτα ειναι τα επιχειρηματα μου...απεναντι σου.
Ολα τα παραπανω θα ημουν ανοητος αν τα θεωρουσα απλως τετριμμενα και λογια να χαμε να λεγαμε...ειναι η πραγματικοτητα που εχω βιωσει με τα ματια μου μεσα απο εκατονταδες τοποθετησεις λεβητων (υδραυλικος ειμαι οπως καταλαβες).
Για το σεναριο του να μπορει να βαζει καποιος μονο μια φορα την ημερα ξυλα...ναι γινεται...θα του προτεινα να βαλει εναν καθαροαιμο λεβητα πελλετ και θα του εκανα και οικονομια χαμαλικιου...θα πηγαινε στο λεβητοστασιο του μια - δυο φορες την εβδομαδα...πως σου φαινεται;;;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116061 από ghost
Απαντήθηκε από ghost στο θέμα Kiturami KF-35 Tuning

χρηστος8 έγραψε: Ειμαι οντως λατρης της θεωριας και των επιστημονικων αποδειξεων...δεν εχω λογο να συνεχισω μια συζητηση που δεν βγαζει πουθενα.
Λυπαμαι που αμφισβητεις την γνωση της θερμομηχανικης...πανω σε αυτη οι ανωτερω (και οχι μονο) εταιριες βασιζουν την εξελιξη των προιοντων τους...και με συνδιασμο χρονιων δοκιμων σε εργαστηρια πριν βγουν σε μαζικη παραγωγη...αυτα ειναι τα επιχειρηματα μου...απεναντι σου.
Ολα τα παραπανω θα ημουν ανοητος αν τα θεωρουσα απλως τετριμμενα και λογια να χαμε να λεγαμε...ειναι η πραγματικοτητα που εχω βιωσει με τα ματια μου μεσα απο εκατονταδες τοποθετησεις λεβητων (υδραυλικος ειμαι οπως καταλαβες).
Για το σεναριο του να μπορει να βαζει καποιος μονο μια φορα την ημερα ξυλα...ναι γινεται...θα του προτεινα να βαλει εναν καθαροαιμο λεβητα πελλετ και θα του εκανα και οικονομια χαμαλικιου...θα πηγαινε στο λεβητοστασιο του μια - δυο φορες την εβδομαδα...πως σου φαινεται;;;


Kαλημερα φιλο χρηστο,αλλα σου λεω αλλα μου λες και αλλα απαντας,λογικο ειναι η συζητηση να μην βγεζει πουθενα,
Στις 4 λοιπον αυτεσ σελιδες που διαβασες αυτεσ τισ μερες προσπαθησα να ειμαι ακριβης και ευστοχος στις απαντησεις μου σε ολους .
Παμε παλι περιγραφικα και παραγραφικα=
1)Η συζητηση ειναι παντα δρομοσ με πολλα παρακλαδια και παντα βγεζει καπου,ολοι εχουν να κερδισουν κατι,μονο τα αδιεξοδα δεν βγαζουν πουθενα.
2)Δεν αμφισβητησα καμια θερμοδυναμικη,αντιθετως σου παραθεσα και εγω καποιεσ φωτογραφιες και προσπαθησα να σε κανω να καταλαβεισ οτι και αλλοι κατασκευαστες ανα τον κοσμο"" βασιζουν την εξελιξη των προιοντων τους...και με συνδιασμο χρονιων δοκιμων σε εργαστηρια πριν βγουν σε μαζικη παραγωγη.""
3)βεβαιωσ και λεβητες ειναι οι μικροι λεβητες ειναι και οι μεγαλοι,οπως προσπαθησα να εξηγησω εκτενεστερα στισ παραπανω σελιδεσ απλα απευθυνονται σε αλλο αγοραστικο κοινο.
4)Το καταλαβα οτι εισαι υδραυλικος,σου μιλαω για κατασκευη και μου λεσ για τοποθετησεις,σου εξηγω κατι το διφορετικο και μου μιλασ ΠΑΛΙ για τα τετριμμενα.
5)πιστευω οτι ξεκαθαρα σου εθεσα ενα ερωτημα=
""εστω οτι για καποιον λογο μενω σε μια περιοχη με τρομερο κρυο ,
εστω οτι για καποιον αλλο σοβαρο λογο ειμαι ο μονοσ που θα μπορω να τροφοδοτησω τον λεβητα ΑΛΛΑ μια ΜΟΝΟ φορα την ημερα και τελοσ μου ειναι αδυνατον να κοψω τα ξυλα μικρα μικρα.
Τι ειδοσ ξυλολεβητα θα μου προτεινες?
αν ο ξυλολεβητας θα επρεπε να καιει συνεχεια ,απροσκοπτα φουλ ολεσ αυτεσ τισ ωρεσ ποσο μεγαλοσ θα ηταν ο χωροσ καυσης και για τα 12 σωματα μου δεν θα ηταν υπερβολικη η ενεργεια?

παντωσ για να γελασουμε και λιγο μην μου πεισ να εβαζα πετρελαιο ημαρτον!""


Η απαντηση σου ειναι να βαλω οχι πετρελαιο αλλα πελλετ,
Τι να το κανω το πελλετ καλε μου ανθρωπε οταν τα ξυλα τα εχω τσαμπα απο τα κτηματα μου?
Δεν εχω σκοπο να δημιουργησω σε τετοιεσ εποχεσ κρισης και αλλα εξοδα στον ηδη βεβαρημενο οικογενιακο προυπολογισμο μου.
ευχαριστω για το ενδιαφερον σου παντωσ και για τον κοπο σου να μου απαντησεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116074 από ghost
Απαντήθηκε από ghost στο θέμα Kiturami KF-35 Tuning

χρηστος8 έγραψε: Ειμαι οντως λατρης της θεωριας και των επιστημονικων αποδειξεων...δεν εχω λογο να συνεχισω μια συζητηση που δεν βγαζει πουθενα.
Λυπαμαι που αμφισβητεις την γνωση της θερμομηχανικης...πανω σε αυτη οι ανωτερω (και οχι μονο) εταιριες βασιζουν την εξελιξη των προιοντων τους...και με συνδιασμο χρονιων δοκιμων σε εργαστηρια πριν βγουν σε μαζικη παραγωγη...αυτα ειναι τα επιχειρηματα μου...απεναντι σου.
Ολα τα παραπανω θα ημουν ανοητος αν τα θεωρουσα απλως τετριμμενα και λογια να χαμε να λεγαμε...ειναι η πραγματικοτητα που εχω βιωσει με τα ματια μου μεσα απο εκατονταδες τοποθετησεις λεβητων (υδραυλικος ειμαι οπως καταλαβες).
Για το σεναριο του να μπορει να βαζει καποιος μονο μια φορα την ημερα ξυλα...ναι γινεται...θα του προτεινα να βαλει εναν καθαροαιμο λεβητα πελλετ και θα του εκανα και οικονομια χαμαλικιου...θα πηγαινε στο λεβητοστασιο του μια - δυο φορες την εβδομαδα...πως σου φαινεται;;;



Υ.Γ. Με μεγαλη μου χαρα ανοιξα τα site που μου εστειλες,σε κανενα ομως απο αυτα δεν ειδα να εχουν μπει στον κοπο να παρουσιασουν τα προ ι οντα τους στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ.
Ξεχωρα λοιπον απο ολα τα αλλα θεματα, αν αποφασιζα να παρω ετοιμο λεβητα θα προτιμουσα ελληνα κατασκευαστη ωστε τα λεφτα μου να πιασουν τοπο!!!!!

Δεν πιστευω οτι οι ελληνες κατασκευαστες υστερουν σε κατι,σκοπος μας πρεπει να ειναι να κανουμε και εμεις εξαγωγες.
Μας εφαγε η ξενομανια και μετα παραπονιομαστε για ανεργια και αλλα τετοια,μιζερια.
Τι εχει να ζηλεψει το ""Made in greece quality"" απο το ""Αustria made quality""???
Ξυπνηστε φιλοι μου για το συμφερον ολων μας.
Μαλλον και καποιοι ελληνεσ κατασκευαστες θα υπαρχουν στο σαιτ,ασ φανερωθουν λοιπον και ο καθενασ μασ με υην μικρη ή μεγαλητερη εμπειρια του να βοηθησουμε ωστε να παραγουμε προιοντα συμφωνα με τις αναγκες μας,τα οποια δεν θα ειναι απλα ισαξια των αλλων ευρωπαιων κατασκευαστων αλλα ανωτερα.Οταν υπαρχει θεληση και συνεργασια τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο!!!
Η ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ!!! οχι ΔΙΑΙΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΛΗΝΑΣ, ΕΧΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΑ ΕΠΙΔΕΙΞΟΥΜΕ. ΑΛΛΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ
GHOST._
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PRIMUS 45, panosf01

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116087 από ainos
Απαντήθηκε από ainos στο θέμα Kiturami KF-35 Tuning

ghost έγραψε:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΛΗΝΑΣ, ΕΧΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΑ ΕΠΙΔΕΙΞΟΥΜΕ. ΑΛΛΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ
GHOST._


Ωραίος Ελληνάρας είσαι ρε φίλε….
Τι όνομα είναι αυτό το ghost ??
Χάθηκαν τόσα όμορφα Ελληνικά ονόματα ?
Κατά τα άλλα ……… οι Λέβητες Θα κάνουν περήφανα τα παιδιά μας !!

Εν κατακλείδι αν και διαφωνώ με το Nickname, συμφωνώ με αρκετά από αυτά που λες.

- Αίνος -

Η ζωή είναι ωραία αλλά τα έχει με άλλον….
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ainos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116089 από ghost
Απαντήθηκε από ghost στο θέμα Kiturami KF-35 Tuning
Φιλε ΑΙΝΟΣ καιρος σου ηταν ,μας αναψες φωτιες και μετα χαθηκες.

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,οσο για το nickname ,κανεις δεν ειναι τελειος!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ