Primus 60

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116414 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Primus 60 δημιουργήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Χαιρετώ την παρέα.Τοποθέτησα το primus 60 με το προγραμμα εξοικονομω για να θερμανω δυοροφη οικοδομη 170τμ.Οι ρυθμισεις για αρχη για καυση πυρινοξυλου ειναι η εξεις
θερμοκρασια νερου 70 βαθμους
θερμοκρασια κυκλοφορητη 50 βαθμους
αερας 60%
χρονος τροφοδοσιας 4΄΄
χρονος που καθετε 60΄΄
Ξερει καποιος να μου προτεινει καποια αλλη ρυθμιση;Επισης στην καυση του ξυλου τι ποσοστο αερα χρειαζεται.Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116416 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 60

ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ έγραψε: Χαιρετώ την παρέα.Τοποθέτησα το primus 60 με το προγραμμα εξοικονομω για να θερμανω δυοροφη οικοδομη 170τμ.Οι ρυθμισεις για αρχη για καυση πυρινοξυλου ειναι η εξεις
θερμοκρασια νερου 70 βαθμους
θερμοκρασια κυκλοφορητη 50 βαθμους
αερας 60%
χρονος τροφοδοσιας 4΄΄
χρονος που καθετε 60΄΄
Ξερει καποιος να μου προτεινει καποια αλλη ρυθμιση;Επισης στην καυση του ξυλου τι ποσοστο αερα χρειαζεται.Ευχαριστω

Στείλε τηλ με email για να σε πάρω τηλ


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116507 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Primus 60

ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ έγραψε: Χαιρετώ την παρέα.Τοποθέτησα το primus 60 με το προγραμμα εξοικονομω για να θερμανω δυοροφη οικοδομη 170τμ.Οι ρυθμισεις για αρχη για καυση πυρινοξυλου ειναι η εξεις
θερμοκρασια νερου 70 βαθμους
θερμοκρασια κυκλοφορητη 50 βαθμους
αερας 60%
χρονος τροφοδοσιας 4΄΄
χρονος που καθετε 60΄΄
Ξερει καποιος να μου προτεινει καποια αλλη ρυθμιση;Επισης στην καυση του ξυλου τι ποσοστο αερα χρειαζεται.Ευχαριστω


Συγνώμη για την παρέμβαση άλλα δεν είναι λίγο μεγάλος ο 60΄αρης για 2όροφη 170τμ; Την επιλογή την έκανες μόνος σου;

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116508 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Primus 60

kakos έγραψε:

ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ έγραψε: Χαιρετώ την παρέα.Τοποθέτησα το primus 60 με το προγραμμα εξοικονομω για να θερμανω δυοροφη οικοδομη 170τμ.Οι ρυθμισεις για αρχη για καυση πυρινοξυλου ειναι η εξεις
θερμοκρασια νερου 70 βαθμους
θερμοκρασια κυκλοφορητη 50 βαθμους
αερας 60%
χρονος τροφοδοσιας 4΄΄
χρονος που καθετε 60΄΄
Ξερει καποιος να μου προτεινει καποια αλλη ρυθμιση;Επισης στην καυση του ξυλου τι ποσοστο αερα χρειαζεται.Ευχαριστω


Συγνώμη για την παρέμβαση άλλα δεν είναι λίγο μεγάλος ο 60΄αρης για 2όροφη 170τμ; Την επιλογή την έκανες μόνος σου;




Καλος ειναι ;)

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116539 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Απαντήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ στο θέμα Primus 60
Τι να σας πω βρε παιδια 3 υδραυλικοι ηρθαν σπιτι μου και οι τρεις για λεβητα 60 μου ειπαν και συγκεκριμενα την ιδια μαρκα!!!!Ο ενας απο αυτους συγκεκριμενα μου προτεινε μονο με ξυλα,οταν μπηκα στο προγραμμα εξοικονομω και οι αλλοι 2 μου προτειναν και αυτοι 60.Τι να πω η ασχετοι ειναι η ηθελαν να βγαλουν κατι παραπανω απο το προγραμμα :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116554 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Primus 60
Πόσα kw ήταν ο λέβητας πτρελαίου που είχες? Γενικά οι υδραυλικοί έχουν μια τάση να υπερδιαστασιολογούν. Εκτός αν δεν έχεις καθόλου μονώσεις και θέλουν να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ