Εffecta complete 30kw

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #130458 από sootos
Απαντήθηκε από sootos στο θέμα Εffecta complete 30kw
και μερικες ακομη φωτο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147013 από sootos
Απαντήθηκε από sootos στο θέμα Εffecta complete 30kw
Παιδια ,ερωτηση.Μεσα σε ενα χρονο λειτουργειας του λεβητα,εκαψα περιπου 7.500 τονους πελλετ,ειμαι ευχαριστημενος με την αποδοση του λεβητα(ζεστενη σχετικα γρηγορα καθε διαμερισμα οποτε και να ζητηθει)καθαρισμα σταχτης 1 φορα τον μηνα και των τουμπα χειροκινητα (με συρματοβουρτσα)1 στις 15 ημερες(ολη η ιστορια καθαρισμου δεν ειναι πανω απο 10 λεπτα.Τωρα το προβλημα που εχω ειναι οτι εχω παρα πολες εναυσης της αντιστασης(πανω απο 3.500),ο λεβητας εχει 180 λιτρα νερου και απο οτι φαινεται δεν επαρκουν για να καλυψουν ενα συστημα 3 διαμερισματων.σκεφτομαο λοιπον για δοχειο αδρανειας 1 τονου και περιμενω προφορες (απο οτι μου ειπαν θα χρειαστω 1 ακομη αντλια και ενα μεγαλο δοχειο διαστολης).Ακομη ενα θεμα που ειχα ηταν με τις πιεσεις του λεβητα γιαρι ειχα μικρο δοχειο διαστολης 24 λιτρα(αλλα αυτο μου εδωσε ο κατασκευαστης) και το ποιο μολις προχτες τρυπησε και σημερα θα το αλλαξω με ενα 50αρι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147014 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Εffecta complete 30kw
<sootos θελω να σε ρωτησω αν εβαλελες τον Effecta Komplett 20 / 30 καταρχην.και αν το εβαλες θα ηθελα αν εχεις το μανουαλ στα ελληνικά ,αν μπορουσες με καποιο τροπο να μου το στειλεις;>

σε ειχα ρωτηση σε παλιοτερο θεμα το παραπάνω...μηπως βρηκες το μανουαλ τωρα στα ελληνικα΄; Αν ξερεις το μενου θα ηθελα να μιλησουμε τηλεφωνικως και σε μενα λειτουργει με 2 διαμερισματα 95 και 135 τμ .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147024 από sootos
Απαντήθηκε από sootos στο θέμα Εffecta complete 30kw
φιλε μου thomas δεν εχω το μανουαλ και απο το μενου σεν πειραζω τιποτα(με βοηθησε φιλος απο θεσ/κη στο σεταρισμα και απο τοτε δεν πειραζω τιποτα).Τον λεβητα σου τον δουλευεις με δοχειο αδρανειας?Ποσες εναυσης εχει κανει η αντασταση μεσα στην χρονια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147033 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Εffecta complete 30kw
Οχι δεν εχω δοχειο αδρανειας,Τις εναυσεις τις αντιστασεις μπορω να τις δω στο μενου-νομιζω ειναι ιδιο με το δικό σου -το οποιο το γνωριζω σχεδον μπορω να πω σε ολα τα βασικά.Δεν με προβληματιζουν οι εναυσεις,εγω εχω 2 αυτονομιες (2 θερμοστατες 2 κυκλοφορητες)και ο λεβητας ειναι συνδεδεμενος stadbay δηλ.δουλευει ανεξαρτητα απο τους θερμοστατες ή οταν το ζητησουν.Γνωριζεις αν απο το μενου μπορεις να ρυθμισεις του κυκλοφορητες που να ανοιγουν 'η να κλεινουν;Αν τον εχεις συνδεσεις οπως εγω,σε ποια θερμοκρασια αν πεσει παρακατω απο εκει που σταματησε ξανααρχιζει να δουλευει για ζεστανει τα νερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147085 από sootos
Απαντήθηκε από sootos στο θέμα Εffecta complete 30kw
thomas δεν εχω το μανουαλ και απο το μενου δεν γνωριζω και πολλα.παντως αν θελεις στειλε μου το τηλ σου στο mail
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ