Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150655 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Δημο καλησπερα ολοι οι θερμοστατες τα θερμομετρα και γενικα τα ψηφιακα οργανα παντα παιζουν +-0.5 εως οσο θες αναλογα την πιοτητα τους!!!!!!μην σε ανχωνει αυτο.σημασια εχει να κανεις την γυναικα σου να αντεχει τους 19-20 βαθμους!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P αυτη θελει να καει :evil: :evil: :evil: :evil: αρα και η καταναλωση ανεβαινει :( :( :( :( :( :( .γνωμη μου βαλτο 20 μερα νυχτα χωρις να το πειραζει αν δεις οτι κρυωνεις χαμηλωσε το διαφορικο να γινει πιο ευαισθητος=καταναλωση η εαν ζεστενεσαι ανεβασε το διαφορικο=πιο σκληρος=οικονομια βεβαια ολα ειναι σχετικα ανλογα με το τι σπιτι μονωσεις κ.α και τι κρυο κανει εξω!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150660 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet

dimospsy έγραψε: Παιδιά πως πάτε από καταναλώσεις?
Έπιασα τα 2 τσουβάλια + κάτι ψιλά χτες και "ξυνηστικα" λίγο...


Τον θερμοστάτη τον έβαλα σε διαφορικό 0.5 τελικά...
Το σπίτι το απογευμα πιάνει 22.8 βαθμούς νομίζω υπερβολικούς. Τους βαθμούς αυτούς τους πιάνει μετά από περίπου 4 ώρες λειτουργίας (από 19 να πάει 21.6)Και σκέφτομαι να το κατεβάζω σιγά-σιγα μέχρι να ακούσω τα παράπονα της γυναίκας ότι κρυώνει.

Το βράδυ όταν τον σβήνω τον βάζω στους 19 και στους 18.5 περνει προς...
Αλλά το θερμόμετρο που έχω(ηλεκτρονικό) είναι έναν βαθμό πιο πάνω .
Δηλαδή όταν κλείνει στους 19.1 έχω 20.1 βαθμούς στο σπίτι
.Και όταν σβήνει στους 21.6 έχω 22.8(στο ηλεκτρονικό)


Πιστεύω θα πιάσω τα 60-65 τσουβάλια αυτόν τον μήνα...
58 είχα κάψει πέρσι...

Δήμο καλημέρα,εγώ αυτές τις μέρες καίω 3 τσουβαλάκια.Χαλάρωσε λοιπόν υπάρχουν και χειρότερα.
Ο θερμοστάτης μου κλείνει στους 21 βαθμούς,όλη μέρα από 05:30 έως 22:00 και το βράδυ κλείνει στους 20,2 βαθμούς. Το βράδυ γύρω στις 02:00 τον ακούω που παίρνει μπρος γιά να ζεσταίνει το σπίτι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150687 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.Δημο εγω με το 40αρη να μην μιλαω καθολου!!!!!!!!!!!!απο τις 2-12 εως τωρα με 20 βαθμους μερα νυχτα σταθερα εως σημερα 17-12 εχω καψει 20 τσουβαλια σε 15 μερες===20 κιλα χ 3.80Ε==76ΕΥΡΩ τη μερα :woohoo: :woohoo: :woohoo: βλεπω οτι η μονωση τελικα αξιζε και κανει οικονομια!!!!!!! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) θα δω με περισοτερο κρυο διοτι τις 15 μερες φτανει 9-15 τη μερα και τη νυχτα 6 εως -2.τα βουνα ασπρισανε γυρω γυρω απο τη Λαμια!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150689 από panava
Απαντήθηκε από panava στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Παναγιωτη ειχε μπει σε work και μετα το εκανε?αν ναι λογικα δεν πρεπει να εισαι απο αντισταση η ρελε.μπορει να φταινε πολλα!απο μοτερ καυσαεριων φυσητηρα πλακετα!γενικα θελει ψαξιμο και ελενχο.παρε και τον Αντωνη τι θα σου πει και πες μας.

Καλημέρα στην παρέα. Και εγώ αυτό φοβάμαι Κώστα. Παρέλαβα χτες την αντίσταση και θα την βάλω σήμερα οπότε θα δούμε. Είναι πολύ κουφό να καίει την αντίσταση μέρα παρά μέρα γύρω στις 9:00 το βράδυ. Να βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο. Και δεν είναι οτι την καίει αλλά σπάει μέσα και άντε βγάζε πλακέτα κάθε φορά. Έχουμε γίνει ειδικοί έχοντας κάποιες γνώσεις. Αλοίμονο στους φουκαράδες που πήραν έναν λέβητα πέλλετ και δεν σκαμπάζουν πέντε πράγματα. Δεν φτάνει το χαμαλίκι, αποθήκευση, τροφοδοσία, καθάρισμα έχουμε και τα προβλήματα μας. Βρες πέλετ, είναι καλό; Αφήνει στάχτη; αφήνει κλιγκερ; κ.α. πολλά .Γ..ω την κρίση τους γ..ω. Θα ενημερώσω με τα της αντίστασης.

Στάλθηκε από το M6Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150692 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Κώστα και εγω πιστεύω αν βαλω τον θερμοστάτη στους 20 θα εχω πολυ λίγη κατανάλωση... Αλλά 20-21 βαθμοί στο σπιτι ειναι λίγη νομίζω...

Εχεις ζεστά οταν το βάζεις στο 20;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150697 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΔΗΜΟ καλημερα.ολα ειναι σχετικα αλλος με 25 ζεστενεται και αλλος με 17.ολα ειναι και θεμα μονωσης!εμενα με μονιμο στο 20 οταν πιανει και κλεινει ο θερμοστατης μεχρι να κλεισει και ο κυκλοφωριτης στους 44 βαθμους με τη διολησθηση που κανει φτανει στο σπιτι 21 και στο παιδικο επειδη εχω βαλει μεγαλυτερο σωμα 21.5.ειναι αρκετα καλα αν με το πετρελαιο πανω απο 17-18 υπηρχε απαγορευτικο!!!!!!!!!!!!!!1 :evil: :evil: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.179 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ