Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153859 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κώστα τι κάνεις?
Από την εμπειρία σου έως σήμερα θα αγόραζες ξανά λέβητα πέλλετ (κόμπακτ σύστημα ) ή κάποιο άλλο σύστημα με ανεξάρτητο λέβητα καυστήρα και σιλό που να πιάνει πάνω από 10 σακιά και να γέμιζες τη δεξαμενή κάθε εβδομάδα εσύ ή γυναίκα σου και ίσως και το παιδί σου εάν είναι μεγάλο σε ηλικία.?
Πάντα ευγενικά και όπως σε βλέπω πρέπει να είσαι καλός χαρακτήρας και δεν τα παρεξηγείς.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153868 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΗΛΙΑ καλημερα και τους χαιρετισμους μου .ελπιζω να εισαι καλα και το καλοκαιρι να πηγε καλα στην ΛΙΜΝΗ.δεν ηρθα προς τα κει φετος πηγα 3-4 φορες καβο και λιχαδονησια.λοιπον σε αυτα που ρωτας η γυναικα μου δεν ασχολειται καθολου με το λεβητα (οπως ολες) μονο εαν σφυριξει το φωτοκυτταρο σταθμης να ριξει κανενα τσουβαλι πελλετ.ο γιος μου ειναι μικρος και ζεστα να ναι κι οτι να ναι :P .τωρα αν θα ξαναεπερνα λεβητα θα πω εαν ειχαν συνδεσει τη λαμια με το φυσικο αεριο αβλεπει αεριο.αν το πετρελαιο ηταν 40 λεπτα σιγουρα δεν θα επερνα αλλη μορφη θερμανσης.ας οψεται η κριση και ευτυχως που ειχα μπει στο προγραμμα εξοικονομω και πηρα 70% επιδοτηση και αλλαξα αλουμηνια και λεβητα καμιναδα.βεβαια σαν το πετρελαιο οπως λεω συνεχεια δεν ειναι το πελλετ εχει χουγια και ταλαιπωρια!!!!!απο την αλλη αν σημερα ειχα επιλογη για αλλο λεβητα θα επερνα εναν να καει απο πελλετ μεχρι και ΠΕΘΑΜΕΝΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": doby

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153891 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Έχει εδώ και 3 μερες που άρχισα να καίω μισό τσουβαλι την μέρα...
Πιασαμε του 9 βαθμούς τά βράδια και η γυναίκα διαμαρτύρεται ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153892 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet

dimospsy έγραψε: Έχει εδώ και 3 μερες που άρχισα να καίω μισό τσουβαλι την μέρα...
Πιασαμε του 9 βαθμούς τά βράδια και η γυναίκα διαμαρτύρεται ...

Ετσι είναι Δήμο. Κουμάντο σπίτι στο θερμοστάτη κάνει η γυναίκα το παιδί η πεθερά ο σκύλος ο Τσίπρας...
Πάντως όχι εγώ...
Last edit: 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153894 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Δήμο τελικά δεν τη προσεχείς τη γυναίκα σου!!!!να το βάλει 25 και μετά βαλε το θερμοστάτη εκεί που θες εσύ και βαλε logo στο κουμπί!!!!! :P :P
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153965 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Παιδιά SOS
Εκανα εκκίνηση το λέβητα γιά να ζεσταθεί το σπίτι και παρατήρησα τις ενδείξεις στις πιέσεις.
Μετά από μισή ώρα όλο το σύστημα των σωλήνων ( ενώ είχα κάνει εξαερωση) άρχισε να γουργουρίζει από αέρα.
Παρατήρησα ότι το δοχείο διαστολής του λέβητα έχει από επάνω ένα εξαεριστικό .
Κάνω τίποτα με αυτό ή δεν το πειράζω??(Το πίεσα λίγο μέσα στο πανικό μου και βγήκε αέρας).
Μετά από λίγο έσβησε ο λέβητας από μόνος του. Εξαέρωση που ξανάκανα ,βγήκε πολύ λίγο αέρας..



Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.173 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ