Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159286 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλησπερα σε ολους,φιλε ZOYMBOS εχω τον 25αρι με δωχειο αδρανειασ 500 λιτρα,και 200λιτρα ΖΝΧ,με 200 τετραγωνικα σπτι στην ΔΡΑΜΑ.φετωσ εκαψα με αυτον τον χειμωνα 7 τονους,με θερμοκρασια μεσα στους 22 βαθμου χωρεις προβληματα.ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159287 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Φιλε καλημερα.εγω εχω τον 40kw με ενσωματωμενο σιλο που περνει 8-9 τσουβαλια 15κιλα χωρις δοχειο αδρανειας μιας και εχει 85 λιτρα απο μονος του και καλυπτει ανετα εως 150-200 τ.μ. σπιτι..γενικα ειμαι ευχαριστημενος.αν κανεις τους μηνιαιους καθαρισμους τουμπο χωρο καυσης και τον εχεις καθαρο δινει πολυ καλη αποδοση.καθως θα πρεπει να καθαριζεις 1-2 φορες το χρονο την καμιναδα(διπλη ινοξ για θεμα υγροποιησεων)και το μοτερ καυσαεριων.αλλαζεις οταν καει μια αντισταση εναυσης με κεραμικη.αν εχεις χωρο και χρημα βαλε το 40kw ουτε θα εισαι οριακα ουτε θα γεμιζεις συνεχεια πελλετ.εχω καψει οτι παλιοπελλετ υπαρχει χωρις συμαντικα προβληματα.το παν ειναι να μαθεις την συμπεριφορα του να υπαρχει υποστιρηξη κοντα σου (και αν οχι ανταλλακτικα υπαρχουν τα παντα και σε αυτο το νημα εχουμε γραψει αναλυτικα και με φωτο οτι χρειαστεις).η τιμη πελλετ στην περιοχη σου να ειναι ικανοποιητικη.απο οτι λες αντεχεις κουβαλημα μαυριλα και ταλαιπωρια μιας και εχεις ξυλολεβητα!!!παντως προσωπικα αν επερνα σημερα λεβητα θα επερνα εναν παμφαγο να τα καιει ολα και να εχω επιλογη σε οτι καυσιμο θελω να του βαλω.καλη αγορα και τα νεα σου γραψτα εδω στην ομαδα!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159294 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Πελλετ αγοράσαμε?????

Καλησπέρα σε όλους...

Μιχάλη αναλυτικοτατη η γνώμη σου...χα-χα...

Αγόρασα λοιπόν και εγώ το πέλλετ που πήρα και πέρσι...
Τιμή 190 ο τόνος... 100% οξυά .


Έβαλα και κλιματιστικό φέτος θα δουλέψει και αυτό το χειμώνα...

Τέλος πάντως καλές βουτιές και καλές ψαριες σε όλους...

Οι πίστες αργούν ακόμη να στρώθουν!!!

Στάλθηκε από το Tornado 348 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159303 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
ΔΗΜΟ νωρις ακομα και υπαρχουν αλλες υποχρεωσεις που πρεπει να καλυψω πρωτα .το πελλετ στο καιρο του!ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ!!!!!!!!!!!!μονο θαλασσα και ψαρεμα τωρα!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159827 από vasilis.10
Απαντήθηκε από vasilis.10 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει με την σύνδεση καλωδίων ανεμιστήρα καυσαεριών st25 σε λέβητα vesta 40kw;

Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159829 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλημερα.εχει 3 αναμονες για φυσακια ο st-25 και μια φυσα ενω ο μαμισιος εχει 4 καλωδια(μπλε καφε μαυρο κιτρινο) και φυσα.συνδεεις το μπλε μαυρο και γιωση(δεν ταιριαζουν τα φυσακια που υπαρχουν βαζεις μονωμενα μαχαιρωτα) και το καφε που περισσευει τυλιξε το με μωνοτικη ταινια.ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΔΕΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!!ο st-25 κανει εκκινηση κατευθειαν (φαση -ουδετερο-γιωση) ενω το μαμισιο παλιο μοντελο εκανε εκκινηση με πυκνωτη(αν δεις πλακετα ειναι ενα ασπρο βαρελακι)και χρησιμοποιουσαν το καφε στον πυκνωτη.δες στις φωτο και το παλιο και το καινουργιο.











.ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ και σιλικονη η φλατζοκολλα υψηλησ θερμοκρασιας στην επαφη μεταλλικων μερων.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vasilis.10

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.266 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ