Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #130808 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Δημο ο λεβητας περνει μπρος για να ζεστανει η να κρατησει τα ιδια του τα νερα και οχι οποτε ζηταει ο θερμοστατης.

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #130809 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Αυτο ομως αν δεν κανω λαθος το εχει και ως επιλογη το κρυφο μενου σας

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #130814 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet

kosmidis80 έγραψε: Αυτο ομως αν δεν κανω λαθος το εχει και ως επιλογη το κρυφο μενου σας

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν εννοείς αλλαγή απο stand by σε modulation εχει στο μενού και όχι στο κρυφό. Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ όμως για να δώ αν δίνει εντολή στον κυκλοφορητη μέσο θερμοστάτη.
Απλά θεωρώ ότι σε 12-14 λεπτά έχω ζεστά νερά και έτσι γιατί να δουλεύει συνέχεια ο Λεβητας;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #130816 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Λοιπόν να πω ότι όταν λέω ζεστά νερά εννοώ 55 βαθμούς όπου πέρνει ο κύκλο φορητής .
Εσείς λέτε να εχει ο Λεβητας τα νερά στους ρυθμισμένους βαθμούς π.χ 65. συνέχεια; Και αν ζητήσουμε νερά απο τον θερμοστάτη να δουλέψει ο κύκλο φορητής;
Καλό μου ακούγεται αν λέτε αυτό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #130826 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ το σχεδιο που ανεβασα κανει τα εξης και αυριο θα το κανω στο δικο μου λεβητα.1ον τα νερα στο λεβητα ειναι παντα στην θερμοκρασια που εχουμε βαλει στον υδροστατη(εγω θα το βαλω 65 C) και κοβουν οταν πιασουν επισης εχουμε ρυθμισει τη θερμοκρασια καζανιου 5 βαθμους πιο κατω πριν κανει modoulaition.2ον ο θερμοστατης χωρου τον συνδεουμαι με φαση(απο την επαφη του) στον κυκλοφωριτη(και φυσικα ουδετερο) και τα καλωδια που πηγαινουν απο το μηχανημα σε αυτον τα απομονωνουμαι και τα μονωνουμαι.δηλαδη οταν ο θερμοστατης σπιτιου παρει θα ανοιξει τον κυκλοφωριτη και ΟΧΙ το μηχανημα και το νερο θα ερθει ζεστο στα σωματα.(αμεση ζεστη)3ον ξεκουραστος ο λεβητας τα νερα παντα ζεστα οταν ζητηθουν και πανω απο 2-3 φορες την ημερα για 5 λεπτα την φορα δεν θα παρει ο λεβητας και θα συντηρει τα νερα ΖΕΣΤΑ.δεν γνωριζω αν εχει υδροστατη η αισθητηριο μεσω της πλακετας για τον κυκλοφωριτη ο λεβητας και γι αυτο (πιο ευκολα) βαζω εξωτερικο υδροστατη στην προσαγωγη(εισαγωγη)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #130829 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
ΘΟΔΩΡΗ καλησπερα ετσι ακριβως αυτη τη δουλεια κανει ετσι συνδεμενος!!! ;) δεν ξερω αν εχει υδροστατη η αισθητηριο μεσω καρτας(πλακετας)για κυκλοφωριτη και γι αυτο βαζω υδροστατη(πιο ευκολα) :P
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.176 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ