Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131231 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΘΟΔΩΡΗ και παρεα καλημερα!!!!!!το εκανα αυτο θοδωρη δουλεψε οπως λες και ξαναπηρε οταν επεσαν τα νερα 5-6 βαθμους και ξαναεκοψε.εκανε αυτο τον κυκλο.με τον αντωνη που μιλησα πριν απο λιγο απο την εταιρια μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογος να δουλευει το καζανι σαν δοχειο αδρανειας διοτι ειναι μονο 85 λιτρα το νερο και οταν θα ζητησει το σπιτι και θα παρει ο κυκλοφωριτης(συνδεση θερμοστατη με κυκλοφωριτη και υδροστατη(εισαγωγη) με επαφη ξηρη μηχανιματος(θεση θερμοστατη).το καλυτερο ειναι να εχεις ενα δοχειο αδρανειας για να γινει αυτη η δουλεια.οσο αφορα τις υγροποιησεις μου ειπε οταν θα παρει ο κυκλοφωριτης τα νερα επιστροφης θα μπουνε κρυα κατω απο τους 45 και υπαρχει περιπτωση υγροποιησης.παντως τελικα θα το αφησω οπως το εχω με θερμοστατη (ξηρη επαφη) προς το μηχανημα..3.5-3.7 κιλα την ωρα καιω απο 5-5.2 που εκαιγα πριν τις παρεμβασεις σπιτιου!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P








Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131247 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Μια χαρα συνδεση ειναι αυτη που εχεις Κωστα.
Αν με γνωμονα το πως ζεσταινεσαι και το τι καις εισαι ικανοποιημενος φυσικα.
Δεν κινδυνολογω καθολου, ομως αν ο λεβητας ειχε γλωσσα αλλα θα σου ελεγε.
Χωρις τριοδη στην επιστροφη και on - off απο θερμοστατη χωρου, για 3 - 4 - 5 χρονια ο λεβητας σιγουρα θα επιζησει απο τρυπημα.
Για μετα δεν ξερω...ομως εδω θα ειμαστε πρωτα ο Θεος να τα λεμε.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131248 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΧΡΗΣΤΟ εδω δεν ξερουμε αν θα ειμαστε καλα τα επομενα λεπτα για το λεβητα θα σκασω νομισες????χαχαχαχχαο λεβητας ξαναγινεται εγω οχι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P :P :P :P παντως με συμφερει τελικα οπως τον εχω εως τωρα!!!!οσο ζησει 5 χρονια εγγυηση εχει!!!!μπορει να βγει τιποτα αλλο η να πεσει ακομα και το πετραιλεο παρραλληλα τα εχω 2 βανες θα αννοιξω 2 θα κλεισω!!!!!!!!!!!!!1 ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) :P :P :P :P :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131250 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Επειδη και εγω εσκασα πηρα τηλ την εταιρια.
οτι σου ειπαν Κωστα ειπαν και σε εμενα.Αν ειναι να κανουμε κατι τετοιο θα χρειαστομε τριοδη και δοχειο αδρανειας .
Σκεψου οτι εμεις με τον μικρο λεβητα εχουμε μονο 55 λιτρα νερου.
μου ειπαν οτι το δοχειο αδρανειας μπορει να μην ειναι και τοσο αναγκαιο αλλα η τριοδι ειναι γιατι 100% θα εχουμε υγροποιησης...
Τωρα τα 55 λιτρα σε 10 λεπτα ειναι ζεστα. σκεψου ποσα αναψε-σβησε θα κανει ο λεβητας αν το δουλεψουμε οπως λεμε...

τελος μενο και εγω ετσι οπως ειμαι... με τον θερμοσατη να ανοιγει ο λεβητας.

Και αυτο που λες 5 χρονια εγγυηση εχουμε οτι και να γινει η αποσβεση θα ερθει πιο γρηγορα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131252 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Τι σας κανει να πιστευετε πως εχουν το αλαθητο ως εταιρια;;;
Γνωριζετε ποσα χρονια ασχολουνται με τον συγκεκριμενο λεβητα;;;
Γνωριζετε τι προιοντα κατασκευαζε και πουλουσε η συγκεκριμενη εταιρια πριν την κατασκευη λεβητων πελλετς;;;
Το οτι φοβουνται τον λεβητα που οι ιδιοι κατασκευαζουν ειναι ηλιου φαεινοτερο απο την προτεινομενη συνδεση.
Γι αυτο και προτεινουν την τοποθετηση δοχειου αδρανειας...γιατι με το stand by μπορει να εχουν μεγαλη διολισθηση θερμοκρασιας κατα το σβησιμο.
Αυτο ομως εχει να κανει με τον πινακα ελεγχου του λεβητα...αν δεν μπορει να διαχειριστει με ασφαλεια τα νερα δεν φταιει το stand by ως λειτουργια.
Αλλοι λεβητες πως το διαχειριζονται με ευκολια...πχ starfire maxi...opop...edilkamin...pascualiccio...ferroli...varmebaronen...topling κτλ τι παραπανω εχουν;;;
Οσο για τα λιγα λιτρα νερου υπαρχει σαφης αντιφαση dinospsy στα λεγομενα σου...απο την μια ειναι λιγα και ζεσταινονται σε 10 λεπτα και απο την αλλη σκεψου ποσες φορες την ημερα θα αναψει.
Αν δεν εχει μονωσεις ο λεβητας, ναι θα αναψει (αναλογα τον χωρο που βρισκεται) και 3 φορες την ημερα...με κλειστο κυκλοφορητη (βαλβιδα αντεπιστροφης η ηλεκτροβανες) και λιγα λιτρα νερου ζητημα να καψει πανω απο 2 - 3 κιλα για αυτο τον λογο το 24ωρο.
Αν εχει μονωσεις αντε να παρει 1 φορα και να καψει 1 κιλο πελλετ.
Κακως επιμενω...εσεις πληρωνετε...εσεις ξερετε παιδια.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131253 από SPIROS VESTA
Απαντήθηκε από SPIROS VESTA στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Εχω τον vesta με το καινούργιο ελεγκτή (με ελληνικά) και το μάνιουαλ λέει τα εξής:
Τρόπος λειτουργίας του θερμοστάτη χώρου
Ο λέβητας είναι ρυθμισμένος έτσι ώστε όταν ο θερμοστάτης χώρου πιάσει θερμοκρασία ο λέβητας να πηγαίνει στην κατάσταση λειτουργίας «Διαμόρφωση». Εάν θέλουμε ο λέβητας να σβήνει και να ανάβει κάθε φορά που δίνει εντολή ο θερμοστάτης χώρου, τότε θα πρέπει να αλλάξουμε την παράμετρο Α01 από 1 σε 0 στο τεχνικό μενού.Εμένα ήρθε με την ρύθμιση να σβήνει.Μπορεί να υποστηρίξει την λειτουργία που περιγράφετε παραπάνω; Επίσης να ρωτήσω τον Κώστα πρόσφατα ράγισε το τζαμάκι σε είκοσι μέρες λειτουργίας μου το φέρνουν δωρεάν αλλά θέλουν πληρωμή για το πέρασμα.Σε επικοινωνία με το εργοστάσιο μου είπαν ότι η εγγύηση καλύπτει μόνο το ανταλλακτικό και το πέρασμα πληρώνετε αυτό ισχύει για οποιοδήποτε ανταλλακτικό. Ειναι νόμιμο αυτό;
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by SPIROS VESTA. Αιτία: ορθή διατύπωση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.196 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ