Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142649 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
και κατι που ξεχασα αν θες τη γνωμη μου παρε οτι λεβητα θες και να ειναι Ε Λ Λ Η Ν Ι Κ Ο Σ να σου σηκωσει το τηλ η εταιρια και να μιλατε την ιδια γλωσσα να εχει την τεχνογνωσια οι τεχνικοι σε οτι και να χρειαστεις ;) ;) ;) ;) ;) ;) και επελεξε εταιριες που ειναι χρονια στο χωρο και οχι ο κυρ γιαννης της γειτονιας.φιλικα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142651 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
μιχαλη εγω δεν δικαιουμαι επιδοτιση ειμαι φιλοξενουμενος και η μανα μου που πηρε περυσι για το χωριο που μενει φετος δεν καναμε καθολου αιτηση γιατι της τρυπησε και αυτης ο λεβητας πετρελαιου το καλοκαιρι(σατουρν 8 χρονων)και ειχε ληξει η εγγυηση και της εβαλα ξυλολεβητα PRITY ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΟ
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142670 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Πες μου ότι έμπλεξες με ξυλολέβητα .Από αυτά που διαβάζω στο φορουμ είναι ιστορία μεγάλη και πρέπει να έχει και παρελκόμενα (δοχείο -τριοδες -κλπ.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142672 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλησπερα και παλι... μηνας νοεμβριος ο λεβητας εκαψε 38 τσουβαλια.. 3 μερες ελειπα θα εφτανε και τα 40-42..
Μεσο ορο θερμοκρασιων περιπου 7-12... εκανε και 1-2 βαθμους καποια πρωινα...

παντως ρε παιδια που λετε για πετρελαιο.. δεν ειχα ποτε αλλα σιγουρα ειναι χιλιες φορες καλυτερος απο τον λεβητα πελλετ... ουτε καθαρισματα ουτε τιποτα..

Τωρα εδω στην περιοχη μου το πελλετ το καλοκαιρι μπορεις να το παρεις απο 190-220 ευρω.
φετος αγορα 5 τονος 3 με 220ευρω και 2 με 200...
πρεπει να πεσει το πετρελαιο στα 50-55 λεπτα για να με συμφερει να καψω πετρελαιο..


αυτα.... τα λεμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142678 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΜΙΧΑΛΗ εβαλα στη μανα μου στο χωριο πριν 1.5 μηνα το λεβητα που βλεπεις ουτε τριοδες ουτε τοσο δυσκολα οπως τα παρουσιαζουν.ενα ανοιχτο δοχειο διαστολης στα 4 μετρα υψος 100 λιτρα τον κυκλοφωριτη στην επιστροφη εναν θερμοστατη στην εισαγωγη στους 50 να ανοιγει τον κυκλοφωριτη και ενα μποιλερ 80 λιτρα για νερο χρησης ινοχ καμιναδα φ150 στα 5 μετρα ισια.δινω σε 7 σωματα που ειναι γραμμη και 2 σωματα και ενα δικια του γραμμη.το σπιτι ειναι 85τ.μ ανακατασκευη το 2010 με σκεπη και διπλα τζαμια ανοιγωμενα και σχετικα ψιλομονωμενο.σε ενα μηνα με θερμοκρασια χωρου 19-22 εχει καψει λιγοτερο απο 1200κιλα.ο λεβητας δεν εχει θερμοστατη να κοβει ουτε μοτερ φυσιτηρα η κοντρολερ τα νερα τα εχω δει εως 63-67C.οσο τον ταιζεις ζεστενεται με 3 χρονια εγγυηση ειναι 33kw στο νερο και3 kw ακτινοβολει.βεβαια τα 3 kw τα χανω διοτι το εχω σε ενα αποθηκακι τα κερδιζουν οι ΓΑΤΕΣ που την αραζουν εκει!!!!!!!!








Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142679 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΔΗΜΟ καλησπερα.δεν στελνεις κανενα 3-4 τονους στη ΛΑΜΙΑ με αυτες τις τιμες πελλετ!!!!!!!!!!!!εδω κατω απο 270Ε ο τονος δεν παιζει τιποτα και μιλαμε για MAKI PELLET

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.194 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ