Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142686 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Βρες άλλους 3-4 από Λαμία που καίνε πέλλετ και στείλε τριαξονικό βόρεια να φορτώσει πλήρες φορτίο.
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142687 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ετσι θελει μιχαλη.ενας φιλος το καλοκαιρι εφερε ολοκληρο φορτιο 24 τονους απο αυστρια σβαισχοφερ μαζι με φπα μεταφορικα του ηρθε 305Ε ο τονος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142690 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Δήμο αυτές τις τρεις ημέρες το σπίτι το άφησες να παγώσει?
Έφυγα 5 ημέρες πέρυσι και επειδή έκανε κρύο και ο λέβητας μου έχει μικρή αυτονομία , το σπίτι το βρήκα στους 13 βαθμούς .¨Έκανε ο λέβητας μισή μέρα να το φτάσει 20 βαθμούς.Δεν σταμάτησε στιγμή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142692 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κώστα δεν είναι ανάγκη να φτάσει η νταλίκα Αυστρία. :lol: :lol:
Πρέπει (όλα μέσα στην τιμή) να σου φέρουν την παλέτα έξω από το σπίτι γύρω στα 270 € και με καλής ποιότητας πέλλετ.
Το βασικό είναι να κάνεις την κίνηση σου από καλοκαίρι έως Σεπτέμβρη και να έχεις βρει το κατάλληλο εργοστάσιο παραγωγής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142711 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Το σπίτι μου το ζέσταινα και το ζεσταίνω ακόμα με πετρέλαιο.Στην πραγματικότητα μάλλον "νομίζω" ότι ζεσταίνω το σπίτι όταν ανάβω το καλοριφέρ από τις 5 το απόγευμα μέχρι τις 10 με 11 το βράδυ με θερμοκρασία 19 και στην καλύτερη 20 βαθμούς.Μου θυμίζει όταν ήμουν μικρός και στην πολυκατοικία που μέναμε ο διαχειριστής έλεγε ότι το καλοριφέρ θα ανάβει μεταξύ 17:00 και 22:00 το απόγευμα :lol:
Ετσι και εγώ ψάχνομαι όπως και εσείς έχετε ψαχτεί νωρίτερα από μένα, για το πως θα ζεστάνω την οικογένεια με ενναλακτικό τρόπο.Και όταν λέω να ζεστάνω εννοώ να δω τον θερμοστάτη να δείχνει 21-22 βαθμούς μέσα στο σπίτι για πολλές περισσότερες ώρες και όχι για 5-6 ώρες στους 19-20 βαθμούς που το έχω τώρα

PAPADAKIS έγραψε: Και αυτούς τους 3 χειμώνες με την κρίση ,πως ζεσταινες το σπίτι σου?
Τώρα μήπως είναι καλύτερα να τα ξαναδείς όλα (αν σε συμφέρει να προχωρήσεις ή όχι) ??
Στο λέω αυτό γιατί αυτά τα δύο χρόνια που έβαλα λέβητα πέλλετ έκανα απόσβεση περίπου την αγορά του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142715 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: και κατι που ξεχασα αν θες τη γνωμη μου παρε οτι λεβητα θες και να ειναι Ε Λ Λ Η Ν Ι Κ Ο Σ να σου σηκωσει το τηλ η εταιρια και να μιλατε την ιδια γλωσσα να εχει την τεχνογνωσια οι τεχνικοι σε οτι και να χρειαστεις ;) ;) ;) ;) ;) ;) και επελεξε εταιριες που ειναι χρονια στο χωρο και οχι ο κυρ γιαννης της γειτονιας.φιλικα


Αγαπητέ Κώστα ήσουν πολύ κατατοπιστικός και με την περιγραφή αλλά και με τις φωτό που τράβηξες.Εύχομαι να είναι το τελευταίο "συμβάν" όχι μόνο για σένα αλλά και για όλους τους κατόχους λεβήτων πέλλετ, βιομάζας, κ.λ.π.
Στην ερώτηση σου αν καίω ακόμα πετρέλαιο σου απαντώ ότι ακόμα :( καίω πετρέλαιο και βρίσκομαι στην περιοχή Πεντέλης Αττικής.
Οσον αφορά για την εξυπηρέτηση των εταιρειών , την τεχνογνωσία των τεχνικών, συμφωνώ απόλυτα στα γραφόμενά σου αφού το γνωρίζω πάρα πολύ καλά το κομμάτι για την τεχνική υποστήριξη, αμεσότητα, κατάρτιση διότι δουλεύω 18 χρόνια service/συντήρηση/εγκαταστάσεις ( όχι στον τομέα της θέρμανσης).Αν είναι Ελληνική η εταιρεία που παρέχει τα παραπάνω είναι ένα συν για την ίδια, για την βιομηχανία , και την χώρα μας.Αυτό όμως μπορεί να γίνει και από μία ξένη εταιρεία η οποία διατηρεί μία "σοβαρή" αντιπροσωπεία στην Ελλάδα η έστω έναν "σοβαρό" αντιπρόσωπο
Η ώρα πήγε 00:40 και το πρωί δεν θα σηκώνομαι.Καλό βράδυ σε όλους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.203 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ